Zamrzavanje racunara

Zamrzavanje racunara

offline
  • KPCTA  Male
  • Novi MyCity građanin
  • Pridružio: 17 Apr 2008
  • Poruke: 7

Vec duze vreme imam problem sa racunarom i njegovim blokiranjem. Prvo sam mislio da je razlog pregrevanje graficke kartice na kojoj je otkazao kuler pa je temperatura dostizala i do 78 stepeni, ali sam to resio dodatnim kulerom, ali glavni problem i dalje postoji. Racunar i dalje blokira, ali blokira samo kada hocu da instaliram nesto, poput Nokia PC Suite, Adobe Pack, poneki update... Za manje programe ne pravi te probleme, ali mi je zato u poslednje vreme poceo i mis cesto da koci. Jednostavno na par sekundi zastane, kao da sam izvukao kabl iz racunara. Ponekad se to i cesce desava, a nekada radi bez problema danima.
Windows sam ponovo instalirao i isti su simptomi, tako da nije do njega, inace je windows legalan (Windows Vista Business).

Konfiguracija:
AMD Athlon 64 X2 5600+
Gigabyte Technology Co., Ltd. M57SLI-S4 (Socket M2)
2,00 GB Single-Channel DDR2 @ 402MHz
256MB GeForce 7600 GS (Leadtek)
313GB Western Digital WDC WD32 00AAKS-00B3A SCSI Disk Device (Fibre)
313GB SAMSUNG SAMSUNG HD322HJ SCSI Disk Device (Fibre)

Dodatak: Skoro sam promenio napajanje i stavio dosta jace nego sto je bilo, tako da otklanjam sumnje i sa njega.

Unapred hvala.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • PC,Satelitski serviser
  • Pridružio: 20 Okt 2010
  • Poruke: 1388
  • Gde živiš: Gde me vetar nosi...;)

Proveri valjanost HDD-a...Recimo HDD Sentinelom...Pa javi ovde šta i kako...



offline
  • Pridružio: 02 Feb 2008
  • Poruke: 14018
  • Gde živiš: Nish

Sledeći postupak će proveriti da li je Vaš hard disk fizički oštećen.

1. Skinite program MHDD,

2. Raspakujte zip arhivu i narežite ISO fajl na CD,

3. Restartujte računar i u BIOS-u podesite da sistem podiže sa optičkog uređaja.

4. Sačekajte da se učitaju neophodni fajlovi i zatim izaberite opciju 1 kao na slici.


5. Pojaviće se sledeći meni sa opcijama u kojem trebate izabrati koji hard disk želite skenirati.

Ukucajte Vaš izbor i pritisnite Enter.

6. Pojaviće se sledeći meni.


7. Ukucajte scan i pritisnite Enter.


8. Pojaviće se sledeći meni.

Pritisnite F4.

9. Počeće skeniranje hard diska.


U slučaju da se pojavi više od 3 upisa u delu X UNC: Vaš hard disk je fizički oštećen.

offline
  • PC,Satelitski serviser
  • Pridružio: 20 Okt 2010
  • Poruke: 1388
  • Gde živiš: Gde me vetar nosi...;)

Čovek to možda ne zna da uradi...Zato sam i rekao da instalira HDD Sentinel u samom sistemu pa da vidi šta i kako...Ne treba ga odmah zbunjivati sa MHDD...

offline
  • Pridružio: 02 Feb 2008
  • Poruke: 14018
  • Gde živiš: Nish

Niksi84 ::Čovek to možda ne zna da uradi...Zato sam i rekao da instalira HDD Sentinel u samom sistemu pa da vidi šta i kako...Ne treba ga odmah zbunjivati sa MHDD...



Skeniranje hard diska dok je on u upotrebi nece dati relevatne rezultate tj. rezultate kojima mozemo verovati. Znaci skeniranje hard diska iz aktivnog Windows-a, koje si ti predlozio, nije preporucljivo. Najbolje je to odraditi na nacin koji sam vec predlozio. Wink

offline
  • KPCTA  Male
  • Novi MyCity građanin
  • Pridružio: 17 Apr 2008
  • Poruke: 7

Prvo da se zahvalim svima na brzim odgovorima i pomoci.

Rezultati testa WDC WD3200AAKS:
3ms 2442443
10ms 6553
50ms 2005
150ms 519
500-ms 11
500+ms -
time -
UNC -
ABRT -
IDNF -
AMNF -
TONF -
BBK -

[100%] [100%]

Warning 31513410
Warning 32664880
Warning 32636685
Warning 33098235
Warning 73546080
Warning 232008180

Nocas cu skenirati i drugi HDD na kome se inace nalazi OS, pa ujutru dobijate rezultate.

Hvala jos jednom.

Rezultati testa SAMSUNG HD322HJ:
3ms 2378353
10ms 73155
50ms 23
150ms -
500-ms -
500+ms -
time -
UNC -
ABRT -
IDNF -
AMNF -
TONF -
BBK -

[100%] [100%]

Po ovim rezultatima, meni deluje da su harddiskovi u redu. Da li neko ima neku ideju sta jos moze da se testira... Question


P.S. Zaboravio sam da dodam specificnost prilikom zamrzavanja racunara. U slucaju da mi je pustena muzika i pokusavam nesto da instaliram, prvo zablokira desktop, pa posle nekog vremena mis, a za svo to vreme muzika radi i tako stoji nekih 10 minuta, nekada i manje, nakon cega se pojavi BlueScreen...

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 717 korisnika na forumu :: 38 registrovanih, 6 sakrivenih i 673 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., aleksmajstor, Arhiv, bankulen, BasCelik, crnitrn, Dannyboy, dekao, dragon986, Filip Marinković, Fog of War, Georgius, goxin, GrobarRomanticar, HrcAk47, ikan, Jovan Nenad, komkom, krlebgd77, kvcali, L A Z A R, laki123rambo, Markoni29, MB120mm, mercedesamg, Mercury, pein, rodoljub, Sr.Stat., theNedjeljko, Toni, Tragač, Trpe Grozni, vasa.93, vlvl, zexoni, zuxbg, zveki63