Slikari Amateri

15

Slikari Amateri

offline
  • Zivko Paravinja
  • vojska srbije
  • Pridružio: 17 Apr 2013
  • Poruke: 7
  • Gde živiš: Zemun

Tehnika je suvi pastel.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • dekao  Male
  • Moderator foruma
  • Dejan Trajković
  • Realist painter
  • Pridružio: 06 Apr 2006
  • Poruke: 3645
  • Gde živiš: Somewhere in time

Napisano: 13 Maj 2013 23:50

Nena Vasovic ::Dekao. slika sa grozdjem i one ostale radjene istom tehnikom... Jel mogu da znam kojim bojama si to radio?

Uglavnom je to ista tehnika, sa ponekim varijacijama. Reč je o flamanskoj tehnici koja se radi u 7 slojeva. Osim ovog poslednjeg pejzaža (koji zapravo još nije gotov i biće naknadno dorađivan), sve slike do sad sam radio Louvre uljanim bojama. Mnogi ih kude, ali njima može sasvim fino da se radi. Od skoro sam međutim rešio da uložim u materijal i kupio sam nemačke Schmincke Norma professional uljane boje koje su fenomenalne. Biće uskoro par novih slika rađenih njima.

Dopuna: 19 Maj 2013 13:01

Dakle, moj prvi "Schmincke" pejzaž! Dorađena.



offline
  • Pridružio: 08 Feb 2012
  • Poruke: 2

Hvala, slike su divne...

offline
  • Pridružio: 26 Avg 2012
  • Poruke: 6
  • Gde živiš: Hobiton

Jedan od mojih crteza Smile

offline
  • dekao  Male
  • Moderator foruma
  • Dejan Trajković
  • Realist painter
  • Pridružio: 06 Apr 2006
  • Poruke: 3645
  • Gde živiš: Somewhere in time

Napisano: 12 Jun 2013 20:04

Upravo zavšena, rađena u jednom sloju. Sutra ću okačiti bolju sliku, sad se ne može fotografisati s lica, ima odsjaj.



Dopuna: 13 Jun 2013 14:04
Evo je:


Dopuna: 15 Jun 2013 17:32

E sad, dve!!
Ova je rađena tehnikom alla prima, tj. cela je rađena u jednom sloju, ponekad vrlo frustrirajuće Smile



A ova je sa podslikavanjem, 4 sloja. Schmincke boje:



Dopuna: 03 Jul 2013 20:32



Dopuna: 05 Jul 2013 14:15

Šta se dakle dešava kad je slikar nestrpljiv da završi sliku! Ostaviću istu sliku u gornjem postu, a ovde sad stavljam naknadno dorađenu. Razlika je očigledna:



Dopuna: 20 Jul 2013 16:09



Ista slika u visokoj rezoluciji:
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 29 Maj 2011
  • Poruke: 1444
  • Gde živiš: U svom svetu

Mnogo mi se svidjaju dve slike.Prva sa tim jezercetom i slika ispod,suma .Odlicne su Very Happy
Bas lepo slikas Smile

offline
  • dekao  Male
  • Moderator foruma
  • Dejan Trajković
  • Realist painter
  • Pridružio: 06 Apr 2006
  • Poruke: 3645
  • Gde živiš: Somewhere in time

Hvala Einmana, biće za desetak dana gotov još jedan pejzaž, pošto vidim da ih preferiraš.

offline
  • Pridružio: 29 Nov 2012
  • Poruke: 370

















offline
  • dekao  Male
  • Moderator foruma
  • Dejan Trajković
  • Realist painter
  • Pridružio: 06 Apr 2006
  • Poruke: 3645
  • Gde živiš: Somewhere in time

offline
  • Pridružio: 26 Avg 2012
  • Poruke: 6
  • Gde živiš: Hobiton

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 2446 korisnika na forumu :: 79 registrovanih, 9 sakrivenih i 2358 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 8u47, AK - 230, annon, Bane san, bbrasnjo3, bojan313, cifra, coaaco, d.arsenal321, debeli, DeerHunter, dejanru, Deki Duga Devetka, Demi87, DezurniOperativni, Dimitrise93, djordjemiklusev, djuradj, dzoni19, elenemste, F14_Tom_Cat, Flanker-G, Georgius, goxin, havoc995, Helket, JOntra, KizJ, kolateralnasteta, Konda, kunktator, Laluvr, Litostroton, littlebunny, LjubisaR, maksi007, MIg, miki kv, mikidragi, Miletić Zoran, MiloradKomadic, Mis uz pusku, mist-mist, Mitraljeta, Mićko, N.e.m.a.nj.a., nemkea71, padamacki, Papadubi, pein, Permaldar, Pilence, pisac12, precan, radza1, sap, ShtagodShtagod, Smajser, sonico, ss10, Stevan2026, Tas011, Titan, toni061, troki1971, Trpe Grozni, ujke, vaci, Valter071, vasaw, VBoss, Velizar Laro, VJ, VNVK, Vrač, xAlex2, Zdilar, zziko, 79693