Rename file

Rename file

offline
  • Pridružio: 01 Apr 2005
  • Poruke: 797
  • Gde živiš: Niš

Kako da promenim ime fajla u C#-u najlakše?
I usput, da li neko zna kako se radi sa ID3 tag-ovima za mp3? Kako im se pristupa ako hoćeš da ih manjaš?



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 18 Jul 2005
  • Poruke: 312

Evo najlakseg nacina
fileio.FileSystem.CopyFile "c:\neki_fajl_stari_naziv.exe", "c:\neki_fajl_novi_naziv.exe"



offline
  • Pridružio: 01 Apr 2005
  • Poruke: 797
  • Gde živiš: Niš

A zar nije brze sa move?
Znam da moze sa move, ali i to nije bas dovoljno brzo!
Nema funkcoije rename???

Dopuna: 13 Jul 2006 16:26

A ID3 tagovi, da li je pšrvih n bajtova ili...???

offline
  • Pridružio: 04 Sep 2003
  • Poruke: 24135
  • Gde živiš: Wien

ID3 tagovi su slozena structura, i najbolje bi ti bilo da nabavis neku gotovu komponentu za citanje i upis tagova.
Ja imam za Pascal, ali to nece puno da ti pomogne Smile

offline
  • Pridružio: 18 Apr 2003
  • Poruke: 8134
  • Gde živiš: U kesici gumenih bombona...

Bone je radio nesto sa ID3 (v1) tagovima, ali mislim da je to radio u VC++ tako da ti i to nece puno pomoci, ali ako skontas strukturu ID3 taga, onda ces lako napraviti progi koji ce to citati.

Lol. Dobro nisam napisao SCSI umesto ID (IDE) : )

offline
  • Pridružio: 04 Sep 2003
  • Poruke: 24135
  • Gde živiš: Wien

Evo je ID3v2 specifikacija (ako imas volju da je implementiras):
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Ja sam odustao posle implementacije nekih 5 tagova u Pascalu...

offline
  • Pridružio: 01 Apr 2005
  • Poruke: 797
  • Gde živiš: Niš

Hvala, videću šta mogu da uradim s njima.

offline
  • Pridružio: 18 Apr 2003
  • Poruke: 5001
  • Gde živiš: Beograd

Najlakse ti je ID3 v1.0 i v1.1 oni su poslednjih 128bajtova na kraju fajla i stoga ih je najlakse naci, ID3 v2.x se obicno nalazi na pocetku fajla ali ne mora da bude obavezno, u svakom slucaju ima dosta da se radi...

ovo je sajt koji ti treba [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 15 Maj 2004
  • Poruke: 77

znam da je bajata tema, ali i vidim da na nashim sajtovima nema mnogo razgovora o ovome... (tak ogoogle kaze Smile )
ja isto trazim odgovor na ovo pitanje i evo nashao sam jednu diskusiju za MOVE metodu..

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

keep in touch.. javicu ako odradim neshto...

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 949 korisnika na forumu :: 63 registrovanih, 8 sakrivenih i 878 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 015, aleksmajstor, Apis Dr, Belac91, blatruc82, bojcistv, brufen, Chainsaw, coaaco, CrveniSolaris, Dado78, darionis, darkkran, Darth Malak, Despot Đurađ, djonsule, djuradj, doragan, dozorni, Drugsparrow, Duce, dukajov, fijufijukrozkapiju55, flavius89, Glavonja049, goran.vvv, Great White, howyesno, Jager715510, jalos, Kajzer Soze, koneks, Kruger, LostInSpaceandTime, Lucije Kvint, luka35, M74AB3, marko.markovic, MB120mm, mdp92, milan47, milenko crazy north, Mićko, Moldovan, OKT, Panter, Pavel Medved, Petar25, Pururin, redakzver, S-G, Sharpshooter, skvara, Sky diver 29, SpaDej, sslay, sspp, stegonosa, Teodorasim, Tvrtko I, Velibor Radoja, Vlada1389, zokilivac