Sa jednog linuxa na drugi

1

Sa jednog linuxa na drugi

offline
  • Emil Beli
  • Pridružio: 03 Jan 2005
  • Poruke: 2990
  • Gde živiš: Beograd

Necu sad ovo da radim ali cisto da se upoznam sa procedurom.

Instalirao sam mandrake 10.1
I recimo, sad mi dojadi, hocu Slackware.

Imam windows, LILO je boot manager, i na drugom disku, na svojoj particiji naravno, je Mandrake.

Koja je procedura za skidanje mandrake-a i instaliranje drugog linuxa a da se ne zezne boot, windows itd?



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Data Center Engineer
  • Pridružio: 13 Avg 2004
  • Poruke: 3050
  • Gde živiš: Holandija

Pa nista, uzmes 1. cd od novog linuxa, pokrenes instalaciju i pretabas staru. Naravno, obrati paznju da ne izgubis nikakve podatke jer je vrlo moguce da ces formatirati linux particiju. Pozeljno je i novo instaliranje boot loadera jer nekad nece da radi stari sa novim linuxom.



offline
  • Emil Beli
  • Pridružio: 03 Jan 2005
  • Poruke: 2990
  • Gde živiš: Beograd

Hvala.. mada necu to da radim.. svidja mi se ovaj Andrak.. tj Mandrak. Smile

offline
  • Pridružio: 14 Nov 2003
  • Poruke: 324

Treba da probas SUSE, fantastican je.

offline
  • mr_W 
  • Počasni građanin
  • Pridružio: 22 Mar 2004
  • Poruke: 835

beli,

prelazak će ti biti najlakši kad shvatiš da su svi linuxi isti, i da nema potrebe da prelaziš na drugi (ili treći) (-;

offline
  • Emil Beli
  • Pridružio: 03 Jan 2005
  • Poruke: 2990
  • Gde živiš: Beograd

nije bash, imao sam slack dok mi nije puko disk, i mogu ti reci da mi je mnogo drugaciji i logicniji od Mandrake-a koji je pravljen kao Windows XP SE

offline
  • mr_W 
  • Počasni građanin
  • Pridružio: 22 Mar 2004
  • Poruke: 835

Eh, Emile.. ne znam šta da ti kažem, koristim linux tek 6 godina.. pa nekako nisam baš provalio da postoje neke bitne razlike među distribucijama, koje ne možeš da prepraviš i podesiš kako već hoćeš, po svojoj potrebi. Sve su te razlike samo sitnice.. (-:

offline
  • Pridružio: 05 Jun 2003
  • Poruke: 2075
  • Gde živiš: MaYur CitY

da ali te sitnice zivot znace ;P
razlike hehhe....pa pogledaj razliku izmedju jednog suse-a i jednog gentoo.razlike se vuse nego velike sve od manualne instalacije do perfektnof portage sistema.Ocitao si za tih 6god isprobao samo winlike distroe tipa suse,rh,mdk. ;P

offline
  • Emil Beli
  • Pridružio: 03 Jan 2005
  • Poruke: 2990
  • Gde živiš: Beograd

Sve u svemu, skinuo sam juche SuSE 9.1 DVD distribucija, pa cu da probam da ga zveknem preko mAndraka.
Posto jos nisam probao, neko mi kaze da ce da mi postavi pitanje da li da "update-uje" linux. Da li da odgovorim na to ili, nemam pojma ni sta ce da me pita. Sinoc sam bio umoran tako da nisam probavao akrobacije te vrste.

offline
  • Data Center Engineer
  • Pridružio: 13 Avg 2004
  • Poruke: 3050
  • Gde živiš: Holandija

Mislim da neces imati opciju za upgrade nego ces lepo pretabati Mandrake sa SuSE-om.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 593 korisnika na forumu :: 13 registrovanih, 0 sakrivenih i 580 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: Battlehammer, bojank, brundo65, Bubimir, darios, ILGromovnik, Kenanjoz, kybonacci, Mixelotti, nemkea71, nuke92, Romibrat, slonic_tonic