potrebna pomoc oko podesavanja rezolucije

1

potrebna pomoc oko podesavanja rezolucije

offline
  • Pridružio: 13 Jul 2005
  • Poruke: 108

poz svima ...

digao sam ubuntu 5.04 i imam problema sa rezolucijom. zaglavio sam na 640 x 480 i nemogu ni makac vise. imam integrisanu intelovu grafiku intel i815 chipset. pitanje sam postavio na mnogo foruma ali jos nigde nema TACNOG odgovora..
pa ako neko zna nek javi Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

mycity.rs/must-login.png



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Strog  Male
  • Stručni saradnik
    Web programiranje
  • Bojan Kopanja
  • Web & Mobile developer @ ZeusSoftware
  • Pridružio: 26 Jul 2003
  • Poruke: 2597
  • Gde živiš: Stara Pazova

Pokusaj iz xorg-a da pobrises one rezolucije vece od 1024x768, mozda ti nesto ne podrzava tolike rezolucije, pa te automatski stavlja na 640x480.

A pokusaj i rucno da menjas rezoluciju u toku rada sa "Ctrl"+"+" i "Ctrl"+"-", pa ujedno i tako vidi na kojoj rezoluciji ti se monitor/graficka najbolje ponasaju.



offline
  • Pridružio: 13 Jul 2005
  • Poruke: 108

ja se uopste ne mogu ponjeriti sa te rezolucije. to sa brisanjem vecih rezolucija sam probao ali ne vredi isto je. stvarno neznam sta je u pitanju.
imam neki driver sa extenzijom .deb ali neznam kako se on instalira? zna li neko da mi to kaze?

poz

offline
  • Strog  Male
  • Stručni saradnik
    Web programiranje
  • Bojan Kopanja
  • Web & Mobile developer @ ZeusSoftware
  • Pridružio: 26 Jul 2003
  • Poruke: 2597
  • Gde živiš: Stara Pazova

Za instalaciju *.deb fajlova pogledaj man za "dpkg". Najverovatnije ti ne treba nista vise od "dpkg -i <imepaketa.deb>" Wink.

offline
  • Pridružio: 20 Apr 2003
  • Poruke: 2416
  • Gde živiš: NS

ako u www.google.com upises ovo:
ubuntu change resolution

prvi link koji iskoci je ovo:
http://ubuntuforums.org/archive/index.php/t-22977.html

koje je jedno od potencijalnih resenja Wink

offline
  • Pridružio: 13 Jul 2005
  • Poruke: 108

hvala tebi ali sam ja njega slabo razumio sta je radio... : ((
ovo mi je prvi linux i mnogo me je iznervirao tako da razmisljam da odustanem od njega a da samo znas kako sam se radovao kad sam ga instalirao. ako ti nije frka da mi pojasnis sta je on radio. ovo sa monitorom sam vec pokusavao samo nisam siguran jesam li dobro uradio, neznam tacno sta je vert refresh, nisam nasao da tako pise, samo vert sync??????

ovo je moj monitor ccp.nectec.or.th/service/mon.pdf

offline
  • Pridružio: 20 Apr 2003
  • Poruke: 2416
  • Gde živiš: NS

probaj prvo ovo:
sudo dpkg-reconfigure xserver-xorg

ako ne uspe probaj ovo:

Citat:
Hey, found a temporary fix, it should work but don't blame me if your monitor explodes.....

1- Open root terminal and type "sudo gedit"

2- Find xorg.conf file in /ect/x11, open and find (monitor model may vary):
------------------------------------------------------------------
Section "Monitor"
Identifier "DELL P780"
Option "DPMS"
EndSection
-------------------------------------------------------------------

3- add this (you can put the correct numbers for your monitor, these numbers are from a generic monitor and should work):
-------------------------------------------------------------------
HorizSync 31.5 - 150.0
VertRefresh 40-75
-------------------------------------------------------------------

so it looks like this:
-------------------------------------------------------------------
Section "Monitor"
Identifier "DELL P780"
Option "DPMS"
HorizSync 31.5 - 150.0
VertRefresh 40-75
EndSection
-------------------------------------------------------------------

4- Save and reboot. You should now have more options in System->Preferences->Screen Resolutions

5- *Hopefully* ENJOY!

Bryan Helmig

http://ubuntuforums.org/archive/index.php/t-22977.html

offline
  • Pridružio: 13 Jul 2005
  • Poruke: 108

poz svima

sredio sam rezoluciju neki dan ali se nisam javio da zatvorim temu imao sam nekih problema sa provajderom. fazon je bio podesiti taj horyzsync i vertrefresh prema specifikacijama svog monitora ali ih je bilo zeznuto naci. na kraju sam ipak uspeo uz mnogo potrage : ))).

imam novi problem, vjerovali ili ne sa modemom : ))

ne znam dali bih trebao otvoriti novu temu ali vjerovatno ce vec neko naici i znati rijesenje pa nema potrebe za tim. : ))

naime stvar je u tome da sam uspjesno digao drivere za modem (Conexant HSF) ali nece da se konektuje. isao sam preko pppconfig i sve uradio kako treba. medjutim kada kucam pon (komanda za konektovanje) nista se ne desava. da li neko zna kako se radi preko wvdiala jer kad ja otvorim taj fajl on je potpuno prazan.

hvala na svemu do sada

offline
  • Strog  Male
  • Stručni saradnik
    Web programiranje
  • Bojan Kopanja
  • Web & Mobile developer @ ZeusSoftware
  • Pridružio: 26 Jul 2003
  • Poruke: 2597
  • Gde živiš: Stara Pazova

Za konfiguraciju wvdial-a kucaj "% wvdialconf /etc/wvdial.conf"

Pa posle jos rucno proveri u fajlu "/etc/wvdial.conf" da li je sve OK konfigurisano i to je to. Opalis jedan "wvdial" i on zove Very Happy.

BTW "/etc/wvdial.conf" izgleda ovako nekako:

[Dialer Defaults]
Modem = /dev/ttyS0
Baud = 115200
Init1 = ATZ
Init2 = ATQ0 V1 E1 S0=0 &C1 &D2
ISDN = 0
Modem Type = Analog Modem
; Phone = <Target Phone Number>
; Username = <Your Login Name>
; Password = <Your Password>

Posle one komande za autoconfig, tako da iz ovoga vidis da nije problem dokonfigurisati ga Wink.

Srecno Very Happy.

offline
  • Pridružio: 13 Jul 2005
  • Poruke: 108

poz ljudi

skinuo sam sa neta neki gnomeppp dialer. fin graficki program...
imam problem. kada izaberem lokaciju modema /dev/ttyS0 itd...
imam opciju detect koja ce mi reci da li tu postoji modem. i svaki put kada stisnem on mi javi da modem nije nadjen. ipak sam probao da se konektujem sa svakom opcijom i jedanput sam dosao dovde
--> WvDial: Internet dialer version 1.54.0
--> Initializing modem.
--> Sending: ATZ
--> Sending: ATQ0
--> Re-Sending: ATZ
--> Modem not responding.

to je najdalje...

mozda su problem driveri ili nesto drugo. modem dobro radi u winu tako da nije do modema. poz

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1229 korisnika na forumu :: 59 registrovanih, 8 sakrivenih i 1162 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., amaterSRB, amstel, aramis s, arsa, Atomski čoban, bankulen, bestguarder, Bobrock1, Bojadin Strumski, bojankrstc, bojcistv, Boris90, BORUTUS, bufanje, cavatina, celik, dane007, djboj, Dorcolac, dule10savic, dulleo, HogarStrashni, JimmyNapoli, Joco Skljoco, JOntra, Još malo pa deda, kolle.the.kid, kovac9mm, kunktator, kybonacci, laki_bb, ljubacv, macak44, madza, mercedesamg, Mercury, mikrimaus, MiroslavD, moldway, nemkea71, ObelixSRB, oldtimer, pein, raso7, Recce, sasa87, shaja1, Shinobi, slonic_tonic, sombrero, sovanova95, StepskiVuk, vlajkox, voja64, VojvodaMisic, Zimbabwe, |_MeD_|, 79693