Ce taraba na linuxu

Ce taraba na linuxu

offline
  • Pridružio: 18 Jun 2006
  • Poruke: 30
  • Gde živiš: Beograd - Leva strana Dunava

Koje okruzenje za ce tarabu (si sarp) ima da se nadje za OS linux???



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 18 Apr 2003
  • Poruke: 8134
  • Gde živiš: U kesici gumenih bombona...

Kako mislis okruzenje?

Ako mislis na biblioteke da se C# program izvrsava na Lnx masinama, pogledaj Mono ili Grashopper (za ASPNET).

Dobrodosla u .NET area Wink.



offline
  • Pridružio: 18 Jun 2006
  • Poruke: 30
  • Gde živiš: Beograd - Leva strana Dunava

Pa mislim, koliko ja znam, Visual Studio ne radi na Linuxu. Prema tome, da li postoji nesto drugo u cemu mogu da programiram u C# a da je na Linuxu Smile

offline
  • Dr SiGn  Male
  • Stručni saradnik
    Windows
  • Pridružio: 11 Jul 2005
  • Poruke: 1149
  • Gde živiš: Beograd

@maxydelanoche

Mislim da na Linuxu mozes da programiras u Python-u

vise informacija na:

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Strog  Male
  • Stručni saradnik
    Web programiranje
  • Bojan Kopanja
  • Web & Mobile developer @ ZeusSoftware
  • Pridružio: 26 Jul 2003
  • Poruke: 2597
  • Gde živiš: Stara Pazova

Dr SiGn ::@maxydelanoche

Mislim da na Linuxu mozes da programiras u Python-u

vise informacija na:

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]


@Dr SiGn

Kakve bre ovo ima veze sa pitanjem?! Lepo je pitanje glasilo C#, a ne sta moze...

@maxydelanoche

Kao sto ti snoop rece imas Mono, a sto se okruzenja tice pogledaj MonoDevelop kao trenutno najkompletnije okruzenje ( koliko se meni cini ).

Adresa: [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Dr SiGn  Male
  • Stručni saradnik
    Windows
  • Pridružio: 11 Jul 2005
  • Poruke: 1149
  • Gde živiš: Beograd

Strog ::


Kakve bre ovo ima veze sa pitanjem?! Lepo je pitanje glasilo C#, a ne sta moze...



Izvinjavam se nisam dobro video pitanje... Smile

offline
  • Pridružio: 23 Jul 2006
  • Poruke: 118
  • Gde živiš: Beograd

Mono није само IDE већ и платформа... Ово значи да није потпуно иста као и .NET framework већ да само покушава да га копира али уз портабилност на линуксу...

offline
  • Pridružio: 18 Jul 2005
  • Poruke: 312

sto znaci sexy programiranje (u mozak) jer dok napravis nesto da radi kako si navikaaooo....

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1638 korisnika na forumu :: 82 registrovanih, 6 sakrivenih i 1550 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 10x10.9, airliners, Apok, BaneM75, Bbbggg1979, bestguarder, Borkanović, boxbole, brufen, Bubili, Buzdovan, C-Gun, Chainsaw, CHARLIE JA., cifra, crnogorac, darionis, Dejan_vw, Djokislav, Djota1, DJUNTA, doktor097, Dolinc, Dorijan Grej, Dr.Strangelove, drimer, dule10savic, efektiva, goxin, Iskander, Ivica1102, Ivoo, Jaxupa, JOntra, Jozo74, K-1A, Krin, Kudun, leopard83, Lep1na, Lošmi, M74AB3, M855, mackenzie, MadMike, Mae, Mcdado, mean_machine, miki kv, milanpb, mile.ilic75, Milometer, Milos1987, Moldovan, neko_drugi, nelezele, nenomir, Niki2024, Nomica, OKT, OldKresoje, Orc, ozzy, Parker, Pavel Medved, pein, Pekman, Piani Jazzer, proka89, Radio operater, repac, sap, Sevatar, Singidunumac, Smajser, tomigun, vathra, Vlada1389, Vlada76, voja64, YU-UKI, Zavulon