knoppix mi ne vidi modem dial up

knoppix mi ne vidi modem dial up

offline
  • Pridružio: 15 Jun 2005
  • Poruke: 30
  • Gde živiš: istocno sarajevo

sta da radim imam plocu ASUS P$SP-MX-EAYZ i knoppix na cd-u i nemogu konfigurisati internet konekciju jer knoppix ne vidi modem SoftV92 Data Fax Modem.Ja se prvi put srecem sa linuxom pa ako moze malo pomoci.Hvala ....



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Strog  Male
  • Stručni saradnik
    Web programiranje
  • Bojan Kopanja
  • Web & Mobile developer @ ZeusSoftware
  • Pridružio: 26 Jul 2003
  • Poruke: 2597
  • Gde živiš: Stara Pazova

Kao prvo idi na: http://linmodems.org i tamo malo prolistaj da li je tvoj modem uopste podrzan pod Linuxom.

Ako ga nadjes na spisku lepo skines potreban drajver za taj modem.

I za kraj ti preporucujem da nabavis neku distribuciju tipa SuSE ili Mandriva i da je instaliras na hard jer ces morati da instaliras drajver za modem, a to na distribuciji koja se dize sa CD-a ide mnogo teze nego sto bi trebalo Wink.

Kada sve to odradis procitaj lepo install ili readme fajl iz drajvera, pa ako negde opet zapnes javise, mi smo uvek tu Smile.



offline
  • Pridružio: 15 Jun 2005
  • Poruke: 30
  • Gde živiš: istocno sarajevo

hvala javit cu se....

offline
  • gamzzy 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 24 Apr 2003
  • Poruke: 10725
  • Gde živiš: Novi Sad

maxos ::sta da radim imam plocu ASUS P$SP-MX-EAYZ i knoppix na cd-u i nemogu konfigurisati internet konekciju jer knoppix ne vidi modem SoftV92 Data Fax Modem.Ja se prvi put srecem sa linuxom pa ako moze malo pomoci.Hvala ....
Moraš saznati tačan model modema, to što si naveo nije ni brand ni tip, nego neke karakteristike...

offline
  • Pridružio: 21 Feb 2004
  • Poruke: 111
  • Gde živiš: Zrenjanin

Skini linmodems.technion.ac.il/packages/scanModem.gz
Otpakuj i pokreni sa: "sh scanModem"

Ovo ce ti reci da li je tvoj modem podrzan, a trebalo bi da jeste jer pravljen po v92 specifikaciji.

Citaj sta ti napise, a i stvorice neke fajlove u ./Modems i to bi bilo korisno procitati.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 654 korisnika na forumu :: 13 registrovanih, 6 sakrivenih i 635 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., bbogdan, DragoslavS, kolle.the.kid, ladro, Milos82, mnn2, S2M, SR-3m, suton, yufighter, zeo, zlaya011