pojmovi vezani za saobraćaj

pojmovi vezani za saobraćaj

offline
  • Ćela Željko
  • nastavnik u srednjoj tehničkoj školi
  • Pridružio: 01 Avg 2014
  • Poruke: 13
  • Gde živiš: Vršac

Mislim da je preglednije odvojiti ovu temu od teme " Automobilskih pojmova". Takođe i ja molim čitaoce da ako nađu grešku. ili se sete nekog novog pojma da me isprave ili dopune. Verovatno će grešaka biti poštom sam samouk.
semaforo - semafor
intersezione - rasakrsnica
attraversamento pedonale - pešački prelaz
traffico - saobraćaj
segnale di traffico - saobraćajni znak



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 14 Feb 2011
  • Poruke: 730

saobraćajni znak se zove "segnale stradale"

iako se zvanično zove "intersezione", za raskrsnicu se u svakodnevnom govoru upotrebljava "incrocio"



offline
  • Ćela Željko
  • nastavnik u srednjoj tehničkoj školi
  • Pridružio: 01 Avg 2014
  • Poruke: 13
  • Gde živiš: Vršac

Negde u podsvesti mi je i croce via za raskrsnicu. Ne znam koliko mi je ova asocijacija ispravna?
Bebee Dol

forse sbaglio
Embarassed

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 949 korisnika na forumu :: 81 registrovanih, 8 sakrivenih i 860 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., ALEXV, Apok, blankspace, blatruc82, BlekMen, bobomicek, boromir, BOXRR, Brankojle, bukefal, burevestnik, cifra, Cirkon, darionis, Denaya, Devil city 1989, Djokislav, djordje132, DonRumataEstorski, Dovla 1980, dule10savic, Electron, esx66, Flanker-G, Goksi95, gorval, goxin, Hans Gajger, Helket, HogarStrashni, HrcAk47, JimmyNapoli, Još malo pa deda, K-1A, klepesina, kolle.the.kid, Koser, Kvaka22, kybonacci, lanishtefm, leopard83, Lino, LjutaGuja, Medojed, mercedesamg, Michellefromrezistance, miki kv, mile33, Miler88, mnn2, Moldovan, Naj-Turs, naki011, nelezele, nemkea71, nenooo, nesa1962, Novakomp, nuke92, opt1, Panter, Papadubi, pein, Piani Jazzer, Pilipenda, ping15, RajkoB, read-only, S-G, SamoGledam, Spreewerk, stefan95, t.e.m.p.l.a.r., Tafocus, The Boss, Ulzana, Uros Cuore Sportivo, vathra, veljko82, Zoca