Intel536EP,Slackware i Kernel Source Headers!?!?!?

Intel536EP,Slackware i Kernel Source Headers!?!?!?

offline
  • Pridružio: 27 Sep 2005
  • Poruke: 6

Posto pokusavam da namestim ovaj modem na Slackware 10.1 pod 2.4.29 kernelom imam jedan mali problem.Prve dve komande za kompajliranje drajvera za ovaj modem mi odrade dobro (make clean i make 536) ali kod komande make install prijavljuje gresku o nepoznatoj verziji linuxa i ne postojanju boot skripti.Shvatio sam da je rec o Kernel Source Headersima koje ne znam kako da instaliram ali sam ih locirao na prvom cd ove distribuzije pod nazivom kernel-source 2.4.29-noarch-1 (tako nesto).Moze li neko da mi kaze da li je ovo taj fajl koji trazim i kako da instaliram potrebne headere?!



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 20 Apr 2003
  • Poruke: 2416
  • Gde živiš: NS

instaliras sa installpkg imepaketa.tgz (kao root)

a pogledaj koji kernel ti imas i za koji je pravljen driver. 2.4 i 2.6 su totalno razliciti po tom pitanju. bas zbog toga sam ja jos uvek na 2.4 kernelu, jer nema driver za 2.6 za moj modem



offline
  • Pridružio: 27 Sep 2005
  • Poruke: 6

Pa drajver nije pravljen ni za jedan kernel posto je Uncompiled (odnosno za koji ga kernel kompajliras za taj i dobijes).

EDIT:Pokusao sam fajl kernel-source-2.4.29-noarch-1 da instaliram preko komande installpkg (ili kako vec ide, vec sam zaboravio Very Happy ) i dobijem poruku:

Installing package kernel-source-2.4.29-noarch-1 ([Recommended])
Package description i tu ispod stoji opis paketa i malo kasnije posle (na izgled) instalacije izbaci poruku

Executing install script for kernel-source-2.4.29-noarch-1...

i posle toga me vrati u normalan rad u shell u poslednjem folderu u kome sam bio?!?!?!?!

Posle ovoga sam pokusao ponovo da uradim make install intel536 modema ali mi prijavljuje gresku!?Jel moguce da to nije taj paket koji ja trazim?!

offline
  • Rade Jekić
  • Pridružio: 05 Okt 2005
  • Poruke: 3005
  • Gde živiš: Valjevo

Vraca te u normalan rad iz prostog razloga sto ti je taj paket vec instaliran prilikom instalacije slackware-a (osim u slucaju ako si isao na expert mod, tj. rucno biranje paketa...o vaznosti ovog paketa govori i oznaka u zagradi- recomended). Jedino sto mi pada napamet jeste pitanje da li naredbu make install koristis pod root nalogom?

Inace paket je pravi...

offline
  • Pridružio: 21 Feb 2004
  • Poruke: 111
  • Gde živiš: Zrenjanin

Imas fajl na prvom disku pod slackware/d/kernel-headers-2.4.31-i386-1.tgz
samo se razlikuje verzija,
instaliraj kao sto kaze Pegazeka, pa javi sta se dalje desava,

Ni kod mene nije hteo da radi (taj isti modem) sa make install. U README fajlu imas sta da radis onda.

offline
  • Dark 
  • Zaslužni građanin
  • Pridružio: 03 Dec 2003
  • Poruke: 677
  • Gde živiš: Beograd

diablo_ ::Pa drajver nije pravljen ni za jedan kernel posto je Uncompiled (odnosno za koji ga kernel kompajliras za taj i dobijes).
Ne moze tako, mora da je pisan za neki kernel odnosno da moze da radi na nekim kernelima..
Citat:
i posle toga me vrati u normalan rad u shell u poslednjem folderu u kome sam bio?!?!?!?!

Tako i treba. Installpkg na taj nacin instalira .tgz pakete. Morash prochitati neki readme i videti za koji je kernel pisan taj drajver. I naravno make install komandu morash raditi kao root[/b]

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1098 korisnika na forumu :: 59 registrovanih, 6 sakrivenih i 1033 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: Acivi, adamantadv, Alibaba1981, Andrija357, babaroga, bagor10, bato, Bluper, Bobrock1, Bokiboks, Boris90, BSD, cavatina, darcaud, debeli, djboj, Djokkinen, djordjekec, DonRumataEstorski, Dorcolac, draganv97, DrugiREI, dule10savic, flash12, Gosha101980, ikan, ivan1973, Karla, Kibice, Klecaviks, kobaja77, kokodakalo, Kubovac, Lieutenant, Luka1998, mile23, milenko crazy north, Oscar, Panter, Parker, RJ, rovac, S2M, scimitar19, shone34, slonic_tonic, SR-3m, Srle993, stagezin, theNedjeljko, Tvrtko I, uruk, vathra, vlad4, Vladko, voja64, vukovi, wizzardone, YugoSlav