Comodo FW/IS

25

Comodo FW/IS

offline
  • dr_Bora  Male
  • Anti Malware Fighter
    Rank 2
  • Pridružio: 24 Jul 2007
  • Poruke: 12280
  • Gde živiš: Höganäs, SE

Kaže da je 2 puta instalirao i isto se dogodilo kao i kod tebe.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 13 Nov 2008
  • Poruke: 467
  • Gde živiš: Beograd

On je Global moderator foruma izgleda onda nisam jedini koji ima taj problem da comodo blokira virtual kiosk.



offline
  • Pridružio: 02 Maj 2012
  • Poruke: 368

Ne znam,meni laksa za koriscenje stara verzija CF (5) nego ova nova. Prvo, u verziji 6 javljaju se oni iskacuci prozori (dolje desno,nesto kao kod Avire AV). Jel se to moze kako disable-ovati? Takodje, prilikom pokretanja nekog programa oglasava se Firewall koji daje 3 opcije i pri tom se javlja zvuk (nesto kao pisak, ne mogu naci opciju za "gasenje" zvuka). Pored ovoga, zanima me dal se ovaj CF gadget moze ukloniti a da firewall i dalje radi? Ja sam probao al nesto nece. Sve mi se cini da cu se vratiti na verziju 5 jer nema nista iritirajuce: ni zvuk, ni iskacuce prozorcice, ni ovaj gadget. Ipak, svidja mi se ovaj Sandbox (je li to isto kao sandboxie - mozes da pokrenes i neki sumnjiv program i nista se nece desiti?); nestop slicno ili isto je postojalo u prosloj verziji al je moralo da se podesava i nisam se snasao... Smajli

offline
  • Pridružio: 12 Feb 2012
  • Poruke: 74

pozz g(h)ost.

ako sam te dobro razumio ti trebaš ovako; kad otvoriš CIS u desnom gornjem uglu imaš zadatci (kod mene je preveden) - napredni zadatci - otvori napredne postavke - korisnički interfejs i odčekiraj "pokaži desktop widget" i "play sound when an alert is shown".

offline
  • Pridružio: 02 Maj 2012
  • Poruke: 368

Napisano: 14 Jan 2013 20:35

@citizen15 Dobro si me razumio, zahvaljujem Ziveli A ja nisam obratio paznju da ima ovo Tasks, pomislih nema podesavanja Smajli

Dopuna: 14 Jan 2013 22:35

Definitivno ostajem na verziji 6 Mr. Green

offline
  • Pridružio: 26 Avg 2010
  • Poruke: 10622
  • Gde živiš: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building

6.0.264710.2708 changelog.

Citat:Improved: Compatibility between some programs and sandbox/kiosk
Improved: Additional languages are now supported
Fixed: Virtual Keyboard can be intercepted by certain key loggers
Fixed: Advanced Settings Editor sometimes hangs
Fixed: BSOD or Black Screen on Windows 8
Fixed: Flash player plugin is erroneously auto-sandboxed
Fixed: MSN Messenger can’t start IE if IE is configured to run in sandbox
Fixed: CIS can’t run GB on Windows 8
Fixed: Web Browsers cant connect to the Internet when running in SandboxIE
Fixed: Files cannot be moved from unrecognized files to trusted files
Fixed: Realtime scanner doesn’t scan certain archives
Fixed: Cancel button sometimes does’t not function in manage exceptions dialog
Fixed: Incompatibility with Wacom Bamboo Pen&Touch graphics tablet driver
Fixed: 'system' process is missing in running processes list
Fixed: Java won't start if Firefox, Palemoon, Dragon is running Sandboxed
Fixed: Comodo Firewall doesn't intercept HTTP packets for browser when installed Avast Free Antivirus





Mi sa verzijom 5.10 ćemo dobiti novu verziju kroz update tokom februara.

offline
  • Pridružio: 28 Okt 2008
  • Poruke: 312

Napisano: 12 Feb 2013 15:23

Instalirala 6.0.2566.2708 i odusevljena sam! (Do sada sam imala Avast). Za kiosk trazi da se instalira Silverlight.

Dopuna: 12 Feb 2013 15:24

Ne mogu da verujem da je free!

offline
  • Pridružio: 14 Feb 2012
  • Poruke: 758

Definitivno sam se uvjerio da COMODO radi samo sa Internet Explorer-om. Svi antivirus programi blokiraju pristup ovom sajtu: [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Juce instaliram COMODO IS,cisto da vidim da li radi sa Operom i ostalim browser-ima,i ne radi. Imao sam avast,blokirao je pristup,AVG takodje blokira pristup,NOD32 takodje blokira pristup. Vratio sam se na NOD32. On cak javi da ima 5 trojanaca. Ne vracam se vise na COMODO.

offline
  • Pridružio: 29 Feb 2012
  • Poruke: 101
  • Gde živiš: Zrenjanin

A kako misliš da ti Comodo blokira sajt na bilo kom browseru kad on uopšte nema web filter?

offline
  • Pridružio: 14 Feb 2012
  • Poruke: 758

silovski ::A kako misliš da ti Comodo blokira sajt na bilo kom browseru kad on uopšte nema web filter?

Kako onda blokira sajt na Internet Explorer-u,a na Operi,Mozilli i Chrome-u ne blokira. Na Internet Explorer-u izbaci upozorenje,a na ostalim browser-ima te pusti da udjes na sajt.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 3021 korisnika na forumu :: 58 registrovanih, 1 sakriven i 2962 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: Asteker, Avalon015, bigvlada, blatruc82, bojcistv, boromir, Bubimir, Cigi, Colt D, Demi87, Djokislav, djonsule, Dorcolac, frankavoort, gaga23, Gall, goxin, ILGromovnik, Ivoo, Jeremiah, jodzula, Kadzo, Khaless, kolle.the.kid, Koplje, loon123, LostInSpaceandTime, Milan A. Nikolic, MILO-VAN, MiroslavD, mishkooo, Mićko, mkukoleca, MountAndBlade, naki011, nekdo, Niki2024, Novakomp, nuke92, Pavel Medved, Petarvu, Radoslava, raptorsi, Ripanjac, saputnik plavetnila, sony771, stalja, stegonosa, stokssone, tomigun, Tragač, tuf, Valter071, vathra, Velizar Laro, vladom6, Vrač, zlatkoa987