|
Poslao: 09 Jan 2005 14:43
|
offline
- KOLE89

- Počasni građanin
- Pridružio: 26 Jun 2004
- Poruke: 732
- Gde živiš: Altina, Zemun
|
Skoro sam kupio Club3D Radeon 9600Pro, a ranije sam imao GeForce4MX440SE. Mislio sam da će mi igrice mnogo bolje raditi, ali sam se iznenadio.
Kad sam pokrenuo Doom 3 u rezoluciji 800x600 Medium sa raznim tweakovima (bez Humusovog jer je uključen u nove drivere) FPS u demo1 je 9.5!!!
Probao sam Warcraft3, on malo bolje radi - više ne seče kada sve stavim na High.
Ali Halo (patch 1.06), Need for Speed Underground 2 (patch 1.1), Mafia (patch 1.2), SW:KoTOR (patch 1.03), itd rade skoro isto kao kad sam imao staru grafičku.
Neki kažu da druge komponente sprečavaju grafičku da postigne svu snagu. Recite mi šta od ovog da menjam.
Intel Celeron 2000@2300Mhz (20x115)
MSI 645 Combo Mainboard
2x256 MB RAM
Club 3D Radeon 9600Pro (sa driverima Omega 4.12beta)
Western Digital 80GB, 8MB, 7200rpm
Napajanje 300W
...
Instalirani su SiS AGP driveri v7.2.0.1170
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 09 Jan 2005 16:47
|
offline
- Pridružio: 09 Dec 2004
- Poruke: 6488
- Gde živiš: Nis -> ***Durlan City***
|
E sad zavisi sta je tebi sporo???Sta bih ja dao da imam tu grafickuuu.....
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 09 Jan 2005 16:50
|
offline
- gamzzy
- Legendarni građanin
- Pridružio: 24 Apr 2003
- Poruke: 10725
- Gde živiš: Novi Sad
|
SSpin ::E sad zavisi sta je tebi sporo???Sta bih ja dao da imam tu grafickuuu.....
Pa napisao je šta mu je sporo... a ta grafička bi i trebala da bude brža...
Ajde ti nama daj malo više detalja o toj grafičkoj, kao i cenu.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 09 Jan 2005 16:52
|
offline
- Pridružio: 09 Dec 2004
- Poruke: 6488
- Gde živiš: Nis -> ***Durlan City***
|
ali,Mozda je on ocekivao previse od graficke pa mu sad izgleda sporo,mada stvarno ta graf.bi trebalo da seva!
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 09 Jan 2005 16:56
|
offline
- KOLE89

- Počasni građanin
- Pridružio: 26 Jun 2004
- Poruke: 732
- Gde živiš: Altina, Zemun
|
Sporo znači da mi radi isto kao na GF4MX440SE tj. često secka na 1024x768 Medium.
Grafička je Club3D Radeon 9600Pro 128MB
Default Clock je 400/676 ali ja je držim na 450/700 i radi stabilno.
Kupio sam je pre dva meseca za 120E
Sad ću da obrnem 3D Mark pa ću napisati rezultate.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 09 Jan 2005 17:52
|
offline
- Djole

- Mod u pemziji
- Pridružio: 02 Sep 2003
- Poruke: 4957
|
Daj rezultate iz 3dmarka, trebalo bi da imas preko 3000 poena u 3dmark03.
Moguce da su zaostali drajveri od nvidie, pa prave probleme... Kod mene na 9550 vecini igara radi odlicno na 1024x768/high ili medium , neke i na 1280x1024
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 09 Jan 2005 18:24
|
offline
- KOLE89

- Počasni građanin
- Pridružio: 26 Jun 2004
- Poruke: 732
- Gde živiš: Altina, Zemun
|
Nemam 3D Mark 2003 pa nisam sa njim testirao
3D Mark 2001 - 7459 (ovo mi izgleda mnogo malo)
3D Mark 2005 - 1317 (ovo je valjda prosečno za moju grafičku)
@Djole
Koja ti je konfiguracija?
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 09 Jan 2005 21:54
|
offline
- Svemirko
- Legendarni građanin
- Pridružio: 24 Mar 2004
- Poruke: 3962
- Gde živiš: Zemun
|
KOLE89 ::Nemam 3D Mark 2003 pa nisam sa njim testirao
3D Mark 2001 - 7459 (ovo mi izgleda mnogo malo)
To je stvarno malo... Recimo ATI 9550 GE izvukao sam oko 7000-8000 poena, mozda i vise ne secam se bas najbolje jer sam eksperimentisao sa drajverima i testirao sam 20 puta. Ali sve te poene sam postigao sa default podesavanjima.
Sto se tice doom3, koliko sam upucen 9600XT je brza od pro, a drug ima XT i doom igra ja mislim na medium detaljima i desava se da i njemu zasecka... prezahtevna je igra... inace i on gura na 800X600
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 09 Jan 2005 23:41
|
offline
- Djole

- Mod u pemziji
- Pridružio: 02 Sep 2003
- Poruke: 4957
|
@Kole89
Skor u 2001 je mali, trebalo bi da bude oko 10000 - 11000, u '05 je manje - vise ok...
Imam athlon 2000+, 512mb, asus 9550ge ...
od igrica koje si naveo, jedino mi Halo radi malo sporije na 1024/high, nfsu2 radi ok kad iskljucim AA (sve ostalo max)
mafiu sam igrao jos na ati 7000
Meni su sumnjivi ti Omega drajveri, probaj oficijelne drajvere i to neku final verziju, nemoj beta (probao sam DNA 4.12 beta i imao sam gomilu problema). Trenutno imam 4.11 softmod i rade ok.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 09 Jan 2005 23:52
|
offline
- Pridružio: 13 Avg 2004
- Poruke: 929
- Gde živiš: Nis
|
Probaj da promenis driver. Uzmi neki noviji CATALYST.
|
|
|
|
|
|