Drajveri za grafiku

Drajveri za grafiku

offline
  • Pridružio: 11 Sep 2005
  • Poruke: 6

Imam Asus radeon 9550 i interesuje me gde mogu da nabavim drajvere za Slackware. Trenutno imam samo komandni mod u linuxu gde se ne snalazim bas najbolje Smile



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Strog  Male
  • Stručni saradnik
    Web programiranje
  • Bojan Kopanja
  • Web & Mobile developer @ ZeusSoftware
  • Pridružio: 26 Jul 2003
  • Poruke: 2597
  • Gde živiš: Stara Pazova

Drajver mozes da skines sa ATI-jevog sajta, a uz njega ces dobiti i detaljno uputstvo oko instalacije ( mislim da svejedno moras da izvedes instalaciju bez X servera tako da ti i odgovara sto imas samo "komandni mod Linuxa" ).

U svakom slucaju o ovome se vec nekoliko puta i govorilo na ovom forumu, pa procesljaj i starije teme za detaljnije uputstvo.



offline
  • Pridružio: 16 Maj 2005
  • Poruke: 77
  • Gde živiš: Negotin-Čačak

Grafiku možeš da koristiš i bez drajvera za grafičku. Bićeš uskraćen za 3D, ali 2D grafika će raditi OK. Samo izaberi generičke VESA drajvere. Grafičko okruženje startuješ sa "startx".

offline
  • Dark 
  • Zaslužni građanin
  • Pridružio: 03 Dec 2003
  • Poruke: 677
  • Gde živiš: Beograd

Ako budesh imao problema javi se, ja sam kod kuce namestio radeon 9600 XT @ slack 10.1. Znam da je bila neka caka sa onim rpm-om i da posle mora josh neshto da se odradi preko fglrx-config ili tako neshto.

offline
  • Pridružio: 15 Sep 2005
  • Poruke: 17
  • Gde živiš: Belgrade - City of Paviljoni

Khm, startx naredba radi bez drajvera. Znachi on pri instalaciji sam detektuje neku levu graficku (prob sa ATI Radeon grafickim karticama). ali X server radi bez greske

offline
  • Pridružio: 21 Jun 2005
  • Poruke: 134
  • Gde živiš: Vozdovac, KumodrazI

najbolje je da se otvori jedan faq sa korisnim linkovima

offline
  • gamzzy 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 24 Apr 2003
  • Poruke: 10725
  • Gde živiš: Novi Sad

Intruder_BG ::Khm, startx naredba radi bez drajvera. Znachi on pri instalaciji sam detektuje neku levu graficku (prob sa ATI Radeon grafickim karticama). ali X server radi bez greske
Da, ali radi bez hardwerskog ubrzanja... za to treba drajver Wink

offline
  • Emil Beli
  • Pridružio: 03 Jan 2005
  • Poruke: 2990
  • Gde živiš: Beograd

Mislim da i ja imam slican problem sa 9600 XT i sa Samsung 795 MB (nema ga, prepoznaje kao Syncmaster 4S.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 962 korisnika na forumu :: 35 registrovanih, 4 sakrivenih i 923 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., antonije64, Arahne, Asparagus, Cassius Clay, comi_pfc, Dimitrije Paunovic, doktor1964, draganl, Dvojac005, hologram, hyla, ikan, kolle.the.kid, krkalon, Kubovac, Leonov, Lucije Kvint, Luka Blažević, Lutvo_Redzepagic, Magistar78, Mcdado, milimoj, NoOneEver Dreams, procesor, Ripanjac, sap, ser.hill, stegonosa, Sumadija34, vathra, VJ, Vlada78, yrraf, Zoca