Windows 7 evropski ballot ekran

Windows 7 evropski ballot ekran

offline
  • Rogi  Male
  • Mod u pemziji
  • Najbolji košarkaš koji
  • je ikada igrao ovu igru
  • Pridružio: 31 Avg 2005
  • Poruke: 11687

Microsoft je prošle nedelje predstavio svoju tzv. ballot screen, ekran koji omogućava korisnicima u EU da odaberu koji pretraživač žele da instaliraju na svoj računar na kojem je instaliran Windows 7 operativni sistem. Ovaj ekran je rezultat kompromisa između Microsoft-a i EU čiji cilj je da nema monopola na tržištu internet pretraživača u Evropi. Prve zemlje u Evropi koje će imati prilike da svojim korisnicima ponude ovaj ekran su Velika Britanija, Belgija i Francuska. U ovim zemljama ballot ekran će korisnicima biti ponuđen preko Windows update-a. Postepeno implementiranje ovog ekrana u ostalim zemljama EU će uslediti od 1. marta.


Izvor: [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Ričard  Male
  • Lavlje srce
  • Supermoderator
  • Zver!
  • Electro maintenance engineer
  • Pridružio: 28 Nov 2006
  • Poruke: 13745
  • Gde živiš: Vršac

Nezadovoljstvo biračkim ekranom u Windowsu

NEZADOVOLJNI SVOJIM POLOŽAJEM, tvorci šest od sedam veb čitača koji se ne vide na početnom delu biračkog ekrana u Windowsu, podneli su peticiju Evropskoj uniji u kojoj traže da se njihovim proizvodima obezbedi bolja vidljivost.

Peticija je upućena potpredsednici Evropske komisije Neli Krus i drugim zvaničnicima uključenim u antimonopolski slučaj protiv Microsofta u vezi upotrebljene tehnologije koju je ova kompanija počela da koristi kako bi se omogućilo biranje i drugih veb čitača umesto ranije favorizovanog Internet Explorera. Prvih pet ponuđenih proizvoda prikazanih na biračkom ekranu dominiraju tržištem, a proizvođači onih manje poznatih očekuju da evropska antimonopolska akcija i njihovim proizvodima omogući veću relevantnost...

Izvor i nastavak: [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



offline
  • real 
  • Elitni građanin
  • Pridružio: 25 Nov 2004
  • Poruke: 2297
  • Gde živiš: Kragujevac

Za one koji neće da čitaju izvorne tekstove, mogu na linku dole da pogledaju kako izgleda taj ballot screen i zbog čega se proizvođači browser-a bune:

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 2869 korisnika na forumu :: 61 registrovanih, 5 sakrivenih i 2803 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 015, Apok, AudioTehnica, Bbbggg1979, berste23, blatruc82, Bobrock1, bokicacar, brandža84, Brankojle, Cicumile, Colt D, DaliborVukadinovic, Dambi, dj.ape, Džekson, esko_hz, g_g, Georgius, gorval, gost321, GveX, Igritelj, ivan979, Jaz, Kalem, kinderpingvin, Klonfer83, Konda, Koplje, Kriglord, leopard83, MaksicZoran, mdp92, Medojed, Metanoja, milan47, MK10, moldway, nebidrag, nenomir, OKT, ozzy, Papadubi, Phaeton, Pilipenda, PO1974, Pururin, raptorsi, skok, Solunac na steroidima, Sone0883, Srna, stefan95, stegonosa, TheDictator, Vaske8990, vathra, Velizar Laro, vladom6, W123