Kutak za studente

1

Kutak za studente

offline
  • Pridružio: 29 Apr 2005
  • Poruke: 515
  • Gde živiš: Beocin

Studirate li? Na kom fakultetu? Pricajte sve sto se tice vasih trenutnih (ili proslih) studija i fakulteta.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Civil Works Team Leader @ IKEA Centres Russia
  • Pridružio: 22 Jun 2005
  • Poruke: 7912
  • Gde živiš: Moskva, Rusija

Studirao gradjevinu. Popravio prosek fakulteta (prosek: 10 godina, ja: 7)

Za razliku od mnogih fakulteta za koje sa cuo, moram da pohvalim organizaciju i zajednistvo Gradjevinskog fakulteta. Niti je bilo niti ima problema sa administracijom, prijavom ispita, profesorima koji naplacuju ocene (ovo govorim iz ubedjenja, mozda gresim, ali ni medju studentima ne vlada misljenje da je moguce platiti ispit), uprava ima sluha za studentske probleme i molbe, sve sto je u granicama razuma i normale reshava se u korist studenata. Cinjenica je da je ispit sa najmanjom prolaznoscu na celom BU - Statika konstrukcija 1 na Gradjevini (provereno i objavljeno u raznim biltenima BU), ali nijedan student se na to nece pozaliti, jer je to ipak sustina posla koji smo izabrali da naucimo...

Fakultet odrzava visok kvalitet nastave, bez obzira na to sto se na primer u laboratorijama koriste prese koje su dobijene od Nemacke kao reparacija posle I SV. RATA (nije greska, masine su iz 1918. godine)!!! Takodje stoji cinjenica da je gradjevinarstvo nas najveci izvozni artikal, ma koliko se ponosili turizmom i malinama... Jos kad bi neko imao za to sluha pa ulozio u opremanje fakulteta modernom laboratorijskom opremom, fakultet bi sigurno bio vodeci gradjevinski fakultet u Evropi. Po nastavnom kadru to sigurno jeste.

Kad sam zavrsio fakultet, bila je u jeku izmena nastavnog plana i programa osnovnih studija i prilagodjavanje Bolonjskoj konvenciji i modernim tendencijama u gradjevinarstvu. To je bila jednima mana koju sam mogao da nadjem tokom studija - program je bio malo zastareo, ali sada se i to popravlja... Jedino sto ostaje kao 'mrlja' je jako dugacko prosecno vreme zavrsavanja osnovnih studija (ako se ne varam trenutno iznosi 10 godina i 4 meseca), ali niko nije rekao da je gradjevina laka za ucenje...

Toliko od mene za ovu temu Smile



offline
  • Pridružio: 18 Apr 2003
  • Poruke: 1819
  • Gde živiš: Beograd

Zavrsila FON, vrlo je bitno naglasiti smer za informacine sisteme, na vreme Smile za 5,5 godina...a uz to me je "uhvatio" protest na pocetku studiranja 96/97. Kod Klik-klaka polozila teoriju sistema Smile - ko razume shvatice Wink.

za one koji ne znaju, jer se iz mog iskustva vrlo cesto mesaju FON i DIF -FON je fakultet organizacionih nauka Smile i bez obzira kako se zove, bar dok sam ja studirala organizacija studentske sluzbe mu i nije bila jaca strana Smile
mada, mislim da se sad popravlja...to nek potvrde ovi novopeceni studenti, kojih koliko znam ima ovde Smile

jedna velika prednost FON-a, kao fakulteta generalno je to sto nema milione studenata kao npr. ekonomski ili pravni...tako da ukoliko se covek trudi, nije se tesko izboriti za pravu i zasluzenu poziciju Smile

offline
  • Pridružio: 01 Okt 2003
  • Poruke: 2383
  • Gde živiš: Beograd

Prvo sam studirala Prirodno matematicki fakultet u Novom Sadu smer dipl matematicar, dogurala skoro do trece godine, ostalo mi je jos da dam Analizu I iz prve na koju sam izlazila negde vise od 10 puta, onda sam poludela ispisala se sa fakulteta i presla na Tehnucki fax u Zr smer dipl ing informatike, treca sam godina tj dala uslov za cetvrtu, redovan student.

Kad bi ih poredila prilog za PMF NS ide jedino sto je cenjen u svetu i nista vise! Asistenti i profesori su bili blagi uzas i jedino ih je interesovalo kako da sto vise zarade na studentima. Ovde je ipak malo drugacija prica, svaki od asistenata i profesora ima razumevanja i kad god da sam otisla sam nekim pitanjem ili problemom cak i ne vezanim za fax pomogli su mi! Sve u svemu, jos godinuipo dana a onda nadam se upisujem i poslediplomske studije!

offline
  • Pridružio: 29 Apr 2005
  • Poruke: 515
  • Gde živiš: Beocin

A ko ti je zagorcavao zivot iz Analize? Gajicka, Pap ili neko treci? A sto se tice izrabljivanja studenata, nije bas tacno, sem u slucaju informaticara (Herceg i co)

offline
  • DJ i voditelj
  • Pridružio: 16 Jun 2005
  • Poruke: 612
  • Gde živiš: SRBIJA, Beograd

Od 99 god. FON naredne dve godine, i posle batalio jer sam zaglavio sa matematikom i nisam mogao da upisem trecu, pa sam ispao sa budzeta i onda 70.000 din stvarno nisam imao za to....posle sam se prebacio na Visu Poslovnu, priznali su mi ispite, i sad polako guram uz posao koliko se moze...

offline
  • Pridružio: 18 Apr 2003
  • Poruke: 8134
  • Gde živiš: U kesici gumenih bombona...

VETS (da ne bude zabune, nije veterinarstvo Smile nego Visa Elektro Tehnicka Skola. Jos malo pa Visoka (ako vec i nije)).
Jos 2001 godine sam upisao smer NTR (Nove Racunarske Tehnologije). Sada mi je ostalo jos Racunarske Mreze (tezak predmet i obiman) i Projekat II (to nije tesko) i Diplomski. Problem je sto ne znam sta uzeti za diplomski Smile.
U skoli je meni bilo super. Uzimali su (uzimaju) od studenata, ali zato i ulazu u opremu. Klima IBM racunari (oni crni), WCi bez peskira Wink, ali sa fenom za susenje ruku Smile, WC Solje (milina) i jos ko zna cega sto ja ne znam Smile.
Sam smer i nije toliko tezak, posebno ako si ucio u prethodnom skolovanju.
Skoro za svaki predmet (cak mislim i za bukvalno svaki, Bone potvrdi Smile) smo imali laboratorijske vezbe koje su bile savrsene (bar meni).
Kada sam ja upisivao nije bilo budzeta pa sam morao da pljunem 60.000 din.
Ispiti se nisu placali, jedino ako zakasnis sa prijavom Smile.
Studentska sluzba kao studentska sluzba Smile.
Pomognu ti, zavisno od raspolozenja Smile. Sto vise studenata prodje kroz SS to gore za one naredne Very Happy.
Sve u svemu, utisak: lepe godine koje cu pamtiti (i pamtim jos jer nisam zavrsio Smile)

offline
  • Kaca  Female
  • Super građanin
  • Pridružio: 26 Sep 2004
  • Poruke: 1371
  • Gde živiš: blizuBG

Zavrsila FON, smer za informacione sisteme('95-2000), uz sveobuhvatan rad, uspevala da dajem ispite, sistemom "godina za godinu". Mesec dana ispred diplomiranja, odmah da radim.


@jelena
Znam klik_klak Smile. Pomera glavom levo-desno i njegov predmet je zaista tezak(bolje reci enormno). Eh, kako je dobra vremena Smile.

@konstantin
znam sta studiras(H2O), ali necu reci Mr. Green .

offline
  • Pridružio: 12 Jun 2005
  • Poruke: 855
  • Gde živiš: Bg / Ns

Pravni fakultet, trenutno II godina ( a trebala bih da sam III Sad )..
Mislim sta reci, a da ne bude sve najgore i najcrnje... fax je na lepom mestu na Bulevaru heheee, i upoznala sam puno finih ljudi ...
Studentska sluzba je blagi uzas, kao i sve ostalo Sad

offline
  • m4rk0  Male
  • Administrator
  • Administrator tech foruma
  • Marko Vasić
  • Gladijator - Maximus Decimus Meridius
  • Pridružio: 14 Jan 2005
  • Poruke: 15766
  • Gde živiš: Majur (Colosseum)

Fakultet za usluzni biznis I god - ocistio sve u junskom roku...nisam streber samo brzo kapiram.. U trecoj godini biram smer..( informacione tehnologije ako ih budu uveli). Na kraju studija dobijam zvanje "diplomirani ekonomista" )

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 831 korisnika na forumu :: 25 registrovanih, 3 sakrivenih i 803 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 357magnum, A.R.Chafee.Jr., dekan.m, DragoslavS, drimer, FileFinder, Fog of War, Georgius, HrcAk47, indja, Kibice, kolle.the.kid, Koridor, Lazarus, mean_machine, Milometer, ozzy, panzerwaffe, raketaš, S2M, simazr, W123, wolverined4, zziko, šumar bk2