• Pridružio: 21 Feb 2010
  • Poruke: 16934
  • Gde živiš: 43.6426°N 79.3871°W

Odbojkaši sjajnom igrom do pobede nad Portugalcima

Najbolji odbojkaši Srbije pobedili su Portugal u Varžimu sa 3:1 (25:14, 25:27, 25:19, 25:22) u drugoj utakmici petog vikenda Svetske lige.
Ovo je drugi trijumf Srbije u Portugalu budući da je u subotu bilo 3:2.

Izabranici Igora Kolakovića teško su podneli tesnu pobedu od 3:2 u prvom meču žaleći za propuštenim šansama.

Posle duela su obećali da će u drugom meču krenuti ofanzivnije kao nikad u ovoj sezoni Svetske lige i za sada ispunjavaju sve što su zamislili budući da su nakon ubedljivo osvojenog seta (25:14) poveli sa 1:0.

Nažalost, Portugalci su nošeni podrškom sa tribina rešili da se vrate u igru te su u vrlo uzbudljivom drugom setu briljirali kod blokova i prijema i uz 27:25 izjednačili su u setovima.

Izgleda da je odmor tokom kojeg je Kolaković autoritativnim stavom objasnio igračima kako da dalje pristupaju meču urodio plodom, jer su treći set odigrali kao i prvi a kada je tako, protivnik jednostavno nema šanse - 25:19, odnosno 2:1 za Srbiju u setovima.

U četvrtom setu Portugalci su dominirali i na kraju došli do, reklo bi se nedostižnih 22:17. Ali onda su Podraščanin, Janić i drugovi uz seriju Nikićevih servisa nanizali osam (!) poena i na kraju preokretom došli do pobede od 3:1.

Na tabeli Grupe C sa 22 boda vodi Argentina, koja je petog vikenda Svetske lige dva puta pobedila Finsku kao domaćin.
Druga je Srbija sa 18 bodova, treća Finska sa 12, a poslednji Portugal sa osam.

Reprezentacija Srbije šestog vikenda ugostiće Argentinu, 29. juna u Novom Sadu i dan kasnije u Beogradu.

Završni turnir Svetske lige održaće se u Poljskoj, od 6. do 10. jula, a na njega će se plasirati pobednici grupa i tri najbolje drugoplasirane selekcije.

Izvor: Arrow

Ziveli Ziveli

Ukupno su 503 korisnika na forumu :: 5 registrovanih, 0 sakrivenih i 498 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Korisnici trenutno na forumu: darios, laurusri, mrav pesadinac, šumar bk2, 125