Knoppix automount

Knoppix automount

offline
  • real 
  • Elitni građanin
  • Pridružio: 25 Nov 2004
  • Poruke: 2297
  • Gde živiš: Kragujevac

Vidim da već postoji tema sa automount problemom sa DVD-om. I ja imam problem slične prirode. Naime, podigao sam Knoppix i ubacio USB flash-drive u mašinu i OS ga je odmah prepoznao kao (čini mi se) "scd1". Pojavila se ikonica na desktopu i sve je blo OK. Izvadio sam flash-drive iz USB-a i ništa se nije dogodilo. I dalje na desktopu postoji ikonica i moguće je videti stablo direktorijuma, ali nije moguće otvoriti nijedan fajl - što je i za očekivati. Ako vratim flash-drajv u mašinu, ništa se ne događa. I dalje se sve isto vidi, ali ničemu na flash-drajvu ne može da se pristupi. umount ne radi za scd1. Jednostavno OS javlja da scd1 radi i da ne može da se umount-uje (bez obzira da li je flash-drajv fizički priključen ili nije).

Očigledno je da neki autounmount ne radi (ili ne postoji). Mene interesuje, kako da ponovo stavim u funkciju USB slot, tj. kako da forsiram umount za /mnt/scd1 ?



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • gamzzy 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 24 Apr 2003
  • Poruke: 10725
  • Gde živiš: Novi Sad

pa kao root ukucaš umount /dev/scd1 ali mislim da nije sc(abcd) nego sd(abcd)...



offline
  • real 
  • Elitni građanin
  • Pridružio: 25 Nov 2004
  • Poruke: 2297
  • Gde živiš: Kragujevac

Pa naravno da sam probao umount /dev/scd1 i nije uspelo. Sistem prijavljuje da je uređaj zauzet i u slučaju kad je flash-disk izvađen, i u slučaju kad je izvađen pa vraćen u isti USB port.
Nisam siguran šta stvarno beše: scd ili nešto drugo - nebitno je.

offline
  • Pridružio: 01 Okt 2004
  • Poruke: 351
  • Gde živiš: Qrshumliya

Pa neki proces pokusava da pristupi fajlu sa usb flashu

Probaj ovo
fuser /dev/scd1
to bi trebalo da ti izlista procese koji koriste /dev/scd1

Ili mozes odmah da ih poubijas sa
fuser -k /dev/scd1
pa onda uradi umount

offline
  • real 
  • Elitni građanin
  • Pridružio: 25 Nov 2004
  • Poruke: 2297
  • Gde živiš: Kragujevac

Hvala, probaću.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 778 korisnika na forumu :: 6 registrovanih, 1 sakriven i 771 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: goxin, mgolub, MilosKop, opt1, S-lash, zziko