Partitioning Drive for SUSE

Partitioning Drive for SUSE

offline
  • Pridružio: 10 Avg 2005
  • Poruke: 50

Zdravo,
Trazio sam na ovum forumu ali bojim se da nema nikakvog linka (mozda i ima ali ja ga nisam nasao - ja se izvinjavam ako ima) kako particionirati disk preko SUSE Linux-a.
Zapravo imam ovaj link koji mi i ne pomaze bas mnogo jer uglavnom pokriva preparticioniranje u slucaju da zelite zadrzati Windows ispod sto nije tako u mom slucaju. Ja imam prazan disk i zelim napraviti sve iznova.
novell.com/coolsolutions/feature/15835.html

Hvala



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Emil Beli
  • Pridružio: 03 Jan 2005
  • Poruke: 2990
  • Gde živiš: Beograd

To je najlakshe, mislim, ako imas prazan disk.

Najbolja metoda je da je disk totalno prazan, tj da nema ni jednu particiju.
Ja volim to da radim ovako:
- bootujem dos sa flopija, udjem u FDisk i skinem sve particije sa zeljenog drajva. Nista ne formatiram.

Onda kad pocnes da instaliras SuSE preko CD-a ili DVD-a, on udje u njegov partition manager, i odmah ti ponudi opcije... odredjeni broj megabajta za SWAP, i resto za Linux sa Reiser fajl sistemom.
Moja sugestija je da PRIHVATIS sta ti nudi jer on zna najbolje sta je za njega.

Posto linux nije windows, nemas potrebe da pravis particije u windowsovom stilu. Na primer, C: za sistem, D: za podatke itd... zaboravi.
Samo SWAP particija, i particija za sistem. Tako ti je najbolje.



offline
  • Pridružio: 10 Avg 2005
  • Poruke: 50

Evo idem probati opet ... nadam se da cu odgovor ovaj put poslati iz linuxa
Hvala

Dopuna: 22 Sep 2005 21:15

Ajde sada pogledaj malo nalevo ... ispod mog imena

HVALA !!!

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1206 korisnika na forumu :: 41 registrovanih, 9 sakrivenih i 1156 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: aleksmajstor, Atomski čoban, Bobrock1, Brana01, cavatina, darkojbn, deLacy, Denaya, gorican, gzoki, havoc995, ikan, Karla, kikisp, Kriglord, Kubovac, kunktator, laganini123, laki_bb, ljuba, madza, mercedesamg, Mercury, Mixelotti, Mlav, mnn2, nebkv, panzerwaffe, pein, Plava bluza, S2M, shone34, slonic_tonic, stegonosa, suton, theNedjeljko, Valter071, vesthepes, Vlad000, zeo, |_MeD_|