svi video kodeci na jednom mestu

1

svi video kodeci na jednom mestu

offline
  • Pridružio: 26 Jun 2005
  • Poruke: 139
  • Gde živiš: Beograd

free-codecs.com/download/Real_Alternative.htm -- za sve koji mrze Real Player

free-codecs.com/download/QuickTime_Alternative.htm -- za sve koji mrze Quick Time player


free-codecs.com/download/K_Lite_Mega_Codec_Pack.htm -- pakovanje svih video kodeka koji tje vam zatrebati



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • ZoNi  Male
  • Free Your Mind!
  • Pridružio: 26 Feb 2005
  • Poruke: 5757
  • Gde živiš: Singidunum

samo bih predlozio da se NE koristi nikakav kodek pak, vec da se, uz Rael i QT Alternative, stavi samo ffdshow!

http://www.free-codecs.com/download/FFDShow.htm (divx, xvid, h.264, mp4...)



offline
  • Pridružio: 20 Apr 2003
  • Poruke: 2416
  • Gde živiš: NS

zoni, zbog cega ne treba koristiti te pakete? (sorry na offtopic-u, obrisacemo posle Smile )

offline
  • Pridružio: 27 Apr 2005
  • Poruke: 170

U pravu je Zoni, ostali paketi, sem ffdshow nisu potrebni.

offline
  • ZoNi  Male
  • Free Your Mind!
  • Pridružio: 26 Feb 2005
  • Poruke: 5757
  • Gde živiš: Singidunum

paaa, ovako... ffdshow pusta DivX, XviD, mp4, h.264 i skoro sve ostale bitne i manje bitne kodeke...

kodek paketi mogu da izazovu velike probleme, jer suvise kodeka moze da se medjusobno "sudara" i izazove nestabilnost sistema!

dalje, ffdshow je dobar je znatno manje opterecuje sistem od "originalnih" kodeka, pogotovu u odnosu na DivX... ja koristim samo ffdshow veoma dugo, i za sada mi nije trebao ni jedan dodatni kodek! (naravno, uz QT i Real alternative za te filmove, i Media Player Classic kao plejer - moze da pusta i DVD, SWF, audio, slike...)

offline
  • Pridružio: 02 Avg 2004
  • Poruke: 1704
  • Gde živiš: U svom mestu

ZoNi ::

kodek paketi mogu da izazovu velike probleme, jer suvise kodeka moze da se medjusobno "sudara" i izazove nestabilnost sistema!







Ja K-Lite Codec koristim, vise se ne secam od kad i instalirao sam ga na X masina, tako da moje iskustvo kazuje da to sto si gore napisao apsolutno nije tacno. A i na Free-Codecs K-Lite je jedan od najvise preuzimanih, tako da i to demantuje gore napisano. Kad pustis neki film ukljuci Task Manager pa pogledaj koliko se memorije trosi ukljucivanjem nekog od potrebnih kodeka iz K-Lite Pack-a za taj film, a nije mi poznato da je ovaj kodek pak nekom oborio sistem.

offline
  • ZoNi  Male
  • Free Your Mind!
  • Pridružio: 26 Feb 2005
  • Poruke: 5757
  • Gde živiš: Singidunum

pa, dobro... ko voli moze da instalira K-lite gomilu kodeka (33MB), ili da instalira samo ffdshow (3MB) - jedan "one-for-all" kodek...

pa, kome sta odgovara Smile inace, licno znam nekoliko masina koje su "progledale" nakon uklanjanja Klite i stavljanja ffdshow-a... ali, vazno je da postoji izbor, zar ne?

a to da li je K-lite najvise preuziman... hehe, pa IE je najzastupljeniji browser, a ti ipak koristis Operu Wink

offline
  • Pridružio: 02 Avg 2004
  • Poruke: 1704
  • Gde živiš: U svom mestu

ffdshow ti je isto codec pack samo video, dok k-lite u sebi sadrzi i audio kodeke i alate za za dijgnosticiranje i plejer (MP Clasic) i Real i Quick alternativu i zato je toliko veliki, tako da kad njega instaliras ne moras posebno da instaliras sve te stvari, dok si ti pored ffdshow-a morao da posebno ubacis Real i Quick Time alternativu i Media Player Clasic. Uzmi Codec Sniper alat pa ces da vidis koliko kodeka imas u svom sistemu, sto generickis, sto onih koji dolaze sa raznim programima pa ti ipak sistem radi normalno, a u svemu tome K-Lite cini jedan manji deo. FFdshow nije los, ali ovaj drugi je kompletnije resenje i sve na jednom mestu. Sto se tice poredjenja browsera i kodeka mislim da si tu pomesao babe i zabe, tako da to necu komentarisati.

offline
  • ZoNi  Male
  • Free Your Mind!
  • Pridružio: 26 Feb 2005
  • Poruke: 5757
  • Gde živiš: Singidunum

ma, ok... moj predlog je samo ffdshow, tvoj je K-lite, pa kako ko hoce! Wink

btw, MPC se nalazi u Real i QT alternative... sto je vrlo glupo - vec dugo trazim da li negde postoji verzija ta dva kodeka bez MPCa... izgleda da ne postoji Sad

offline
  • Pridružio: 24 Mar 2004
  • Poruke: 3962
  • Gde živiš: Zemun

Joj opet problemi sa codecom Sad
Imao sam K-Lite, pa rekoh mozda je staro.... pa totalni uninstal, pa najnoviji FF sa datog linka i nece, pa onda njegov totalni uninstal, pa najnoviji K-Lite (ranije mi je bio isto, samo neka starija verzija) i nece Sad
Problem izgleda ovako:


Da napomenem kada ovo close odradim krene samo ton i to perfektno.....
Dakle od slike ni traga ni glasa, a zvuk ima.... mislim probao sam i sa raznim playerima, ali naravno da nije do player-a vec do nekog smrdljivog kodeka Sad

Dopuna: 28 Feb 2006 4:50

Uspeo sam sa "Ace Mega Codecs Pack 6.03 "
Dakle, ovaj definitivno ima vise od ostalih

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 973 korisnika na forumu :: 9 registrovanih, 0 sakrivenih i 964 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: bigfoot, Boris90, Dorcolac, goxin, Koridor, Metanoja, Milos82, repac, TBF1D