Kako instalirati Knoppix na HDD?

1

Kako instalirati Knoppix na HDD?

offline
  • Pridružio: 27 Jan 2005
  • Poruke: 95
  • Gde živiš: Nish

Zanima me, jer se spremam da koristim Knoppix (prvi put se susrecem sa Linuxom), kako da ga instaliram na hdd (znam da je bootabilan ali zelim da ga instaluiram) i da kada startujem racunar da me pita sta zelim da se startuje Windows XP ili Knopix?
Neki vodic za pocetnike?

[EDIT: Promenio naslov teme - NuLLCoDe]



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 01 Okt 2004
  • Poruke: 351
  • Gde živiš: Qrshumliya

chukni u shellu
# knoppix-installer
i nemoj da me pitash shta ce da bude posle Very Happy Ja sam Knoppix instalirao samo ruchno, bez instalera, ali ako se prvi put susrecesh sa lindzom, zaboravi na to. I bre, shto ne uzmesh neku norlanu distribuciju nego instalirash live CD??



offline
  • Pridružio: 17 Jan 2005
  • Poruke: 69
  • Gde živiš: Underground

Evo ovako!
Anarki,nemoj da popujes coveku nego mu pomozi.

Prvo napravi dve particije sa Partition Magic-om.Jedna neka bude formatirana u ext2 filesistem, a druga u linux-swap.(imas te opcije u partition magic Cool.Kada si to obavio,pokreni knoppix.Kada se knoppix digne,otvori terminal i kucaj "su".Sledece kucaj "sudo knoppix-installer".Dobices listu opcija.Idi na opciju 1 i konfigurisi instalaciju(tvoje ime,lozinka,itd...).Kada zavrsis sa opcijom 1 idi na opciju 2(pokretanje instalacije.)iI to je to.Knoppix ce sam odraditi ostalo, a ti samo prati poruke koje dobijas od programa.

Kada zavrsi instalaciju na HDD,knoppix ce u MBR(master boot record-na hdd-u) instalirati LILO(program za biranje zeljenog operativnog sistema prilikom dizanja masine), i moci ces da biras XP ili Linux ili Linux 2.4.27 ili Linux 2.6.9

Napomena:
"ext2" particija mora biti najmanje 2GB,ali ti preporucujem da stavis minimum 5GB(ako mozes)
"swap-linux" particija neka ti bude 520MB(duplo od 256 MB ram-a)

I to je to.

Javi sta si uradio.



Twisted Evil PORUKA ADMINISTRATORU:
Necu da budem turista,nego moderator! Evil or Very Mad

offline
  • Peca  Male
  • Glavni Administrator
  • Predrag Damnjanović
  • SysAdmin i programer
  • Pridružio: 17 Apr 2003
  • Poruke: 23211
  • Gde živiš: Niš

status ti sam raste, sa brojem poruka koje napises

offline
  • Pridružio: 17 Jan 2005
  • Poruke: 69
  • Gde živiš: Underground

O.K. i hvala na informaciji Peco.

offline
  • Pridružio: 05 Jun 2003
  • Poruke: 2075
  • Gde živiš: MaYur CitY

a sa 500 ces imati staatus moderatora lol ;P

offline
  • Pridružio: 01 Okt 2004
  • Poruke: 351
  • Gde živiš: Qrshumliya

@FlashMaster: Je l' to nove verzije PM-a stvarno mogu da formatiraju linux native particije????

offline
  • Pridružio: 17 Jan 2005
  • Poruke: 69
  • Gde živiš: Underground

"@FlashMaster: Je l' to nove verzije PM-a stvarno mogu da formatiraju linux native particije????"


Naravno,ali to moras iz windowsa.Linux ima svoj program za particiranje,ali brlja.
Partition Magic 8 ima sve ove funkcije, i odradi ga "maestralno".Ako nekome treba disk,narezacu i poslacu mu postom(naravno drugarski).

offline
  • Đuro Glumac
  • dipl. ing. informatike
  • Pridružio: 08 Feb 2004
  • Poruke: 3640
  • Gde živiš: ApAtIn

@anarki
Vec dugo vremena Partition Magic moze da radi sa Linux particijama. Mislim cak od verzije 6, a to je od pre 2-3 godine. Od skorije radi sa Ext3...

offline
  • Peca  Male
  • Glavni Administrator
  • Predrag Damnjanović
  • SysAdmin i programer
  • Pridružio: 17 Apr 2003
  • Poruke: 23211
  • Gde živiš: Niš

@flashmaster
sta linuxov program za particionisanje brlja ?!?
na koj program mislis?

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 827 korisnika na forumu :: 30 registrovanih, 6 sakrivenih i 791 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., Apok, bankulen, Bobrock1, Brana01, Djokislav, galerija, Georgius, jackreacher011011, Karla, ksyyaj, kybonacci, laurusri, mercedesamg, Mercury, Metanoja, milan.vukovic, Mlav, nebojsag, NoOneEver Dreams, Oscar, ozzy, pein, rodoljub, ruger357, Tvrtko I, vathra, vladaa012, zlaya011, Žrnov