Neobicne zivotinje nadjene u Atlantiku

1

Neobicne zivotinje nadjene u Atlantiku

offline
  • Pridružio: 18 Dec 2003
  • Poruke: 7953
  • Gde živiš: Graceland

Unusual life forms found in the Atlantic

By RANDOLPH E. SCHMID
ASSOCIATED PRESS WRITER

WASHINGTON -- A strange world of see-through shrimp, crabs and other life forms teems around a newly explored field of thermal vents near the middle of the Atlantic Ocean, scientists report.

Towering white mineral chimneys mark the field, named the Lost City, a sharp contrast to the better-known black smoker vents that have been studied in recent years.

The discovery shows "how little we know about the ocean," lead researcher Deborah S. Kelley of the University of Washington said.

"I have been working on black smokers for about 20 years, and you sort of think you have a good idea what's going on," she said in a telephone interview. "But the ocean is a big place and there are still important opportunities for discovery."

The Lost City was discovered by accident in 2000 as Kelley and others studied undersea areas near the midocean ridge.

dalje



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 24 Mar 2005
  • Poruke: 799
  • Gde živiš: Beograd

Chuo sam ja pre par godina su kod Brazila u riftovima (rasedne zone) pronasli neke ribice ??? koje koriste sumpor umesto kiseonika!!



offline
  • Pridružio: 18 Dec 2003
  • Poruke: 7953
  • Gde živiš: Graceland

Da ima to na velikim dubinama. Imas u Plavoj planeti, ako si je gledao.

offline
  • Pridružio: 24 Mar 2005
  • Poruke: 799
  • Gde živiš: Beograd

Vazi ima i gremlina i druida i hobita i men-ova i cudnih stvarcica na mom kompu.
A pogledaj malo bolje po netu (verovatno ima!!!!) ako neverujes

offline
  • Pridružio: 18 Dec 2003
  • Poruke: 7953
  • Gde živiš: Graceland

Ne razumem tvoju rekaciju. Potvrdio sam ono sto si rekao i video u Plavoj planeti kako to izgl3da.

offline
  • SVITAC 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 28 Apr 2003
  • Poruke: 5919
  • Gde živiš: Beograd

Postoje .. pogotovu biljke .. ali na velikim morskim dubinama .. bez svetla .. pod velikim pritiscima .. pri visokim temperaturama .. na osnovu tih nalaza naučnici veruju da je moguće naći živa stvorenja i na drugim .. onim extremnim planetama po uslovima za život ..

Nego šta vam dođu ti 'riftovi' ?

offline
  • Pridružio: 23 Mar 2004
  • Poruke: 523

xxtreman ::Chuo sam ja pre par godina su kod Brazila u riftovima (rasedne zone) pronasli neke ribice ??? koje koriste sumpor umesto kiseonika!!
Možda im je to furka. Možda se tako drogiraju.
Very Happy

offline
  • Corey 
  • Ugledni građanin
  • Pridružio: 09 Mar 2004
  • Poruke: 305

Ko zna kakvi su oblici života na neistraženim dubinama.

offline
  • Pridružio: 24 Mar 2005
  • Poruke: 799
  • Gde živiš: Beograd

@svitac
Riftovi su ti veliki razlomi u zemaljskoj kori, kojima prolazi magma u vodenu sredinu- okeane i gde pod "default" nema O2 (kiseonika).

Dopuna: 13 Nov 2005 14:32

Leggy ::Ne razumem tvoju rekaciju. Potvrdio sam ono sto si rekao i video u Plavoj planeti kako to izgl3da.
Moja greska nisam dobro procitao tvoj post!!

offline
  • Pridružio: 12 Jun 2005
  • Poruke: 1847
  • Gde živiš: Apatin

@Leggy ti si verovatno mislio na dokumentarac koji postoji na nekoliko DVD-jeva?!A i ovo je cudno!

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 856 korisnika na forumu :: 57 registrovanih, 10 sakrivenih i 789 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., Andrija357, bojank, bojcistv, bokisha253, BORUTUS, cifra, Dannyboy, deLacy, Denaya, Dimitrije Paunovic, djuradj, DonRumataEstorski, Faki-Valjevo, FOX, GenZee, hatman, HrcAk47, ikan, JOntra, Karla, Kubovac, kunktator, kybonacci, ladro, Lieutenant, ljuba, LUDI, madza, Maschinekalibar, mercedesamg, Mercury, Metanoja, milenko crazy north, nemkea71, Niko Bitan, Oscar, Parker, pera12345, proka89, raptorsi, rasok, Rogan33, Sale.S, sasa87, SlaKoj, sokars, solic, Srle993, Stoilkovic, Sumadija34, vargas, Vatreni Zmaj, VJ, vlad4, zdrebac, zixmix