pomoć za xp

1

pomoć za xp

offline
  • Pridružio: 09 Sep 2005
  • Poruke: 47
  • Gde živiš: bangladeš

pomažite tko može imao sam dva operativna sustava xp na jednom disku na c: i d: jedan mi se srušio pa kad sam ponovo instaliro pookreće mi se samo iz c: a na drugom djelu gdje imam puno podataka ne mogu ući u desktop mora postojati mogućnost ulaza ali kako pzdrav



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 14 Nov 2003
  • Poruke: 325

Ne razumem... hoćeš li ući na destop tog drugog XP-a koji na disku D? Ako prilikom butovanja ne vidiš i taj drugi XP, onda kada se podigne XP sa diska C uđi na disk D, pa imaš u Document and Settings/xxxkorisnik/Desktop pa ćeš tu videti šta ti je na desktopu.



offline
  • Pridružio: 09 Sep 2005
  • Poruke: 47
  • Gde živiš: bangladeš

ma neide odem na D:zatim na Document and settings pana Petar(ime diska) ali neće da ga otvori već piše D:Docment and settings/petar is not accessible. ispod još piše ACCESS IS DENID i ispod još OK sve je to u jednom prozorčiću

offline
  • pixxel  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 21 Jun 2005
  • Poruke: 9091
  • Gde živiš: Tu i tamo...

offline
  • Pridružio: 09 Sep 2005
  • Poruke: 47
  • Gde živiš: bangladeš

hvala ti prijatelju uspjelo je ali još ne mogu pokrenuti windovse s te druge particije
puno ti hvala

offline
  • Pridružio: 04 Sep 2003
  • Poruke: 24135
  • Gde živiš: Wien

Potrebno je da popravis BOOT.INI na prvoj particiji, da uneses opciju za boot sa druge particije. Pretrazi forum, pisali smo dosta o tome.

offline
  • Pridružio: 09 Sep 2005
  • Poruke: 47
  • Gde živiš: bangladeš

ali na drugoj particiji uopće nema BOOT.ini

offline
  • Pridružio: 04 Sep 2003
  • Poruke: 24135
  • Gde živiš: Wien

Onaj sa prve je jedini, i u njemu treba da se unese jos jedna linija. Pogledaj recimo sledece teme:
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Boot.ini treba da bude otprilike ovako:

[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional " /noexecute=optin /fastdetect
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional 2" /noexecute=optin /fastdetect

offline
  • Pridružio: 09 Sep 2005
  • Poruke: 47
  • Gde živiš: bangladeš

hvala ti puno sada je sve u redu

offline
  • pixxel  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 21 Jun 2005
  • Poruke: 9091
  • Gde živiš: Tu i tamo...

Eto vidis sta je strucna pomoc Wink
Jel' moze lock???

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 872 korisnika na forumu :: 98 registrovanih, 8 sakrivenih i 766 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 33 bren, 6.5lapua, airsuba, alternator, AMX72, Andrija357, Asteker, Bgorando, BlekMen, Bosnjo, BOXRR, CCCP, darkojbn, Demi87, DENIRO, desmeki, Despot1, djboj, DonRumataEstorski, Dorcolac, Dragon Order, dule10savic, dulleo, dusanobr, Džekson, ekser222, expanse, Ezbuck, Flanker-G, goran.vvv, Great White, Grebostrek, Istman, Ivan Campo, ivan1973, Jager715510, jarovitt, Jeremiah, Johny Sack, JOntra, K a s p e r, kikisp, kljift, Kole1975, komenski, Lance Guest, LeGrandCharles, LostInSpaceandTime, luka35, M1los, MarijaC84, Marko Marković, Md84, Medojed, mercedesamg, MILO-VAN, MilosKop, miso2709, Mićko, Moldovan, Nemanja.M, nenad81, Ns1975, nuke92, Oklopnjak, orfanel, Petar25, pobeda, Resnica, RJ, rovac, S94, saki80, Shinobi, skvara, sovanova95, Srky Boy, srđan, Stefan M, stefan95, stegonosa, SympathyForTheDevil, Tastatura ratnik, Tihi86, tomo2, Tvrtko I, vaci, Vatreni Zmaj, VJ, vjetar, Vlad000, Vlada78, vladaa012, vpetrovic, vrgudinac, vuk77, vuksa72, Zorge