Problem sa instalacijom (ubuntu 8.10)

Problem sa instalacijom (ubuntu 8.10)

offline
  • bios  Male
  • Novi MyCity građanin
  • Pridružio: 21 Sep 2008
  • Poruke: 16
  • Gde živiš: /dev/random

Pozdrav,

E ovako,znaci sve sam odradio kako je pisalo u ostalim da nazovemo tutorijalima za instalaciju, al' kad ubacim cd i reboot sistem, ocita mi cd. i kliknem na "install" krece da ucitava podatke i stane otvori mi se shell, i to je to nece dalje nema nista vise.Sad ne'znam sta je problem shell mi govori kao da koristim neki sudo (sudo add user itd) i ostalo, jel mozda neko imao isti problem, pa da mi kaze sta da radim.

Hvala



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • pixxel  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 21 Jun 2005
  • Poruke: 9091
  • Gde živiš: Tu i tamo...

Koju verziju ubuntua si skinuo - desktop ili alternate?



offline
  • dekao  Male
  • Moderator foruma
  • Dejan Trajković
  • Realist painter
  • Pridružio: 06 Apr 2006
  • Poruke: 3645
  • Gde živiš: Somewhere in time

Gde to klikneš na install? Znači li to da si uspeo da podigneš live sistem? Koja verzija ubuntua je u pitanju?

offline
  • bios  Male
  • Novi MyCity građanin
  • Pridružio: 21 Sep 2008
  • Poruke: 16
  • Gde živiš: /dev/random

Desktop, je u pitanju, i uspeo sam da ga bootujem sa cd i idem sve regularno na install on ocitava sve opusteno i kad treba da krene instalacija samo mi se otvori shell, kao ubuntu@ubuntu : i onda pise mi gore kao nesto sudo adduser itd.

offline
  • dekao  Male
  • Moderator foruma
  • Dejan Trajković
  • Realist painter
  • Pridružio: 06 Apr 2006
  • Poruke: 3645
  • Gde živiš: Somewhere in time

Nikako nisi dovoljno jasan. Evo ti ovde uputstvo u slikama
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
pa nam kaži kod kog koraka tačno zapne, ili napravi neki screenshot tvog desktopa da vidimo gde je problem, shell sam po sebi to nije.

offline
  • bios  Male
  • Novi MyCity građanin
  • Pridružio: 21 Sep 2008
  • Poruke: 16
  • Gde živiš: /dev/random


Posle ovog mi se otvori taj console kako da ga nazovem... ne'otvara mi ovo

offline
  • Pridružio: 26 Avg 2005
  • Poruke: 384
  • Gde živiš: Beograd

Koju imas graficku ? Laptop ili desktop u pitanju?

Najverovatnije ne moze da prepozna graficku a fail-safe je failovao Razz

offline
  • bios  Male
  • Novi MyCity građanin
  • Pridružio: 21 Sep 2008
  • Poruke: 16
  • Gde živiš: /dev/random

Imam Nvidia Gforce NX 6200, i nije laptop u pitanju nego Desktop. Stalno sam pokusavao da instaliram al'nece.

Edited: Evo uspeo sam da instaliram hvala svima koji su hteli da pomognu Smile

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 6923 korisnika na forumu :: 73 registrovanih, 9 sakrivenih i 6841 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 357magnum, 9191vs, A.R.Chafee.Jr., aleph_one, alex71, Andrija357, Avalon015, Ba4e, bladesu, bojank, BOXRR, bukefal, Cicumile, Cigi, cuvarkuca, debeli, DeerHunter, Dioniss, Dukelander, dushan, gregorxix, igorkozar83, Igritelj, jalos, Jeremiah, Kajzer Soze, Kawasaki1000, Koplje, kozhedub, Laluvr, Lance Guest, Linda, Ljuti, Marko Marković, markolopin, mat, maxim_von_burdengate, MB120mm, Mihajlo, Milan 84, Milan A. Nikolic, MiroslavD, moldway, Mostarac1977, Mrav Obrad, Naj-Turs, Nemanja.M, niksa517, nnovakis, Novakomp, pein, Permaldar, Pururin, raptorsi, rodoljub, sajorg, Sevatar, Siti2, stegonosa, styg, tamno.nebo, Tas011, Tihi86, tomo2, vathra, VBoss, VJ, Vlada78, vladetije, vrgudinac, vukan0799, x011, Zrna1987