moje nepovezane misli

moje nepovezane misli

offline
  • Pridružio: 20 Dec 2004
  • Poruke: 16
  • Gde živiš: hotel kalifornija

Divno je sa tobom dijeliti sreću trenutka, biti sa tobom na otvorenom moru pod milionima zvijezda, divno je imati te. Ne postoji nista izvan srca, osim praznine koja guta one koji to ne znaju, ili ne žele da znaju. Unutrašnjost srca je ono što čovjek jeste, ono što može ili želi biti i ako tražiš izvan njega uvijek ćeš biti u mraku. Onaj ko ne sluša srce nikada neće biti dovoljno snažan da upravlja svojim životom, jer nikad neće znati ko je on ustvari, šta želi, čega se plaši, šta osjeća, šta voli.
Treba vjerovati, boriti se do kraja i naikada ne predavati, jer nisi poražen ako ne priznajes poraz. Ljubav je bitka bez pravila, bitka koja nikad nije sasvim izgubljena i nikad sasvim dobijena. Za ljubav ne važe nikakvi proračuni, jer ona se ne može izračunati. Njoj se jedino možeš prepustiti svim svojim bićem i nadati se da će ti se vratiti.

*********************************

Dosadni ljudi, mrtvo more, vrisak u noći, zatvorena vrata.
Bijesan pas stoji i gleda me, zumbuli umiru, ljudi se bore za moć kao gladni vukovi.
Razgovaram sa dušom svijeta, misle da sam lud ali ne obraćam pažnju, stegao sam zube i koračam naprijed, u nepoznato.
Zaslijepljen sam prašinom života razasutom svuda oko mene.
Udarci padaju sa svih strana, dižem se i ponovo padam pod teretom vremena.
Bijesan sam jer ne mogu da izađem iz lifta koji me je halapljivo progutao, bolje da sam išao stepenicama do bola i nazad.
Jedan pijanac sa zadovoljstvom povraća po svom kolegi koji balaženo spava.
Gledam ludaka koji se sprema da skoči sa 13-og sprata, gledam i smijem mu se.
Gledam ludaka kako pada sa 13-og sprata, gledam i divim mu se.
Gledam ludaka kako se odbija od asfalta, gledam i čudim se.
Gledam fleku koju doktori stružu sa ceste, gledam i mislim :
« Bože, kako je lud »
Gledam krave koje kenjaju po parku dobroćudno me gledajući, gledam i mrštim se.
Gledam nesrećnog prolaznika, koji je do koljena ugazio u njihova govna, kako juri krave klizajući se po njihovoj balegi, gledam i vrištim od smijeha.
¸Gledam tri dječaka kako sa uživanjem sjeciraju mačku, ogromnim kuhinjskim nožem čudeći se kako tako mala životinja ima toliko krvi i govana u sebi, gledam i gadim se.
Gledam beskućnika kako halapljivo jede hljeb iz kontejnera, na kog su se klinci grupno popišali i bacili, znajući da će ga pojesti, gledam i krstim se.
Gledam kako zalazi sunce, gledam i čudim se.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Peca  Male
  • Glavni Administrator
  • Predrag Damnjanović
  • SysAdmin i programer
  • Pridružio: 17 Apr 2003
  • Poruke: 23211
  • Gde živiš: Niš

prvi deo poruke... mnogo toga si tacno rekao, uzivao sam dok sam citao to... tako lepo i prosto i sadrzajno, i istinito...
za ljubav nikad nije kasno, gledano generalno, gde se misli na ljubav uopsteno, a ne na pojedinacne ljubavi...
za neke ljubavi [pojedinacno gledano] moze biti itekako kasno... kada sve sve sjebe, srusi, uprlja, pocepa... to vise ne moze biti ista ljubav... to u stvari i ne moze vise da bude ona prava, iskrena, nevina, ljubav...
moze da bude samo trenje... simbolicki receno...



Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 932 korisnika na forumu :: 30 registrovanih, 5 sakrivenih i 897 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 357magnum, 9k38, aleksmajstor, Andrija357, Apok, darkangel, dekan.m, Dimitrise93, Dovla, drimer, ILGromovnik, JOntra, jukeboxer, krkalon, ksyyaj, ladro, MegaVLAdaR, mercedesamg, Milometer, nenad81, ozzy, Panter, Rakenica, robert1979, saputnik plavetnila, Srki94, Sumadija34, vladaa012, vukovi, |_MeD_|