Zanimljiva Salata

Zanimljiva Salata

offline
  • Pridružio: 11 Apr 2004
  • Poruke: 83
  • Gde živiš: Novi Sad

Evo jos jednog jela koje mozete servirati ili kao prilog ili salatu uz razno-razna pecenja.

Potrebno:

1.) 2 krastavca (srednje velicine)
2.) 3 stabljike mladog luka (crnog)
3.) 250g domaceg nemasnog sira
4.) 1 dl vode
5.) 1-2 supene kasike sirceta
6.) Kafena kasicica secera
7.) Kafena kasicica meda
8.) Vegeta
9.) Biber
10.) Timijan
11.) Zalfija
12.) Organo
13.) Indijski orascic

Priprema:

Ocistiti krastavce i iseci ih na kolutove. Iseckati luk (sa sve perajima) i dodati krastavcima. Tome dodati sir, prethodno isecen na kockice (dimenzija oko 1x1x1 cm). Dodati vodu, sirce, vegetu i biber po ukusu; secer, med, timijan, zalfiju (jos bolje ako nadjete sveze ove dve biljcice pa ih sitno iseckate) i origano. Na kraju izrendajte malo indijskog orascica. Sve to dobro izmesajte (rukama), ohladite i servirajte.

Prijatno!



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 20 Apr 2003
  • Poruke: 2416
  • Gde živiš: NS

e ovo MORAM da probam!!!



offline
  • Yela 
  • Zaslužni građanin
  • Pridružio: 28 Mar 2005
  • Poruke: 665
  • Gde živiš: Beograd

Kako mozes uz sir i razno povrce da jedem i med i secer!?

offline
  • Pridružio: 20 Apr 2003
  • Poruke: 2416
  • Gde živiš: NS

ako moj brat moze pekmez sa pavlakom i sirom... onda moze SVE. nisam verovala da je dobro, pa me naterao da probam. da znas da mi se svidelo!

offline
  • SVITAC 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 28 Apr 2003
  • Poruke: 5919
  • Gde živiš: Beograd

Experimentišite sa ukusima .. tradicionalna klopa je ok .. ali treba nekada nešto i promeniti ..

Vela .. na zapadu često medom začine neku salatu od povraća ..
ne mnogo ali tek da se nađe .. isto ga koriste i uz pečenje i sl ..

Slatko i slano odavno mešam .. e sad neamju svi jak stomak kao ja pa se to može odraziti i negativno Mr. Green

offline
  • Yela 
  • Zaslužni građanin
  • Pridružio: 28 Mar 2005
  • Poruke: 665
  • Gde živiš: Beograd

Moja mama stalno dodaje neke zacine tipa zalfiju,lovor,cumbir,biber itd u jelo ili salate, ja to ne mogu da jedem, mirisi su mnogo jaki i meni se to uopste nesvidja. Po meni jedini zacin koji u jelu treba da bude je so i nista vise

offline
  • Pridružio: 11 Apr 2004
  • Poruke: 83
  • Gde živiš: Novi Sad

@Yela
Ukusi su raziliciti, te o njima ni ne treba raspravljati!

No, kome se svidja ili zvuci primamljivo nek proba!

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 998 korisnika na forumu :: 74 registrovanih, 6 sakrivenih i 918 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 6footboy, aleph_one, Alexandar-1973, Andrija357, Apok, bankulen, Banovo Brdo, bobomicek, bokisha253, Boskovic, boxbole, braca57, Bubimir, cemix, Chainsaw, cinoeye, Dado78, darkkran, deks, dendrit86, dule10savic, dunavzed, elenemste, eulereix, Faki-Valjevo, fasko1505, gajasvi, Gitzherai, GT, GveX, Hitri, Ikica977, ivan979, Kajzer Soze, Kenanjoz, Kruger, Lance Guest, Lep1na, Mane88, Marko Marković, medaTT, mikrimaus, milanpb, milenko crazy north, Milometer, MiloradKomadic, MountAndBlade, Mrav Obrad, Ne doznajem se u oružje, nenad81, Nikoletina Bursac, novapot, Panter, porticco, powSrb, Pururin, repac, Semprini, Sirius, skvara, Spreewerk, sspp, synergia, Tamo neko, Tumansky, vathra, vespa nikola, vidra1, Vrač, W123, Wehicle, Zoca, Zorge, zvomar