Pitanje vezano za remenice

Pitanje vezano za remenice

offline
  • Pridružio: 19 Avg 2009
  • Poruke: 146
  • Gde živiš: Zvornik

Ako imam motor od 1400 obrtaja/min i na njemu remenicu od 70 mm, koliko obrtaja u minutu će praviti remenica od 900 mm ako su one povezane remenikom?

Ja sam razmišljao ovako:

Ako je veća remenica 900/70 = (oko 12,5) puta veća od male, onda će ona isto toliko puta manje obrtaja da napravi od male remenice, dakle oko 109 obrtaja/min.

Ima li greške u ovakvom razmišljanju?



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 892 korisnika na forumu :: 78 registrovanih, 6 sakrivenih i 808 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 33 bren, Agape, alternator, Apok, Ares12356, Asteker, bbrasnjo3, Bgd123, Bobrock1, bojan313, BOXRR, Bubimir, bukefal, bunker, Cavendish, celik, Chainsaw, Cicumile, cifra, cojapop, DavidA, dd201176, Dimitrise93, Dogma21, DragoslavS, Džekson, expanse, famoso, g_g, GeoM, Glavonja049, goxin, Great White, Helket, Holy Saber, Kajzer Soze, kikisp, king111, kripo, ladro, Lucky 6, Mamadu, MB120mm, Medojed, mercedesamg, Mercury, Miki01, milanpb, milanstankovic087, milenko crazy north, Milometer, Milos1987, nemkea71, Nepopravljivi, ObelixSRB, OgnjenMitric, Panter, Papadubi, procesor, rovac, sale3811, Sami_1ali, SamoGledam, Semberija, Sevatar, SKYLINE, Smd, StrahinjicOgnjen, superwhy, tomo2, Vanderx, Vladoj, vojnik švejk, W123, x011, zeka013, ziggga, 79693