Pacov - razvoj i odrastanje u slikama

1

Pacov - razvoj i odrastanje u slikama

offline
  • RJ 
  • SuperModerator
  • Supermoderator vojnih foruma
  • Gavrilo Milentijević
  • Komandir stanice milicije Gornje Polje
  • Pridružio: 12 Feb 2005
  • Poruke: 9691
  • Gde živiš: ovalni kabinet

Razvoj pacova u slikama od prvog dana dolaska na svet....

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Bojan  Male
  • Prijatelj foruma
  • Pridružio: 13 Nov 2003
  • Poruke: 11059
  • Gde živiš: Novi Sad

Korisna stvar za edukaciju ali to su jedine zivotinje koje ne volim, mnogo su mi bre odvratne. Dobro nisam povratio kad sam video ovog da ih drzi u rukama. Fuuj, bljaaa....



offline
  • Pridružio: 28 Jun 2004
  • Poruke: 410
  • Gde živiš: Vrsac/Temisvar

Bolje da nisam gledao...gadni su mi jako. Ne znam kako neko moze da "gaji" tako nesto.

offline
  • Pridružio: 06 Okt 2006
  • Poruke: 640
  • Gde živiš: Tajland, zapadna obala

Zanima me odakle vam uopste ideja da se o zivom bicu treba suditi kao da se radi o npr tapetama-- pa kome je odvratno i gadno, a kome ne.

offline
  • Dusan  Male
  • SuperModerator
  • Supermoderator opštih foruma
  • Pridružio: 26 Jul 2006
  • Poruke: 11118

offline
  • Pridružio: 02 Apr 2007
  • Poruke: 1501
  • Gde živiš: Pančevo

Ajte molim vas-pa pacov je pacov! Odvratan i štetočina! Kakve predrasude,kad je prosto oličenje zaraza i koje čega lošeg!

offline
  • Pridružio: 06 Okt 2006
  • Poruke: 640
  • Gde živiš: Tajland, zapadna obala

@Elkris,

Citat:Ajte molim vas-pa pacov je pacov! Odvratan i štetočina! Kakve predrasude,kad je prosto oličenje zaraza i koje čega lošeg!

Takav ishitren antropocentricki pogled na svet nanosi svetu vise stete od svih pacova zajedno.

Dopuna: 08 Maj 2007 16:10

@Elkris,



Kao sto je Dusan ukazao, gadjenje prema pacovima je uslovljeno prethodnim 'kondicioniranjem misljenja', a ne objektivnim opazanjem stvarnosti.

Premisu da planeta pripada iskljucivo jednoj zivotinjskoj vrsti vecina nas uzima zdravo za gotovo i na osnovu nje onda dolazimo do svakojakih 'kondicioniranih' zakljucaka o tome sta valja, a sta ne.

Kada se takvo nekriticko 'kondicionirano misljenje' koje prenebregava tananost prirodne ravnoteze i opstu povezanost 'svega sa svim' primeni globalno-- dobijes porazavajucu sliku sveta danasnjice.

Dakle pacov nije neka tamo 'mustra na tapetama' pa da treba da nam se svidja ili ne svidja--vec zivo osecajno bice koji se pojavilo na planeti milionima godina pre no sto su se pojavili ljudi--a starije, kao sto znamo, valja postovati.

[Dusan52: Uklonjen deo koji ne doprinosi debati]

offline
  • Bojan  Male
  • Prijatelj foruma
  • Pridružio: 13 Nov 2003
  • Poruke: 11059
  • Gde živiš: Novi Sad

Ja licno pacove ne volim jer su mi dosta stete naneli dok sam se kao klinac bavio necim i od tada kad mi neko spomene pacova muka me uhvati.

offline
  • Pridružio: 06 Okt 2006
  • Poruke: 640
  • Gde živiš: Tajland, zapadna obala

Mozes da se kladis da su npr meni ljudi naneli vise stete u zivotu nego tebi pacovi--no ne hvata me muka kad neko spomene ljude i nisam prestao da im zelim dobro. Very Happy

offline
  • Bojan  Male
  • Prijatelj foruma
  • Pridružio: 13 Nov 2003
  • Poruke: 11059
  • Gde živiš: Novi Sad

Naravno, ali ovde ipak pricamo o pacovima tako da cemo se drzati teme.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1865 korisnika na forumu :: 107 registrovanih, 11 sakrivenih i 1747 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., Aleksej, ALEXV, amaterSRB, Bgorando, Boskovic, Bosnjo, bounty hunters, branko7, branko87, BSD, burevesnik, Buzdovan, carinko, Centauro, Cicumile, cikadeda, cvrle312, d.arsenal321, dekan.m, Deki Duga Devetka, desmeki, djboj, dmarx1, doktor097, Dovla 1980, DuškoMraz, Džekson, Ezbuck, fijufijukrozkapiju55, FileFinder, france93, g_g, GH69, Glavonja049, Great White, Hitri, howyesno, iceburn, Iskander, jon istvan, Jozo74, Južnjak, Karaula, kinderpingvin, kinez88, klepesina, Kobrim, kolle.the.kid, komenski, Kozi-RS, kybonacci, Lep1na, Lester Freamon, Lucije Kvint, m94j, MarijaC84, Marko Marković, markusx, maxim_von_burdengate, mean_machine, Medojed, mercedesamg, mikidragi, Milan1996, milenko crazy north, Miler88, MiloradKomadic, Milovan Dinic, mm1811, Moldovan, moldway, nevjerna beba, nuke92, OgnjenMitric, OldKresoje, Orijen, pein, Piani Jazzer, posmatrac300, Radoslava, Raso75, ruma, S-lash, Sass Drake, Shilok, Slingshot, Sonic, sonico, spalev, spikespiegel832, Srna, StefanNBG90, stegonosa, suton, synergia, t.e.m.p.l.a.r., TangoSix, Titan, tomigun, umpah-pah, Velibor Radoja, Vlada78, Vlado82, Volfero, vrgudinac, Zmajac