Smanjuje se PDV na računare sa 18% na 8%

2

Smanjuje se PDV na računare sa 18% na 8%

offline
  • Acid_Burn  Male
  • Moderator foruma
  • Glavni moderator foruma Zabava
  • Hellraiser
  • Demon to some. Angel to others
  • Pridružio: 07 Jan 2005
  • Poruke: 25503
  • Gde živiš: Beneath the Black Sky

Source ::Odgovor na moje pitanje?

Za mp3 playere ne znam...a shta pod razumevash pod pojmom "ostala chuda"? Confused



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 21 Nov 2006
  • Poruke: 358
  • Gde živiš: UE---BG

Ја мислим да је ово само један део пакета о ПДВ-у, који између осталог подразумева и укидање пореза за куповину првог стана.



offline
  • Source  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 10 Jan 2005
  • Poruke: 3319
  • Gde živiš: Stara Pazova

Pa šta ja znam, MP3 playeri, flash memorija i tako ta čuda.

offline
  • Đuro Glumac
  • dipl. ing. informatike
  • Pridružio: 08 Feb 2004
  • Poruke: 3640
  • Gde živiš: ApAtIn

Evo jednog teksta sa objasnjenjem sta ce biti oslobodjeno od PDV-a.

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Peca  Male
  • Glavni Administrator
  • Predrag Damnjanović
  • SysAdmin i programer
  • Pridružio: 17 Apr 2003
  • Poruke: 23212
  • Gde živiš: Niš

Sad
a ja bas cekam da smanje PDV zbog monitora Sad

offline
  • Branislav
  • Pridružio: 27 Feb 2006
  • Poruke: 1762
  • Gde živiš: Sombor

Sluzbeni glasnik, koji ce stvoriti pravno dejstvo ovih zakona, usvojenih danas ce izaci u nedelju 1. jula ili u ponedeljak 2. jula i jasno ce izneti sta je oslobodjeno poreza, a sta ne.Mada sam, slusajuci zasedanje skupstine, zakljucio da ce i komponenete biti oslobodjene poreza, sigurni cemo biti najkasnije od ponedeljka, tako da, tek onda, treba pogledati sajt Republicke skupstine i naci tekst zakona.

offline
  • Peca  Male
  • Glavni Administrator
  • Predrag Damnjanović
  • SysAdmin i programer
  • Pridružio: 17 Apr 2003
  • Poruke: 23212
  • Gde živiš: Niš

komponente jesu, ali periferni uredjaji izgleda nisu smešak
btw, nisu oslobodjeni poreza, vec im je porez smanjen na 8% Smile

offline
  • Branislav
  • Pridružio: 27 Feb 2006
  • Poruke: 1762
  • Gde živiš: Sombor

Pa to sam i mislio, samo se nadam da nece ostati neka rupa u zakonu, koju ce prodavci iskoristiti, jer ako kazu, porez na racunare je smanjen, sta se podrazumeva pod racunarom?

offline
  • Rade Jekić
  • Pridružio: 05 Okt 2005
  • Poruke: 3005
  • Gde živiš: Valjevo

Branislav_s ::Pa to sam i mislio, samo se nadam da nece ostati neka rupa u zakonu, koju ce prodavci iskoristiti, jer ako kazu, porez na racunare je smanjen, sta se podrazumeva pod racunarom?

U ovom slucaju mislim da ce i samim prodavcima biti lakse, jer ce se ljudi lakse odluciti na kupovinu racunara (10% manja cena nije mala stvar). Njima marza i dalje ostaje ista, sumnjam da ce se iko od njih, bilo da su veliki ili mali odluciti na povecanje marze na kontu smanjenja poreza.Verujem da ce biti sporadicnih slucajeva, kao i uvek, ali ce se situacija brzo stabilizovati.Kupci ce ipak imati veliki uticaj u tom slucaju.
Sto se tice toga sta podleze smanjenju poreza, usvojen je amandman predsednika skupstine Olivera Dulica da se smanji PDV i na komponente koje cine sam racunar, a ne samo na proizvedene racunare.Da nije tako, doslo bi do smanjenja poreza samo na gotove konfiguracije i laptop-ove cime bi u krajnjoj liniji doslo do monopola velikih firmi na domacem IT trzistu

offline
  • Peca  Male
  • Glavni Administrator
  • Predrag Damnjanović
  • SysAdmin i programer
  • Pridružio: 17 Apr 2003
  • Poruke: 23212
  • Gde živiš: Niš

i, jel se zna za sta je sve manji PDV ?

Dopuna: 04 Jul 2007 16:24

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

PITANJE #19172
Ime: misko ,
Posto je usvojen zakon o poreskim olaksicama;kada se moze ocekivati smanjenje cena racunara-konkretno notebook racunara?

ODGOVOR 4. jul 2007
Poštovani,
ocekuje se smanjenje cena od ponedeljka.
Hvala na poverenju

-------------

i citam sad na B92, ni ovi iz Pakoma jos ne znaju sta se sve podrazumeva pok 'komponentom racunara'
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

'ebo lud zbunjenog u ovoj zemlji...

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 2476 korisnika na forumu :: 75 registrovanih, 9 sakrivenih i 2392 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 16.mabr, 8u47, A.R.Chafee.Jr., ALEXV, Apok, Arsenije, Barista, Bbbggg1979, beki76, bojcistv, bokicacar, boro975, Chainsaw, Comyymoc, darionis, DENIRO, DrMrPr, ekser222, EXIT78, Georgius, Hans Gajger, HrcAk47, iceburn, Ivica1102, JOntra, kalens021, Karaula, Kontrausluga, kori, korin911, kunktator, Lep1na, LostInSpaceandTime, lukac, MB120mm, mercedesamg, Mi lao shu, miki69, mikrimaus, Milan A. Nikolic, milenko crazy north, Ne doznajem se u oružje, Nole, Orc, Papadubi, ping15, PoolbegD02, procesor, raptorsi, s0ne, Samo gledam, Sava89, ShtagodShtagod, sina_1, Sirius, Siti2, Spinosa, ssekir75, svnedelja, theNedjeljko, Tihi86, tmanda323, Tvrtko I, Valter071, Vatreni Zmaj, vidra boy, VJ, Vlada1389, Vladimir90, Vladoj, wulfy, yufighter, zeka013, zokizemun, 800077