Brisanje pozadine sa slike

2

Brisanje pozadine sa slike

offline
  • Pridružio: 27 Apr 2006
  • Poruke: 44

Napisano: 31 Jul 2010 9:19

Ovako, da me se pogrešno ne razume, nije da se baš ništa ne može uraditi u GIMP-u, ali nisam zadovoljan.


Dopuna: 31 Jul 2010 12:20

Ovo je neobrađena slika i najveći se problem javlja kod štampe. Uvek štampa pozadinu.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 20 Jul 2008
  • Poruke: 4682

Evo ja sam uradio u PS-u. Isto ovo mioze i u GIMP-u. Mora polako rucno , da se isece objekat, da bi bio dobar efekat. Ali kao sto sam ti u gornjem postu napisao, nema potrebe da se zamlacujes sa Photoshopom ili Gimpom, lepo napravis improvizovani Light Box i efekat bude bolji bez ikakve obrade u programima za obradu fotografije.



offline
  • Pridružio: 04 Apr 2009
  • Poruke: 86

Imas li ideju sta bi moglo da posluzi za Light Box a da bude (sto bi rekao nas narod) od stapa i kanapa.

offline
  • Pridružio: 20 Jul 2008
  • Poruke: 4682

Napisano: 31 Jul 2010 17:20

Imas u gornjem postu one linkove ka YouTube, pa pogledaj to je sve prosto napravljeno, parce bele tkanine , dve stone lampe, i neka konstrukcija, moze i od letvica. Na ovom prvom linku je jos prostije, jedna neonka i hamer. Ja za ove potrebe imam dva reflektora, to sam naleteo u nekom marketu, bili na akciji, 230 din.

Dopuna: 31 Jul 2010 17:22

Na kraju krajeva, uzmi obicnu kutiju, iseci je kako ti odgovara, oblozi belim hamerom, neonku stavi u vrh, i to je to.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1024 korisnika na forumu :: 72 registrovanih, 8 sakrivenih i 944 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 10x10.9, 9k38, A.R.Chafee.Jr., AMX72, Apok, ArmFPGA, Asparagus, Ben Roj, Berekin, blatruc82, Bojan198527, Brankojle, C-Gun, Centauro, darionis, deks, desmeki, Devil city 1989, Dimitrise93, dusanobr, foka106, Georgius, goran.vvv, Goran_, goxin, Ikica977, ilija.24, Jablan, Jester, JOntra, Kapetan Hadok, KizJ, Konda, kuntakinte, Kvazar, Lucije Kvint, Marko43, mercedesamg, Miler88, nebidrag, nelezele, nixos, nuke92, ObelixSRB, Orc, ozzy, Peruta, Pilipenda, proka89, Pururin, redstar72, S2M, Seeker, Semberija, Sevatar, Sirius, skok, Sky diver 29, spalev, Stojan Mrsavi, synergia, taomaster, tomo2, Trimi68, Velibor Radoja, VJ, vladao75, Walter Kurtz, zajcev1, Zoca, Zoran1959, zoran77