brisanje swap particije

brisanje swap particije

offline
  • Pridružio: 13 Mar 2005
  • Poruke: 117
  • Gde živiš: beogradski pasaluk

Pre dva meseca sam instalirao Mandrake 10.1 malo radio ono najosnovnije na njemu, a onda odložio učenje dok ne nabavim potrebnu literaturu.Prilikom instalacije opredelio sam se za opciju Lilo starter kako bi instalacija bila lakša, a posle toga sam opet deinstalirao Windows Xp, medjutim ostala je swap particija za ram memoriju(to pokazuje i program Partition magic).Kako da izbrišem ovu swap particiju, nije mi teško da opet instaliram Mandrake 10.1 samo ako bi mi neko rekao putanju za brisanje.Da li se to radi u Control centru?Unapred hvala svima.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Strog  Male
  • Stručni saradnik
    Web programiranje
  • Bojan Kopanja
  • Web & Mobile developer @ ZeusSoftware
  • Pridružio: 26 Jul 2003
  • Poruke: 2597
  • Gde živiš: Stara Pazova

Pa kad ti je već Partition Magic prikazuje, jednostavno je obriši iz njega da ne komplikuješ Wink. A možeš je obrisati i kada budeš ponovo instalirao Mandraka iz same instalacije!



offline
  • Pridružio: 09 Feb 2005
  • Poruke: 349
  • Gde živiš: Novi Sad

Meni nije jasno koji ti OS zelis da imas ali u svakom slucaju ako ponovo instaliras Linux mozes da formatiras i tu swap particiju pa da ponovo kreiras sve potrebne Linux particije.
Mozes da je "obrises" i sa XP instalacionim CD-om pa da je formatiras u FAT FS.
E,sad,sto se tice Partition Magic - cuo sam razna misljenja od da nista ne valja do da je super...meni konkretno nije pravio probleme osim jednom ali to je dovoljno da ga vise nikad nisam koristio!

offline
  • Pridružio: 13 Mar 2005
  • Poruke: 117
  • Gde živiš: beogradski pasaluk

@Strog
Uspelo je, hvala ti!Zbun je bio u tome što kad u Partition Magicu kliknem desnim tasterom na tu swap particiju nema opcije(bar kod mene nije bilo) delete, već sam morao da idem na create...a odatle lako particiju prebaciš u NTFS ili FAT.

@prophet
Hvala i tebi!

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1430 korisnika na forumu :: 33 registrovanih, 9 sakrivenih i 1388 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., Ageofloneliness, Arahne, babaroga, bagor10, bigfoot, CikaKURE, Dannyboy, debeli, Dimitrise93, draganca, Georgius, hatman, ILGromovnik, JOntra, kovinacc, lord sir giga, LUDI, Mi lao shu, Mixelotti, oganj123, raptorsi, robert1979, ruma, S2M, Shinobi, shone34, Skywhaler, SlaKoj, Trpe Grozni, Vlada78, zlaya011, zziko