Ne bootuje cd pri instalaciji windowsa

Ne bootuje cd pri instalaciji windowsa

offline
  • Pridružio: 04 Dec 2008
  • Poruke: 23
  • Gde živiš: kv

hteo sam da oborim sistem i u biosu sam zameni da prvo bootuje sa cd-a..ali kad ubacim cd i kad treba da bootuje sa njega nece..ako nema na cd-u boot kako moze da se uradi i da li moze ??



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 04 Sep 2003
  • Poruke: 24135
  • Gde živiš: Wien

CD ti je sigurno bootabilan?



offline
  • Pridružio: 04 Dec 2008
  • Poruke: 23
  • Gde živiš: kv

pa nisam ni ja siguran ima neke fajlove boot..valjda je to to ?? a ako nije sta da radim?

offline
  • Pridružio: 04 Sep 2003
  • Poruke: 24135
  • Gde živiš: Wien

Boot sector nije vidljiv, tj. nije fajl.
Vidi da li radi kod nekog drugog na kompu.

offline
  • Pridružio: 04 Dec 2008
  • Poruke: 23
  • Gde živiš: kv

probao sam na drugom racunaru i ponasa se isto kao i ovde...kao malo pretura po disku ali ne nudi ono kao sto bi trebalo i onda podigne win..

offline
  • Pridružio: 04 Sep 2003
  • Poruke: 24135
  • Gde živiš: Wien

Znaci da ti je los CD.
Reklamiraj MS-u CD.

offline
  • Ričard  Male
  • Lavlje srce
  • Supermoderator
  • Zver!
  • Electro maintenance engineer
  • Pridružio: 28 Nov 2006
  • Poruke: 13745
  • Gde živiš: Vršac

Ako je u biosu sve dobro podeseno, opticki uredjaj CD/DVD rom, je na prvom mestu za boot device, onda disk nije butabilan, ili je ostecen.

offline
  • Pridružio: 04 Dec 2008
  • Poruke: 23
  • Gde živiš: kv

sve je podeseno kako treba, ali cd ocigledno nije dobar...hvala vam

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1339 korisnika na forumu :: 70 registrovanih, 11 sakrivenih i 1258 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: aleksandar11332, alex71, aramis s, Avalon015, Bobrock1, bokicacar, boxbole, bpvl, Brankojle, brufen, bukefal, C-Gun, Cirkon, comi_pfc, darionis, DeerHunter, dejan1972, delrey, Demi87, draganca, dusanobr, dzada, Electron, EXIT78, feanor, Hans Gajger, HrcAk47, Incognito, ivan1973, ivicasimo, Jester, jon istvan, kaput21, kNikS, Koca Popovic, Kole1975, komsija1, kybonacci, Leonov, limeni, luka35, mercedesamg, mgolub, Miler88, Misterrno, Mitogna, Mrav Obrad, Naj-Turs, neutrino, nikolapetkovic, Nikoletina Bursac, nobutado, Orc, Pantaaa, Papadubi, pirke96, PlayerOne, precan, RiV, sap, Singidunumac, Srki98, Srpska zauvjek, srđan, styg, tomigun, tomo2, v82, zgoljo, Đurđevdan