Falsifikovani Univerzum mira

Falsifikovani Univerzum mira

offline
  • Pridružio: 10 Jan 2004
  • Poruke: 797

Ovo je tekst koji sam poslao devojci (koja me je 'muvala') kao odgovor na njeno pismo u kojem navodi da bi da bude samnom (pritom puno neiskrenosti tipa: "nisam zaljubljena u tebe..."...). Uzvratio sam OVAKO zato što je zaista MNOGO razlika izmedju nas, i mislim da nije bilo nimalo pametno ući u tu vezu..:

Kao što se vetar igra nespretno lepršavim perom, i ljudska glava nesvesno, a bolno, manipuliše emocijama koje bismo ostavili istim, doveka... Potrebna je nesnosna grmljavina da pokrene velike nade u dušama žednim za ljubavlju, i pomeri paralisanu ruku; ona daruje osobu koja te fascinira sve kraćim i bržim uzdisajima i nebeskim crvenilom što priziva na vernost... A moja je vernost uzburkana; nasilna je i neprirodna, ugušena manjkom prostora i veštačkom slobodom pokreta... Znaj da sloboda nije samoća - zato i opstajem u ovom surovom postojanju sveta. Dašak mojih mogućnosti nije pored tebe... Ne želim promeniti svoje biće, bar ne još uvek; dovoljno sam prilagodljiv da uživam i u nesnosnim bolovima koje sam sebi stvaram... Suprotnosti se možda privlače, samo, izmedju nas je prevelika praznina - reka bez mostova, suviše izmučenog toka i izvrnutih namera... Psihičko sukobljavanje bi nas još više pocepalo i zauvek odvojilo..! Ovako... bivstvujmo bez prekih nesuglasica i vezanih nogu oslobodjenih saplitanja... I ne dozvoli da te glupi nasrtaj očaja odvede daleko od tvojih snova! Preživeli smo istu epizodu životne drame (i pre ovoga) - nove serije slede; ja sam samo statista koji je mogao postati glavni glumac pored tvoje vodeće uloge... Veliki ne dobijaju sve. Bori se za sebe (i sa samim sobom).



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 16 Apr 2005
  • Poruke: 2908

Nedrealisticki stil,Malarme je pisao tim stilom,i osvojio svet francuske poezije,kao i Andre Breton.Odlican stil.



offline
  • Pridružio: 10 Jan 2004
  • Poruke: 797

Hvala! Drago mi je da ti se dopalo!

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 809 korisnika na forumu :: 30 registrovanih, 6 sakrivenih i 773 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: Apok, Boris90, cavatina, darkojbn, Denaya, FOX, gasha, hologram, jackreacher011011, kikisp, Leonov, Lieutenant, LUDI, mercedesamg, Metanoja, milos.cbr, nemkea71, nuke92, Petarvu, Pikac-47, RJ, S1Mk3, sevenino, Sokic, stalja, Tvrtko I, vathra, VJ, vlajkox, wizzardone