• Pridružio: 13 Dec 2013
  • Poruke: 8481
  • Gde živiš: Esgaroth

... opomena o kojoj sam prethodno pisao nije, izgleda, bila najozbiljnije shvaćena... Naravno, najvažnije je da je Srbija savladala Tursku i plasirala se u četvrtfinale.

Ipak, ponovo nam se dogodio meč u pet setova, a pritom su Turci imali vođstvo 2:1 u setovima, uz prilično aktivan rezultat u četvrtom setu. Prvi set ponajmanje je ukazivao na to kakav će biti tok meča. Odmah na startu ostvarili smo visoko vođstvo 8:1 i do kraja praktično održavali tu prednost, 25:18. U nastavku, ponovo smo imali dobar početak (8:3), u finišu i vođstvo 21:19, ali na kraju 22:25. Slično se dogodilo i u trećem setu. Još jednom dobro otvaranje i lepih +5 sredinom seta (16:11), ali ni to nije bilo dovoljno za mirniji nastavak i ponovo 22:25 i 1:2! Tek tada kao da smo shvatili šta je u igri, ali tek u samom finišu uspeli smo da uvedemo meč u taj-brejk, 25:23. U petom setu delovali smo za nijansu sigurnije, 15:12 i konačnih 3:2.

Do ovog trenutka još uvek nisu okončani svi mečevi osmine finala, ali put Srbije ka polufinalu, i nadamo se, borbi za medalje, prilično je jasan. Prva prepreka biće Holandija koja je uz dosta muke savladala borbene Portugalce 3:2... u slučaju uspeha, rival u polufinalu skoro sigurno bila bi Italija koja se sastaje sa Nemačkom i koja je do ovog trenutka rivalima prepustila samo dva seta...

Ako je poraz Rusije od Turske u grupnoj fazi bio iznenađenje, sinoć je u Ostravi viđena prvorazredna senzacija. Domaćin, reprezentacija Češke koja je poslednje značajnije rezultate na velikim takmičenjima ostvarila na Evropskom prvenstvu 1999. i 2001. osvajanjem četvrtog mesta, a poslednju medalju, srebrnu, još 1985. godine, takođe na kontinentalnom šampionatu, savladala je rezultatom 3:0 Francusku, olimpijskog šampiona iz Tokija!

Srbija se danas u 17:30 u Gdanjsku sastaje sa Holandijom...

Napisano: 14 Sep 2021 20:05

Srbija je prvi polufinalista Euro 2021. U Gdanjsku je, teže nego što bi se reklo po konačnom rezultatu 3:0 (25:23, 25:20, 27:25), savladana Holandija.

Samo smo u drugom setu kontrolisali rezultat, dok je i u prvom i u trećem bilo prilično neizvesno... Očekujemo pobednika duela Italija - Nemačka sa kojim ćemo se sastati u subotu 18. septembra u Katovicama.

Dopuna: 15 Sep 2021 21:00

... očekivano, rival Srbije u polufinalu je Italija koja nije Nemačkoj ostavila ni najmanju nadu u pozitivan rezultat i biće, svakako, više nego opasan rival u subotu.

U ostalim mečevima Poljska je samo u drugom setu imala dostojnog rivala u Rusiji, dok se prolazak među osam najboljih za Češku u ovom trenutku pokazao ipak kao maksimum, pa će rival Poljskoj biti Slovenija...

Srbija će se u borbi za treće mesto i bronzanu medalju sastati sa Poljskom. Epilog koji su sami Poljaci ponajmanje očekivali, a imam utisak da je i kod nas bilo sličnog razmišljanja.

Italija je definitivno bila bolji rival sinoć i zasluženo ide u finale, 3:1. Lako je biti general posle bitke, ali stekao sam utisak da je, pomalo paradoksalno, prvi set usmerio meč na vodenicu rivala. Propušteno vođstvo u finišu seta, a zatim i set lopta, i preokret Azura za 29:27. U nastavku 22:25, zatim treći set u kojem smo upalili neku nadu 25:23, ali i konačni pad u četvrtom 18:25.

Poljska je bila ubedljiva u prvom setu 25:17, ali je usledio šok u nastavku. Uporni i borbeni Slovenci dobili su maraton u drugom 32:30, i nagovestili iznenađenje u trećem 25:16. Završnica je bila više nego dramatična, novi rezultatski maraton, dva ''čelendža'' na sudijske odluke i to na meč-loptama za Sloveniju u kojima se Poljska spasla, ali na kraju ipak 37:35 i konačnih 3:1 za zaslužen plasman u finale.

Srbija i Poljska igraju za bronzu od 17:30, dok se finale igra u 20:30.

• _Sale  Male
  • Prijatelj foruma
  • Pridružio: 30 Jul 2010
  • Poruke: 13390
  • Gde živiš: Z-moon

Od samog početka nismo bili na onom nivou na koji smo naviknuti gledajući ove momke.
Italijani su bili bolja ekipa i zasluženo idu u finale.
Ako uspemo da dobijemo šokirane Poljake to bi bio strašan uspeh uzimajući u obzir trenutnu igru koju imamo.
Četvrto mesto nije katastrofa.

.. i tako i bi na kraju...

Srbija nije uspela da pruži iole značajniji otpor domaćinu, pa Poljska osvaja bronzu - 3:0 (25:22, 25:16, 25:22).

Zlato zasluženo, po sedmi put, osvaja Italija, ali sve pohvale i na račun Slovenije koja se isprsila u finalu, vodila 1:0 i 2:1, ali nije uspela da priredi još jedno iznenađenje, Italija - Slovenija 3:2 (22:25, 25:20, 20:25, 25:20, 15:11).

Konačni plasman:

Finalisti su obezbedili direktan plasman na SP 2022. godine u Rusiji.

Ukupno su 547 korisnika na forumu :: 15 registrovanih, 2 sakrivenih i 530 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Korisnici trenutno na forumu: Ageofloneliness, Bubimir, CheefCoach, ekser222, EmilyJohnson, hyla, Ilija Cvorovic, Lazarus, Litostroton, robert1979, ruma, stegonosa, Trpe Grozni, VP6919, wolverined4