Zna li neko da napravi knedle sa sljivama?

1

Zna li neko da napravi knedle sa sljivama?

offline
  • zo 
  • Građanin
  • Pridružio: 31 Mar 2005
  • Poruke: 134

Moze li neko da napise zaista dobar recept za knedle sa sljivama? Mnogo ih volim, i probala sam vise puta, po raznim receptima, da ih napravim, ali ne ide.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 24 Feb 2004
  • Poruke: 3013

Kako ne ide? Sta se desi, raspadnu se ili?

Ne znam napamet recept ali ima ih po net-u svi su na slican fazon.
Ako nista drugo ima gotovoih da se kupe Smile



offline
  • Pridružio: 08 Nov 2004
  • Poruke: 4179
  • Gde živiš: Bulevar Kraljeva

i ja ih obozavam Very Happy al nemam recept ja najcesce teram nekoga da mi pravi

ko sto kaze Vodolija lepe su i one iz radnje u pakovanju je 6 komada dovoljno da se zasitis Wink

offline
  • zo 
  • Građanin
  • Pridružio: 31 Mar 2005
  • Poruke: 134

Budu nekako gnjeckave... kuvam ih dok isplivaju na povrsinu, znaci ne preteram, ali ipak budu kao testo... cini mi se da sto vise brasna stavim budu sve gore... Ej ljudi, ne sekiram se ja bas mnogo zbog toga, samo bih volela da ih bar jednom napravim kako treba, da se setim detinjstva Smile

offline
  • Pridružio: 10 Dec 2004
  • Poruke: 658

Najgore je kada su "zive". Sad

offline
  • zo 
  • Građanin
  • Pridružio: 31 Mar 2005
  • Poruke: 134

Ha, nasla sam pravi!
(i saznala gde gresim: treba staviti manje brasna... a kad se zamesi, treba da odstoji bar jedan sat )



KNEDLE SA ŠLJIVAMA

1 kg krompira,2 cela jaja,1 kašika masti ili putera,malo soli i pregršt (dve spojene šake ) brašna. šljive,prezle.
Krompir skuvati u ljusci,oljuštiti,propasirati ,dodati malo soli,
umućena jaja,mast ili puter i brašno.
Zamesiti glatko testo da se ne lepi za ruke.
Otkidati male komade,rastanjiti na dlanu,na sredinu staviti 1 šljivu bez koštica sa 1 kašičicom kristal šećera.Praviti knedle.
Staviti ih u ključalu vodu i kuvati dok se ne popnu na površinu.
Svaku vaditi rešetkastom kašikom i uvaljati u prethodno propržene prezle koje treba da su rumene.

offline
  • Pridružio: 20 Apr 2003
  • Poruke: 2416
  • Gde živiš: NS

zo, jel moze ovo i bez jaja?

offline
  • zo 
  • Građanin
  • Pridružio: 31 Mar 2005
  • Poruke: 134

stoooo? ajde, probacu, pa cu ti javiti...

offline
  • Pridružio: 14 Nov 2003
  • Poruke: 367

nisam siguran Smile

offline
  • Srđan Jovanović
  • Pridružio: 12 Avg 2004
  • Poruke: 1461
  • Gde živiš: Čačak

Ne znam da ih pravim ali ih zato jedem za 10-ku!!!

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 828 korisnika na forumu :: 41 registrovanih, 5 sakrivenih i 782 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 8u47, A.R.Chafee.Jr., babaroga, Bane san, Bobrock1, Dannyboy, Denaya, FileFinder, FOX, Georgius, hologram, ILGromovnik, ivan979, Karla, kovinacc, Kubovac, kybonacci, Leonov, ljuba, ljubacv, Lošmi, maiden6657, Mihajlo, Milometer, Mlav, mocnijogurt, Mravce, nemkea71, nick79, pein, rodoljub, Sirius, slonic_tonic, Srky Boy, Steeeefan, theNedjeljko, Trpe Grozni, VJ, Vlad000, VP6919, zillbg