Ribolov

1

Ribolov

offline
  • Civil Works Team Leader @ IKEA Centres Russia
  • Pridružio: 22 Jun 2005
  • Poruke: 7912
  • Gde živiš: Moskva, Rusija

Ima li na ovom forumu ljudi koji vole sportsko pecanje? Necu da ulazim u to da li jedete tu ribu koju upecate, ili je vratite (kod mene to zavisi od ulova, manje ukusne jedem, velike vracam), vec koliko volite / ne volite sam ritual pecanja, odlaska u prirodu, sedenja na reci...

Koju opremu imate / koristite itd...



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 20 Dec 2004
  • Poruke: 2887
  • Gde živiš: Na Balkanu

Volim odlaziti u prirodu, a što se samog pecanja tiče, to je bilo dok sam bio klinac i onda je usledila pauza. Sad kad sam u Americi rođak i tetak često odlaze u ribolov, pa sam se ja uz njih ponovo navukao. U zadnjih dva meseca sam uhvatio više ribe neko za celi život.



offline
  • SSpin 
  • Saradnik foruma
  • Pridružio: 09 Dec 2004
  • Poruke: 6488
  • Gde živiš: Nis -> ***Durlan City***

Ja sam takodje strastveni ribolovaac, a sportski sam onda kad je riba mala, i prosto mi je zao da je uzmem a kamoli pojedem Razz A sto se tice samog dozivljaja.... to se ne moze opisati, to se mora doziveti!

Dopuna: 27 Jul 2005 6:56

I mislim da bi MoscowBeast mogao da promenis samo naslov teme, jer je u svakom slucaju pravilnije da se kaze Ribolov, a ne pecanje Wink

offline
  • Civil Works Team Leader @ IKEA Centres Russia
  • Pridružio: 22 Jun 2005
  • Poruke: 7912
  • Gde živiš: Moskva, Rusija

@SSpin

Poslusao sam te sto se tice naslova, hvala na savetu, istina...

Nisam dugo bio na pecanju, ali se nesto lozim da uplatim ribolovacku turu po Sibiru i Kamcatki, kazu ovde da je nezaboravan provod. Obzirom da je leto tamo vec pri kraju, moracu da sacekam sledece, ali polako... Smile

Od opreme ovde nemam nista, ali u Bgd. su mi 4 "silstara' sa istoimenim masinicama (dva po 120cm, jedan 250 i jedan 400 cm). Ne razumem se u oznake velicina udica i najlona, ali ima toga puno (tata bio strastven ribolovac, ali davno...). Nemam varalica i iskreno glupo mi je na njih da hvatam ribu...

offline
  • Emil Beli
  • Pridružio: 03 Jan 2005
  • Poruke: 2990
  • Gde živiš: Beograd

Ja obozavam.
Dok sam bio u BG-u, zadnjih 3 god sam svako vece isao na smudjeve, a inace pecam od 3-ce god, sa tatom.

Evo malo i brazilske varijante.

http://www.varnus.com/beli/fishing/

offline
  • Civil Works Team Leader @ IKEA Centres Russia
  • Pridružio: 22 Jun 2005
  • Poruke: 7912
  • Gde živiš: Moskva, Rusija

Lepo izgleda... Narocito onaj kapitalac, sta god da je (nesto morsko?). A je l ono barakuda?! Nisam nikad pecao na otvorenom moru, a voleo bih...

offline
  • Bojan  Male
  • Prijatelj foruma
  • Pridružio: 13 Nov 2003
  • Poruke: 11059
  • Gde živiš: Novi Sad

Volim otici na pecanje ali nisam neki strastven ribolovac. Ne pamtim kad sam zanji put otisao da bacim udicu jer i nemam nesto puno vremena a i ne volim da odem sam pa se malo tesko uklopiti u sve to.

Milina mi je recimo otici rano ujutru sa drugarom, malo price, malo pecanja i jos ako riba dobro radi onda je super Smile

Nisam nikad bio na nocnom pecanju ali bih voleo i tako nesto probati.

offline
  • Pridružio: 20 Dec 2004
  • Poruke: 2887
  • Gde živiš: Na Balkanu

MoscowBeast ::Nisam dugo bio na pecanju, ali se nesto lozim da uplatim ribolovacku turu po Sibiru i Kamcatki,

Samo pazi na Kamcatku se ide kad je sezona parenja lososa, osim ako nisam pogrešio reku.

offline
  • Civil Works Team Leader @ IKEA Centres Russia
  • Pridružio: 22 Jun 2005
  • Poruke: 7912
  • Gde živiš: Moskva, Rusija

Kamcatka je poluostrvo... Ne znam da li ima i reka istog imena... Confused

----------

@Balkanac82

Aaaaa! Shocked Pa tebi avatar trepce!!!! Shocked Shocked

Isprepada me, covece! Laughing

offline
  • Pridružio: 20 Dec 2004
  • Poruke: 2887
  • Gde živiš: Na Balkanu

Koliko sam video na TV-u Kamčatka je reka u kojoj je u sezoni mresta lososa najbolji ribolov na svetu. Naime tada losos iz mora ulazi u reku da bi se mrestio, a Kamčatka je poznata kao mesto gde se mresti najviše lososa ne svetu, daleko više od Kanade ili Aljaske. Prema nekim podacima čak i više nego na ova dva mesta zajedno.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1259 korisnika na forumu :: 39 registrovanih, 7 sakrivenih i 1213 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., Aleksandar Tomić, Asparagus, Bobrock1, bojankrstc, Bokiboks, Boris90, bufanje, Cassius Clay, crnogorac, Dimitrise93, Dorcolac, FOX, GandorCC, Georgius, ikan, ILGromovnik, Kruger, Kubovac, ladro, laurusri, lord sir giga, Luka Blažević, Metanoja, milenko crazy north, pein, Pikac-47, Rakenica, repac, RJ, saputnik plavetnila, Smajser, stegonosa, Sumadija34, taz1cl, vathra, VJ, vukovi, Zoca