Operacija "drajveri za Linux"

Operacija "drajveri za Linux"

offline
  • Pridružio: 13 Mar 2005
  • Poruke: 117
  • Gde živiš: beogradski pasaluk

U uputstvu koje sam dobio za Mandrake piše da obavezno utvrdim koji modem posedujem, a naročito koji čip na njemu(Lucent, Rockwell, Conexant...)

1.Evo nekih detalja oko modema, a vi mi recite koji mi tačno drajveri trebaju:
U Control Panelu na karti modem piše: Intel(R) Data Fax Voice V.92 Modem COM3
Gledao sam i ostale opcije, ali ne znam gde se nalazi taj podatak koji mi ukazuje na to koji čip imam.Da li je ovo što sam napisao dovoljno da bih na osnovu toga skinuo drajvere ili (uputite me) gde se nalazi u Control Panelu/Phone and Modem options opcija koja mi treba.

2.Da ne bih otvarao novu temu, evo još jedno pitanje:šta da ukucam u komandnu liniju Windowsa, da bi on bio prvi OS koji se diže, a ne Linux Mandrake.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 09 Feb 2005
  • Poruke: 349
  • Gde živiš: Novi Sad

Na prvo pitanje nemam konkretan odgovor jer imam old-timer racunar sa "pravim" Lucent modemom koji je svaki Linux prepoznao bez ikakvih problema te se stoga nisam petljao sa tim stvarcicama. Vidi na http://www.linmodems.org/ ako imas winmodem imaces problema ali budi uporan. Najsigurnije resenje je hardverski modem ili da negde nadjes neki koji provereno radi-ima drajver.
Pod 2,koliko se secam najlakse se namesti u Lilo koji da bude defoult.



offline
  • Pridružio: 20 Okt 2003
  • Poruke: 135
  • Gde živiš: leskovac

Proveri na kutiji da li je intel536ep ili intel537ep ako je 536ep ovde mozes naci drajver koji ti treba: linmodems.technion.ac.il/packages/Intel/536/intel-536EP-2.56.76.0.tgz a tu negde je verovatno i drajver za 537ep.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 743 korisnika na forumu :: 17 registrovanih, 6 sakrivenih i 720 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: comi_pfc, croato, drimer, esx66, Excalibur13, Kibice, ksyyaj, Lazarus, ljuba, Ne doznajem se u oružje, NoOneEver Dreams, procesor, shaja1, SlaKoj, Srky Boy, stegonosa, W123