• Pridružio: 13 Dec 2013
  • Poruke: 8529
  • Gde živiš: Esgaroth

... opomena o kojoj sam prethodno pisao nije, izgleda, bila najozbiljnije shvaćena... Naravno, najvažnije je da je Srbija savladala Tursku i plasirala se u četvrtfinale.

Ipak, ponovo nam se dogodio meč u pet setova, a pritom su Turci imali vođstvo 2:1 u setovima, uz prilično aktivan rezultat u četvrtom setu. Prvi set ponajmanje je ukazivao na to kakav će biti tok meča. Odmah na startu ostvarili smo visoko vođstvo 8:1 i do kraja praktično održavali tu prednost, 25:18. U nastavku, ponovo smo imali dobar početak (8:3), u finišu i vođstvo 21:19, ali na kraju 22:25. Slično se dogodilo i u trećem setu. Još jednom dobro otvaranje i lepih +5 sredinom seta (16:11), ali ni to nije bilo dovoljno za mirniji nastavak i ponovo 22:25 i 1:2! Tek tada kao da smo shvatili šta je u igri, ali tek u samom finišu uspeli smo da uvedemo meč u taj-brejk, 25:23. U petom setu delovali smo za nijansu sigurnije, 15:12 i konačnih 3:2.

Do ovog trenutka još uvek nisu okončani svi mečevi osmine finala, ali put Srbije ka polufinalu, i nadamo se, borbi za medalje, prilično je jasan. Prva prepreka biće Holandija koja je uz dosta muke savladala borbene Portugalce 3:2... u slučaju uspeha, rival u polufinalu skoro sigurno bila bi Italija koja se sastaje sa Nemačkom i koja je do ovog trenutka rivalima prepustila samo dva seta...

Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline

Ako je poraz Rusije od Turske u grupnoj fazi bio iznenađenje, sinoć je u Ostravi viđena prvorazredna senzacija. Domaćin, reprezentacija Češke koja je poslednje značajnije rezultate na velikim takmičenjima ostvarila na Evropskom prvenstvu 1999. i 2001. osvajanjem četvrtog mesta, a poslednju medalju, srebrnu, još 1985. godine, takođe na kontinentalnom šampionatu, savladala je rezultatom 3:0 Francusku, olimpijskog šampiona iz Tokija!

Srbija se danas u 17:30 u Gdanjsku sastaje sa Holandijom...

offline

Napisano: 14 Sep 2021 20:05

Srbija je prvi polufinalista Euro 2021. U Gdanjsku je, teže nego što bi se reklo po konačnom rezultatu 3:0 (25:23, 25:20, 27:25), savladana Holandija.

Samo smo u drugom setu kontrolisali rezultat, dok je i u prvom i u trećem bilo prilično neizvesno... Očekujemo pobednika duela Italija - Nemačka sa kojim ćemo se sastati u subotu 18. septembra u Katovicama.

Dopuna: 15 Sep 2021 21:00

... očekivano, rival Srbije u polufinalu je Italija koja nije Nemačkoj ostavila ni najmanju nadu u pozitivan rezultat i biće, svakako, više nego opasan rival u subotu.

U ostalim mečevima Poljska je samo u drugom setu imala dostojnog rivala u Rusiji, dok se prolazak među osam najboljih za Češku u ovom trenutku pokazao ipak kao maksimum, pa će rival Poljskoj biti Slovenija...

offline

Srbija će se u borbi za treće mesto i bronzanu medalju sastati sa Poljskom. Epilog koji su sami Poljaci ponajmanje očekivali, a imam utisak da je i kod nas bilo sličnog razmišljanja.

Italija je definitivno bila bolji rival sinoć i zasluženo ide u finale, 3:1. Lako je biti general posle bitke, ali stekao sam utisak da je, pomalo paradoksalno, prvi set usmerio meč na vodenicu rivala. Propušteno vođstvo u finišu seta, a zatim i set lopta, i preokret Azura za 29:27. U nastavku 22:25, zatim treći set u kojem smo upalili neku nadu 25:23, ali i konačni pad u četvrtom 18:25.

Poljska je bila ubedljiva u prvom setu 25:17, ali je usledio šok u nastavku. Uporni i borbeni Slovenci dobili su maraton u drugom 32:30, i nagovestili iznenađenje u trećem 25:16. Završnica je bila više nego dramatična, novi rezultatski maraton, dva ''čelendža'' na sudijske odluke i to na meč-loptama za Sloveniju u kojima se Poljska spasla, ali na kraju ipak 37:35 i konačnih 3:1 za zaslužen plasman u finale.

Srbija i Poljska igraju za bronzu od 17:30, dok se finale igra u 20:30.

offline
  • _Sale  Male
  • Prijatelj foruma
  • Pridružio: 30 Jul 2010
  • Poruke: 13392
  • Gde živiš: Z-moon

Od samog početka nismo bili na onom nivou na koji smo naviknuti gledajući ove momke.
Italijani su bili bolja ekipa i zasluženo idu u finale.
Ako uspemo da dobijemo šokirane Poljake to bi bio strašan uspeh uzimajući u obzir trenutnu igru koju imamo.
Četvrto mesto nije katastrofa.

offline

.. i tako i bi na kraju...

Srbija nije uspela da pruži iole značajniji otpor domaćinu, pa Poljska osvaja bronzu - 3:0 (25:22, 25:16, 25:22).

Zlato zasluženo, po sedmi put, osvaja Italija, ali sve pohvale i na račun Slovenije koja se isprsila u finalu, vodila 1:0 i 2:1, ali nije uspela da priredi još jedno iznenađenje, Italija - Slovenija 3:2 (22:25, 25:20, 20:25, 25:20, 15:11).

Konačni plasman:

Finalisti su obezbedili direktan plasman na SP 2022. godine u Rusiji.

Ko je trenutno na forumu

Ukupno su 1070 korisnika na forumu :: 40 registrovanih, 5 sakrivenih i 1025 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: _Rade, Alibaba1981, Apok, bankulen, Boris90, Brana01, CikaKURE, Denaya, dijica, Dimitrije Paunovic, draganca, esx66, Frunze, gorozup, goxin, kunktator, ljuba, Metanoja, milenko crazy north, mnn2, moldway, mrav pesadinac, MrNo, nemkea71, nikoladim, Nobunaga, Panonsky, pein, procesor, rajkoplje, raketaš, RJ, sasa87, suton, Trpe Grozni, Tvrtko I, virked, Vlajman1957, voja64, zlaya011