Problem sa automountom CD-a

Problem sa automountom CD-a

offline
  • Emil Beli
  • Pridružio: 03 Jan 2005
  • Poruke: 2990
  • Gde živiš: Beograd

Imam problem kad ubacim CD. Pojavi mi se ikonica CD-da, doda mu naslov, samo pogreshi device.

pokusava da mountuje /dev/hdd a u stvari je /dev/dvdrecorder

Kako to da sredim?



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 22 Feb 2005
  • Poruke: 282
  • Gde živiš: Šabac

pa verovatno u fstab-u..



offline
  • Emil Beli
  • Pridružio: 03 Jan 2005
  • Poruke: 2990
  • Gde živiš: Beograd

Pa nije do toga

/dev/dvdrecorder /media/dvdrecorder subfs noauto,fs=cdfss,ro,procuid,nosuid,nodev,exec,iocharset=utf8 0 0

offline
  • gamzzy 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 24 Apr 2003
  • Poruke: 10725
  • Gde živiš: Novi Sad

ne znam da li može
ln -s /dev/dvdrecorder /dev/hdd

offline
  • Emil Beli
  • Pridružio: 03 Jan 2005
  • Poruke: 2990
  • Gde živiš: Beograd

Ima vec linkove, nije to... mislim da u mstab ili mtab, kako li se vec zove... sutra cu da probam

offline
  • Pridružio: 01 Avg 2005
  • Poruke: 115
  • Gde živiš: MaYuR/Sabac

Porobaj desni klik na ikonu cd-a, procackaj malo po menijima, pa umesto /dev/hdd stavi /dev/dvdrecorder.
Mislim da je na Suse-u postojalo tako nesto ali nisam siguran.

offline
  • Emil Beli
  • Pridružio: 03 Jan 2005
  • Poruke: 2990
  • Gde živiš: Beograd

Trazio sam ali u vizuelnom delu to nisam mogao da odradim. Ma sigurno da ima neki settings.
"iskopace tebe Bili, ja ti kazem"

offline
  • gamzzy 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 24 Apr 2003
  • Poruke: 10725
  • Gde živiš: Novi Sad

Ako neće drugačije, isključi supermount pa ga mount-uj ručno, možeš da namestiš da lepo radi preko gkrellm-a Wink

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 912 korisnika na forumu :: 38 registrovanih, 8 sakrivenih i 866 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., anbeast, CikaKURE, debeli, djboj, Dovla, esx66, FileFinder, Georgius, gomago, hologram, indja, jackreacher011011, Još malo pa deda, Kibice, kobaja77, Leonov, Lieutenant, mercedesamg, Mi lao shu, moldway, MrNo, pein, powSrb, raketaš, RiV, S2M, sasa87, stalja, stegonosa, Toper, Trpe Grozni, vandrej, vathra, Vlad000, vladetije, x9, ZetaMan