Vcore Fail, konstantna temperatura (Ili senzor ne radi)

1

Vcore Fail, konstantna temperatura (Ili senzor ne radi)

offline
  • Nihlist
  • Pridružio: 28 Maj 2009
  • Poruke: 725
  • Gde živiš: Beograd

Pre neki dan sam ubacio e7200 procesor i sa njim novi cpu cooler deep cool ck77509.
E sad problemi su sledeci:
-Cpu cooler ima konektor sa tri rupe dok na maticnoj imaju 4 one igle.Ja sam ga povezao ali i dalje jedna "iglica" nije u konektoru jer nema mesta.
-temperature su u svakom programu iste i ne menjaju se cak ni po opterecenju procesora.
-u biosu mi se javlja "VCORE FAIL"
-kada se pali kompjuter pise da mi je frekvencija procesora 1.6 ghz, a on treba da radi na 2.4 ghz.
Molim vas za pomoc!



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Aco  Male
  • Moderator foruma
  • Aleksandar
  • Pridružio: 12 Maj 2006
  • Poruke: 16826
  • Gde živiš: /home/aco

Tu izgleda nešto neštima u vezi napona procesora, koja je ploča i jesi radio update biosa pre nego si stavio procesor.



offline
  • Nihlist
  • Pridružio: 28 Maj 2009
  • Poruke: 725
  • Gde živiš: Beograd

Ploca je: GIGABYTE 945GZM-S2, nisam radio update biosa. Da li bih trebao?
Da li mozda ima veze sa ovim konektorom koji sam gore pomenuo?

offline
  • Aco  Male
  • Moderator foruma
  • Aleksandar
  • Pridružio: 12 Maj 2006
  • Poruke: 16826
  • Gde živiš: /home/aco

Ja bih svakako uradio update zadnjeg biosa ako već nije urađen.
Pogledaj koji je tačno model rev. 3.x , rev. 2.1, ili rev. 6.6 pa proveri imaš li zadnji bios.
E sad za kuler nisam baš siguran da on ima veze, mislim samo da nemaš sve brzine ako si stavio 3-pinski konektor.

offline
  • Nihlist
  • Pridružio: 28 Maj 2009
  • Poruke: 725
  • Gde živiš: Beograd

"BIOS Manufacturer: Award Modular BIOS v6.00PG
BIOS Date: 05/25/07
BIOS Version: F2"
Evo sta pise u hwinfo za ovu moju verziju bios-a.
Ima li neki postupak za flesovanje bios-a?I kako da znam koji i koju verziju bios-a treba da skinem?

offline
  • Aco  Male
  • Moderator foruma
  • Aleksandar
  • Pridružio: 12 Maj 2006
  • Poruke: 16826
  • Gde živiš: /home/aco

Ajd najbolje otvori kućište da smo sigurni i pročitaj na ploči koja je verzija..

GA-945GZM-S2 (rev. 3.x)

GA-945GZM-S2 (rev. 2.1)

GA-945GZM-S2 (rev. 6.6) ja mislim da je ovo tvoja verzija ali svakako proveri ako jeste onda imaš zadnji bios.

offline
  • Nihlist
  • Pridružio: 28 Maj 2009
  • Poruke: 725
  • Gde živiš: Beograd

Napisano: 07 Jun 2013 12:19

Ne pise koja je revizija, pise samo model ali sa obzirom na to da pored "GYGABITE" pise fsb1066, i znam da podrzava dual channel, mislim da je ova zadnja.

Dopuna: 07 Jun 2013 12:23

offline
  • Aco  Male
  • Moderator foruma
  • Aleksandar
  • Pridružio: 12 Maj 2006
  • Poruke: 16826
  • Gde živiš: /home/aco

Da mislim da je zadnja i da imaš zadnji bios, jesi probao vraćati postavke na default u biosu , znači opcija
Load Optimal Defaults. Ako je isto stanje probaj uraditi Clear Cmos isključi napojni kabal iz računara i izvadi bateriju na 5-10 minuta, pa je ponovo vrati. Pa proveri stanje.

offline
  • Nihlist
  • Pridružio: 28 Maj 2009
  • Poruke: 725
  • Gde živiš: Beograd

Napisano: 07 Jun 2013 12:31

Probao sam da vratim default podesavanje i nista.
Probacu da izvadim cmos pa javljam.

Dopuna: 07 Jun 2013 12:49

Opet isti slucaj, sta da radim? Ili je jedino resenje da menjam maticnu?
Da li je stetno po procesor sto je vcore "fail" , da li mu umanjuje brzinu?
Koje su lose strane sto mi je vcore ugasen ?

offline
  • Aco  Male
  • Moderator foruma
  • Aleksandar
  • Pridružio: 12 Maj 2006
  • Poruke: 16826
  • Gde živiš: /home/aco

Ajd ti proveri kako su mu podešeni paramerti trebalo bi po defaultu za taj procesor da je..

Bus 266MHz
multiplier 9.5
i napon bi treba da je 1.176V. (1.2V Ako je lakše ti)

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1438 korisnika na forumu :: 94 registrovanih, 7 sakrivenih i 1337 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., Ailton, Arhiv, Asteker, avijacija, Barista, Bgd123, bigvlada, Bobrock1, bojanstros9, Bojke549, boromir, borya90, bozonspeedlab, BraneS, Bubimir, bukefal, Chainsaw, Cicumile, cikadeda, Cirkon, Comyymoc, cvrle312, dane007, DeerHunter, Demi87, Despot1, Djokislav, djuradj, doktor097, dule10savic, Dusko_Dugousko, efektiva, ElGenius, g_g, Georgius, Gogi_avio, Goran_, goxin, GveX, Hitri, JankoS, joca83, jodzula, Jose, knutveliki, Koca Popovic, kolle.the.kid, ladro, m94j, Magistar78, Marko00, Medojed, mexo, mgolub, miki69, Milan 84, Milos ZA, milos97, mist-mist, monomah, Mzee, nebidrag, OgnjenMitric, Oscar, ozzy, panzerwaffe, pein, Piani Jazzer, Pilipenda, pisac12, pobeda, Podljub, Pururin, radza1, redstar011, RJ, saputnik plavetnila, sasics, shlauf, Snorks, Sone0883, SOVO515, stegonosa, Stod, Tanjagre, US_Rank_0, vazduh, vidra boy, VJ, vukovi, XBMC, Zastava, zeka013