Čekajući u nedogled

1

Čekajući u nedogled

offline
  • Peca  Male
  • Glavni Administrator
  • Predrag Damnjanović
  • SysAdmin i programer
  • Pridružio: 17 Apr 2003
  • Poruke: 23211
  • Gde živiš: Niš

Čekajući u nedogled

Budih se
sa suncem u očima
sa zanosom da ću uskoro
biti obasjan izbliza

Budim se
sa zvezdom dalekom
bezbroj prigušenih
svetlosnih godina

A bila si u mojoj gravitaciji...
Ili je to bila putanja sudbine
jedne lude komete
što je samo prešla preko noćnog neba?

Proletela gde retko ko prolazi

tek da me pokrene iz tame mirovanja
podari početni impuls pokretu
i osvetli?

Ima li tvoj kamen
što vešto skriva unutrašnju
toplinu i nežnost
elipsasto kretanje?

Trebam li u usamljenim noćima
da mazim ovu stenu u grudima
nadajući se tvom mekom dodiru
koji će doći i doneti jutro mom nebu?

Ili da se prepustim
talasima nevidljivih struna
nepoznatim tokovima
nekih drugih plamena?

(Predrag Damnjanović - 04.10.2003)

-------------


Tražili ste još...
Evo, pa, javite komentare, valjda nisam mnogo podbacio Smile



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 01 Okt 2003
  • Poruke: 2383
  • Gde živiš: Beograd

Jos uvek umronu i mamurnu si me razvalio sa ovom pesmom!

Sta da kazem, slabo poznajem tvoj rad, ali ono sto sam procitala je bilo vredno odvojenog vremena, cak i vise. A ova pesma, nadam se da ce uskoro ona stena iz grudiju prestati toliko da boli i da ce suncem okupan dan biti srecniji nego sto je sada. Vredis toliko, i vise, nemoj da te bilo ko ili bilo sta uveri u suprotno!



offline
  • Goran 
  • Prof.Mr.Dr.Sci. Traumatologije
  • Pridružio: 05 Maj 2003
  • Poruke: 9977
  • Gde živiš: Singidunum

Ovo bi trebalo da se zove vasionska pesma pošto je sva u tom fazonu a deo pesme je inspirisan temom sa ovog foruma "teorija super struna" ili mi se čini. U svakom slučaju dirljiva pesma napisana u potpuno drugom fazonu. Nema šanse da bih pogodio da je tvoja pesma Peco.

offline
  • Peca  Male
  • Glavni Administrator
  • Predrag Damnjanović
  • SysAdmin i programer
  • Pridružio: 17 Apr 2003
  • Poruke: 23211
  • Gde živiš: Niš

ponekad se i veliki dogadjaji, koji se odigravaju u vasioni, odigraju i u jednom malom prostoru... mojoj glavi ili dushi...

Ideja za pesmu je nastala u rano jutro... spavao sam, probudio se, i... primetih da se budim drugačije, sa nekim drugim osečanjima, sa nekim drugim mislima, sa nekim drugim slikama...

nema vise sunca u ocima Sad

offline
  • Pridružio: 17 Apr 2003
  • Poruke: 488
  • Gde živiš: Niš

Peco, batali programiranje i predji u pesnike Smile
Ovo je veoma dobro, znam da je za tvoju dusu ali steta sto se ovde ne moze lepo ziveti i od pisanja.

offline
  • Peca  Male
  • Glavni Administrator
  • Predrag Damnjanović
  • SysAdmin i programer
  • Pridružio: 17 Apr 2003
  • Poruke: 23211
  • Gde živiš: Niš

ne, ja pesnik ne nameravam da budem... mozda izdam zbirku, ako se nakupi barem 50 pesama, ali, to mi definitivno nije cilj - ove pesme pisem za moju i njenu dushu - ne pisem ih da bi postao pisac, ili da bi izdao zbirku...

sada da odgovorim Goranu.
pesma nije inspirisana teorijom struna Smile
"nevidljive strune", koje se pominju u pesmi, su nista drugo do - ljubavi.
Ona je nevidljiva, ljudi je prate, i ono najbitnije - ona spaja - metaforicki receno: nevidljiva struna - tajna veza - zlatna nit...

offline
  • Goran 
  • Prof.Mr.Dr.Sci. Traumatologije
  • Pridružio: 05 Maj 2003
  • Poruke: 9977
  • Gde živiš: Singidunum

Znači ipak mi se čini. Smile A, ja svaku sitnicu povezujem pa sam tako pomislio, i pogrešio.

offline
  • Peca  Male
  • Glavni Administrator
  • Predrag Damnjanović
  • SysAdmin i programer
  • Pridružio: 17 Apr 2003
  • Poruke: 23211
  • Gde živiš: Niš

Ja ne volim lake i proste stihove - ja te volim, želim, ljubim, srećo moja - jer tu nema umetnosti, to su obične reči, samo nabacane želje i emocije, bez ikakvog smisla...
Volim kada se malo simbolički i metaforično izražavam, po cenu da neću biti shvaćen.

Neka svako tumači pesmu na svoj način, jer, nemam ništa protiv da i drugi uživaju u pesmi, na svoj način, tj. onako kako je on/ona shvati.

offline
  • Goran 
  • Prof.Mr.Dr.Sci. Traumatologije
  • Pridružio: 05 Maj 2003
  • Poruke: 9977
  • Gde živiš: Singidunum

Pesma je cool, i kažem baš si me iznenadio potpuno novim stilom. Prateći sve tvoje pesme ova se metaforički izdvaja.

offline
  • Peca  Male
  • Glavni Administrator
  • Predrag Damnjanović
  • SysAdmin i programer
  • Pridružio: 17 Apr 2003
  • Poruke: 23211
  • Gde živiš: Niš

mislim da je prethodna pesma ipak jaca od ove - jer, lepo je srocena, sazeta, i dosta tajnovita... mnogi ne znaju ni svrhu te pesme, ni o cemu govori...

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1056 korisnika na forumu :: 34 registrovanih, 11 sakrivenih i 1011 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 357magnum, A.R.Chafee.Jr., Brana01, cifra, drimer, Fabius, galijot, Georgius, goxin, ivan1973, kolle.the.kid, Kubovac, Luka Blažević, madza, menges, mercedesamg, milenko crazy north, Milos ZA, milos.cbr, misa1xx, mkukoleca, novator, Pakito93, pein, robert1979, sevenino, slonic_tonic, Srle993, stankolich, stegonosa, styg, vlada035, Yugol33, zillbg