|
Poslao: 25 Sep 2005 16:54
|
offline
- Pridružio: 20 Sep 2005
- Poruke: 154
- Gde živiš: earth
|
Skinuo sam sa net program cib za overclock-ovanje ali neznam vrijednosti na koje bi ga kloknuo procesor a da ne zeznem plocu.thanks.
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 25 Sep 2005 21:44
|
offline
- gamzzy
- Legendarni građanin
- Pridružio: 24 Apr 2003
- Poruke: 10725
- Gde živiš: Novi Sad
|
Overklokuje se iz BIOS-a, nikako nemoj iz programa...
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 26 Sep 2005 12:29
|
offline
- Pridružio: 20 Sep 2005
- Poruke: 154
- Gde živiš: earth
|
dajte neku instrukciju kako da ga sigurno kloknem iz biosa.thanks.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 26 Sep 2005 13:26
|
offline
- uzicanin
- Zaslužni građanin
- Pridružio: 29 Jan 2005
- Poruke: 684
- Gde živiš: Uzice
|
Koliko vidim, nisi bas upucen u "materiju", tako da ti savetujem da nista ne diras, jer vrlo lako mozes da sprljis procesor ili plocu ako ne znas sta tacno radis.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 26 Sep 2005 18:01
|
offline
- Pridružio: 06 Apr 2005
- Poruke: 403
- Gde živiš: Beograd
|
Ako ne diras napon neces sprziti nista.
Najgluplje receno treba da dignes FSB i da smanjis mnozilac.Moze i bez smanjenja mnozioca ali ce rezultati biti uglavnom slabiji.
Konkretno za tvoj procesor smanji mnozilac na 10 i digni FSB na 180.
Ako ti ploca to izdrzi to ti je i neki njegov maksimum (moze on jos malo,ali onda se menja napon a to vec sa tvojim znanjem ne bi trebalo da diras).
Ako dodje do zakucavanja (crni ekran) ili do kasnijih nestabilnosti,smanji FSB lagano dok sistem ne bude bio stabilan (uzmi u obzir da ces mozda morati da resetujes BIOS preko dzampera na ploci).
Ako ti nije potpuno jasno ovo sto sam napisao preporucujem da to radis sa nekim ko ima i malo pojma o overclocking-u.
Ne boji se,nije to nikakva velika mudrost (bar u pocetku) a clanaka o tome imas svuda na netu (i na ovom forumu ih ima masa).
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 27 Sep 2005 03:29
|
offline
- gamzzy
- Legendarni građanin
- Pridružio: 24 Apr 2003
- Poruke: 10725
- Gde živiš: Novi Sad
|
Ako nemaš neko bolje hlađenje možeš i spaliti CPU pa čak i čipset na ploči, a i ne poznaješ materiju... bolje ne diraj...
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 27 Sep 2005 04:13
|
offline
- Svemirko
- Legendarni građanin
- Pridružio: 24 Mar 2004
- Poruke: 3962
- Gde živiš: Zemun
|
Bas sam to hteo da kazem.
Pre klokovanja treba proveriti temperaturu procesora bez kloka.
Ako je velika, bez dodatnog hladjenja nema potrebe da klokujes
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 27 Sep 2005 13:33
|
offline
- uzicanin
- Zaslužni građanin
- Pridružio: 29 Jan 2005
- Poruke: 684
- Gde živiš: Uzice
|
Ne da nema potrebe , nego je opasno
Ali,ako vec se upustas u te vode , kreni polako, znaci dizi magistralu Mhz po Mhz i stalno prati temperaturu. Ne mozes odjedanput (u stvari mozes ali veca je verovatnoca da ces imati problema) da dignes klok na neku tzv. max vrednost, jer sto kod nekoga radi, ne mora raditi i kod tebe( zavisi i od memorije, ploce, hladjenja...)
|
|
|
|
|
|