NTFS

1

NTFS

offline
  • Nikola
  • Pridružio: 26 Dec 2010
  • Poruke: 80
  • Gde živiš: Pančevo

Nisam bas razumeo ovo oko ucitavanja NTFS.
Meni nece da cita disk C i D,jer su NTFS.
Kako da to odradim,pocetnik sam u ovome Shocked




Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Rogi  Male
  • Mod u pemziji
  • Najbolji košarkaš koji
  • je ikada igrao ovu igru
  • Pridružio: 31 Avg 2005
  • Poruke: 11687

Nidja-San ::Nisam bas razumeo ovo oko ucitavanja NTFS.
Meni nece da cita disk C i D,jer su NTFS.
Kako da to odradim,pocetnik sam u ovome Shocked





Ja na tvojoj slici se slabo snalazim, pošto sam korisnik GNOME-a.
Predpostavljam da ti nisu montovane particije ili nemaš instaliran NTFS-3G? Embarassed



offline
  • Nikola
  • Pridružio: 26 Dec 2010
  • Poruke: 80
  • Gde živiš: Pančevo

Heh,puno me pitas Wink

Neznam sta da ti oodgovorim? Bebee Dol

offline
  • Rogi  Male
  • Mod u pemziji
  • Najbolji košarkaš koji
  • je ikada igrao ovu igru
  • Pridružio: 31 Avg 2005
  • Poruke: 11687

Kad klikneš desnim klikom na particiju, piše unmount ili mount?

Samo, ponavljam, nisam korisnik KDE-a, pa ne znam da li može tako da se proveri da li su mountovane particije. Mr. Green

offline
  • Nikola
  • Pridružio: 26 Dec 2010
  • Poruke: 80
  • Gde živiš: Pančevo

Napisano: 29 Dec 2010 0:15

Ovde nema nigde MAUNT komande:(

Dopuna: 29 Dec 2010 0:20

Evo sta ima instalirano,da li treba odavde sta instalirati?



offline
  • Rogi  Male
  • Mod u pemziji
  • Najbolji košarkaš koji
  • je ikada igrao ovu igru
  • Pridružio: 31 Avg 2005
  • Poruke: 11687

Napisano: 29 Dec 2010 0:24

Nidja-San ::Napisano: 29 Dec 2010 0:15

Ovde nema nigde MAUNT komande:(

Dopuna: 29 Dec 2010 0:20

Evo sta ima instalirano,da li treba odavde sta instalirati?








Instaliraj i ovo ntfs-config.

Dopuna: 29 Dec 2010 0:26

Probaj ovako.


Otvori konqueror, pa desni klik na želejenu particiju.




Ili najbolje da sačekaš nekog ko se razume u KDE. Da ne lupam više... Mr. Green

offline
  • Nikola
  • Pridružio: 26 Dec 2010
  • Poruke: 80
  • Gde živiš: Pančevo

Napisano: 29 Dec 2010 0:31

Nema komande MAUNT u padajucem meniju kad desnim klikom kliknem na disk.
Postoje drugi izbori,koji nemogu da otvore disk.
Ovde je drugacije otvaranje Qk...

Dopuna: 29 Dec 2010 0:33

Cek.... Nisam te dobro ispratio Smile

Dopuna: 29 Dec 2010 0:43

Ne,nemoze tako,instalirao sam sta si rekao,i nista,opet isto Sad

offline
  • Brok  Male
  • Moderator foruma
  • Mihajlo Bogdanović
  • Linux driver - fighter - warrior
  • Pridružio: 04 Maj 2005
  • Poruke: 3272
  • Gde živiš: u gradu Kraljeva

Šta ima veze da li je KDE ili Gnome ili nešto treće, koliko sam razumeo treba da moniraš NTFS particije?

sudo gedit /etc/fstab

Edit:
Ustvari ne znam ni ja kako ide za KDE jel ga ne volim i ne koristim, valjda umesto gedit ide kate, barem mislim da je tako.
Znače neko ko radi u KDE okruženju.

Ustvari:
fdisk -l

offline
  • Uroš Ilić
  • dr stom.
  • Pridružio: 08 Jul 2006
  • Poruke: 2182
  • Gde živiš: Beograd

Daj nam izlaze komandi koje je predlozio Taxista i da umesto gedit u prvoj komandi stavi kate. To su tekstualni editori, nesto kao notepad na Winu.
Razlog zbog kog ne mozes da mountujes NTFS particije je skoro sigurno zato sto nema nijovih unosa u fstab fajlu
BTW, koja je distribucija u pitanju?

offline
  • Nikola
  • Pridružio: 26 Dec 2010
  • Poruke: 80
  • Gde živiš: Pančevo

Napisano: 29 Dec 2010 13:14

Disk /dev/sda: 250.1 GB, 250059350016 bytes
255 heads, 63 sectors/track, 30401 cylinders
Units = cylinders of 16065 * 512 = 8225280 bytes
Sector size (logical/physical): 512 bytes / 512 bytes
I/O size (minimum/optimal): 512 bytes / 512 bytes
Disk identifier: 0x90909090

Device Boot Start End Blocks Id System
/dev/sda1 1 7357 59095071 7 HPFS/NTFS
/dev/sda2 * 7358 30402 185103267 f W95 Ext'd (LBA)
/dev/sda5 7358 16919 76806733+ 7 HPFS/NTFS
/dev/sda6 16920 19899 23931904 83 Linux
/dev/sda7 19899 20397 3998720 82 Linux swap / Solaris
/dev/sda8 20397 30402 80363520 83 Linux

Dopuna: 29 Dec 2010 13:19

Ne prihvata KATE

Dopuna: 29 Dec 2010 13:21

sudo: kate: command not found

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 3581 korisnika na forumu :: 85 registrovanih, 7 sakrivenih i 3489 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: aleksandar11332, alke12, Antoni S, bankulen, bojan1234, bojank, Boskovic, Brankojle, Cavendish, CikaKURE, Crazzer, darkkran, debeli, Dejan_vw, deLacy, djuradj, Don, Draganeli, drale12, DrNeoCortex, duro1990duro, dushan, Dzoni70, esko_hz, Ezbuck, Feller, Glavonja049, Hardenberg, hattori, Jager715510, Jeremiah, Jonbonjovi, Kapetan Hadok, kybonacci, LostInSpaceandTime, M855, MaschinenPistole, Medojed, Mercury, Metanoja, milanstankovic087, milenko crazy north, Mićko, Ne doznajem se u oružje, nemkea71, Niki2024, Nole, Oscar2, ozzy, panonski mornar, Papadubi, Pavel Medved, Peruta, PlayerOne, Posmatrac77OKB, raketaš, rakivan, raso76, Regrut Boskica, Remain, Remarqe, repac, samo_srpski, samojednoimeznam, Sharpshooter, ShtagodShtagod, singa, Sirius, skok, skylab1111, Srki98, sslay, sspp, stegonosa, vaci, vaso1, vathra, VBoss, VekiJ, Vlada78, Volfero, vuksa72, Wrangler, zule2, 800077