Koji render koristiti za SketchUp

Koji render koristiti za SketchUp

offline
  • Pridružio: 17 Avg 2008
  • Poruke: 293
  • Gde živiš: Titograd

Interesuje me da li postoji neki program za renderovanje 3D modela u SketchUp-u.Ne da renderujem fotografiju,nego kada gledam i okrecem model da bude dobro izrenderovan.
Pozdrav



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • pixxel  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 21 Jun 2005
  • Poruke: 9091
  • Gde živiš: Tu i tamo...

Kratko i jasno - u osnovnoj verziji ne. U pro verziji cini mi se da takodje (za sada) ne postoji, mada moze da se eksportuje recimo u 3d studio max i da se odatle izdrlja.
P.S. Ako mislis da i u ozbiljnijim programima moze uzivo da ti renderuje ozbiljnije objekte, varas se - neki prihvatljivi maksimum danas je gouraud sencenje sa phongovim presijavanjima, i to ti je default za pregled objekata u svakom programu.
Primer:
U blenderu, dok se radi u shaded modu, koristi se gouraud+phong, i to izgleda ovako:


E a kad se izrenderuje, izgleda ovako: (render traje oko 13ak sekundi, za ovako jednostavnu scenu (krug, kocka i plane)


dakle, ono gore ti je otprilike najbolje (bez tekstura i efekata) sto ti jedan program moze ponuditi pre rendera. Ima i boljih (bolje citaj sporije) shadera, ali je ovaj opsteprihvacen...



offline
  • Pridružio: 17 Avg 2008
  • Poruke: 293
  • Gde živiš: Titograd

Hvala na odgovoru.Imam pro verziju,znaci morati cu export o 3D max i tamo da radim render.
Pozdrav

offline
  • Pridružio: 29 Jul 2008
  • Poruke: 44

ja mislim da postoji vray za sketch up. potrazi malo.....

offline
  • Pridružio: 17 Avg 2008
  • Poruke: 293
  • Gde živiš: Titograd

Znam za v-ray,ali sa njim samo slike mogu da renderujem,dok 3D model ostaje isti

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 3816 korisnika na forumu :: 112 registrovanih, 15 sakrivenih i 3689 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: amaterSRB, Apok, Asteker, AudioTehnica, BB, berste23, Betty25, BlackTower, Bob.Rock, bojanM84, Bolencebl, Boris90, borya90, Boskovic, BrusLi, Bubimir, celt, Cirkon, coaaco, comi991, d.arsenal321, Demi87, DENIRO, Dragan1998, Dragon Order, dusanobr, Dvojac005, dzoni19, Džekson, Giskard, Goksi95, Gosha101980, goxin, Hans Gajger, herrDule, HrcAk47, Insan, jon istvan, K a s p e r, K-1A, komenski, Lepi Jova, Levi, lord sir giga, M74AB3, M855, Manjane, markolopin, MaschinenPistole, Medojed, mercedesamg, mexo, MGBRBG, miki69, mikoyan21, Milan A. Nikolic, milanpb, milenko crazy north, Milos ZA, Milun24, mist-mist, Moldovan, Muki 123, narandzasti, neutrino, nikolapetkovic, OgnjenMitric, Orc, orjen, pablojepao, Pavel Medved, Peruta, Polifon, Prečanin30, pristinski korpus, procesor, Pururin, pzoca, repac, Robin, rovac, ruma, S-G, S2M, sarma, sekretar, Shilok, sickmouse, Sirius, SirOliver, Siti2, Sky diver 29, Smd, Smiljke, sonico, sony771, Srle993, stegonosa, t84dar, Tihi86, tooljan, Username1000, vaso1, VJ, Vlad000, Vlada78, vladom6, Vlajman1957, vukan0799, zarko5566, Zmajac, Zoca