|
Poslao: 22 Feb 2011 03:53
|
offline
- 1l padr1n0

- Anti Malware Fighter
Rank 2
- Pridružio: 02 Feb 2008
- Poruke: 14018
- Gde živiš: Nish
|
@Z[o][o]M^^
Pokusao iz drugog browsera?
Mozes li da ping-ujes facebook? start -> run -> cmd -> ping [Link mogu videti samo ulogovani korisnici] ... Ima li Reply (odgovora)?
Resetuj ruter, pa pokusaj da pristupis facebook-u.
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 22 Feb 2011 12:15
|
offline
- Z[o][o]M^^

- Novi MyCity građanin
- Pridružio: 22 Feb 2011
- Poruke: 21
- Gde živiš: Trebinje
|
Probao sam sve browsere i stalno mi izbacuje isto, i kad resetujem ruter opet isto, kao da mi komp ne moze pristupiti fejsu,
Ping statistics for 79.106.2.131:
Packets: Sent = 4, Received = 0, Lost = 4 (100% loss),
ovo mi izbacuje kada idem na RUN
I DA PISE REQUEST TIMED OUT
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 22 Feb 2011 12:32
|
offline
- Z[o][o]M^^

- Novi MyCity građanin
- Pridružio: 22 Feb 2011
- Poruke: 21
- Gde živiš: Trebinje
|
Bolje vas nasao , HVALA
Ne znam jel blokiran kako da proverm??
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 22 Feb 2011 12:41
|
offline
- mcrule

- Legendarni građanin
- Michael
- Spy[Covert OPS], Gathering Intel/Info & The Ultimate Like Master[@ MyCity]
- Pridružio: 21 Feb 2010
- Poruke: 16934
- Gde živiš: 43.6426°N 79.3871°W
|
Napisano: 22 Feb 2011 12:36
Pa neki sajt(u ovom slucaju FB) se obicno blokira preko Browser-a...
Koliko vidim imas Mozillu Firefox jel da?
Mozda je preko nje blokiran sajt?
Mada nekad hoce i firewall da blokira.
Da li imas neki firewall na racunaru? (i koji)
Dopuna: 22 Feb 2011 12:41
Koliko znam Firefox ima taj "Add-on" za "Block site" :
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Evo upustva kako blokirati neki sajt preko nje:
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici] (IE)
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici] (Mozilla Firefox)
Samim tim, mozes i videti koji ti je sajt blokiran...
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 22 Feb 2011 13:44
|
offline
- Z[o][o]M^^

- Novi MyCity građanin
- Pridružio: 22 Feb 2011
- Poruke: 21
- Gde živiš: Trebinje
|
Napisano: 22 Feb 2011 12:43
Probao sam da udjem na fb i sa opere i sa explorera i sa chroma, i preko mozile.
Imam Windows firewall, nije nista mjenjano oko firewalla koliko ja znam
Dopuna: 22 Feb 2011 12:56
Ne nije blokiran, prazna je lista za blokiranje.Kada pokusam da udjem preko opere ovo mi izbacuje:
You tried to access the address [Link mogu videti samo ulogovani korisnici] which is currently unavailable. Please make sure that the web address (URL) is correctly spelled and punctuated, then try reloading the page.
Secure connection: fatal error (552)
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Dopuna: 22 Feb 2011 13:44
Preko opere mi normalo otvori stranicu za prijavljivanje dok sa drugih cak ni to ne moze,....
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 22 Feb 2011 15:12
|
offline
- 1l padr1n0

- Anti Malware Fighter
Rank 2
- Pridružio: 02 Feb 2008
- Poruke: 14018
- Gde živiš: Nish
|
Start -> Run -> %SystemRoot%\system32\drivers\etc\hosts
Otvorice ti se sadrzaj hosts fajla u Notepad-u. Okaci sadrzaj tog fajla da pogledamo.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 22 Feb 2011 15:16
|
offline
- Z[o][o]M^^

- Novi MyCity građanin
- Pridružio: 22 Feb 2011
- Poruke: 21
- Gde živiš: Trebinje
|
Copyright (c) 1993-1999 Microsoft Corp.
#
# This is a sample HOSTS file used by Microsoft TCP/IP for Windows.
#
# This file contains the mappings of IP addresses to host names. Each
# entry should be kept on an individual line. The IP address should
# be placed in the first column followed by the corresponding host name.
# The IP address and the host name should be separated by at least one
# space.
#
# Additionally, comments (such as these) may be inserted on individual
# lines or following the machine name denoted by a '#' symbol.
#
# For example:
#
# 102.54.94.97 rhino.acme.com # source server
# 38.25.63.10 x.acme.com # x client host
79.106.2.131 localhost
79.106.2.131 facebook.com
79.106.2.131 [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
JEL OVO??
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 22 Feb 2011 15:28
|
offline
- 1l padr1n0

- Anti Malware Fighter
Rank 2
- Pridružio: 02 Feb 2008
- Poruke: 14018
- Gde živiš: Nish
|
Da.
Kao sto mozemo videti, neko ti je u hosts fajlu zabranio pristup facebook-u.
start -> run -> %SystemRoot%\system32\drivers\etc
Desni klik na fajl hosts -> Properties.
Proveri da li je destiklirana opcija Read only.
Ukoliko jeste onda ...
start -> Run -> %SystemRoot%\system32\drivers\etc\hosts
Obrisi ove zadnje dve linije iz fajla:
79.106.2.131 facebook.com
79.106.2.131 [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Nakon toga idi na File -> Save.
To je to.
Restartuj racunar i mocices da ides na FB normalno.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 22 Feb 2011 15:38
|
offline
- Z[o][o]M^^

- Novi MyCity građanin
- Pridružio: 22 Feb 2011
- Poruke: 21
- Gde živiš: Trebinje
|
Znaci druze moj HVALA TI....do neba sam ti zahvalan ....pozdrav
|
|
|
|
|
|