Evropsko prvenstvo za žene, Slovenija/Crna Gora/Makedonija 2022.

• Poruke: 8533
  • Gde živiš: Esgaroth

Utakmicama prvog kola danas će početi rukometni Euro2022 za dame.

Šesnaest reprezentacija raspoređeno je u četiri grupe po četiri tima i to će biti poslednji put da se Euro održava u tom formatu, pošto će već na narednom šampionatu 2024. u Austriji, Mađarskoj i Švajcarskoj učestvovati 24 selekcije.

Srbija je žrebom raspoređena u grupu B (Celje, Slovenija) sa reprezentacijama Danske, Švedske i domaćina Slovenije, a prvi rival večeras od 20:30 biće Švedska.

Euro2022 ima ulogu i kvalifikacionog turnira za Olimpijske igre 2024. u Parizu na koje će direktno otići prvak, dok će svi osvajači medalja obezbediti učešće na Svetskom prvenstvu 2023. u Danskoj, Norveškoj i Švedskoj. Titulu prvaka Evrope iz 2020. brani Norveška.

Slab start devojaka, mada rezultat i nije toliko neočekivan, Srbija - Švedska 21:27.

U drugom meču naše grupe domaćin Slovenija načinio je iznenađenje, barem prema renomeu, i savladao Dansku rezultatom 28:26. Upravo će Dankinje sutra od 20:30 biti naredni rival našoj reprezentaciji.

• Pridružio: 10 Jul 2014
  • Poruke: 122

Koja televizija prenosi ovaj turnir?

RTS2

U međuvremenu, Srbija je okončala učešće na Euro2022.

Nakon poraza od Švedske usledili su ubedljiv poraz od Danske 21:34, a potom od domaćina Slovenije 21:24. Poraz od Slovenije posebna je priča pošto su naše devojke na poluvremenu vodile 15:13, a nakon meča iz našeg tabora stigla je i žalba na domaćina koji je, navodno, prethodno snimao trening naše reprezentacije, a što je najstrožije zabranjeno. Iako postoje i snimci...

... po meni najinteresantnije u celoj priči je to što reprezentaciju Srbije kao selektor predvodi Slovenac Uroš Bregar, a koji je pre dolaska na klupu Srbije punih pet godina predvodio upravo Sloveniju.

Iskreno, ne očekujem ništa više od neke simbolične kazne za Sloveniju, ako uopšte i toga bude...

Srbija formalno završava učešće na Euro2022 osvajanjem 15. mesta.

Euro 2022 ulazi u završnicu...

Prvi polufinalni par čine Norveška i Francuska, aktuelni šampion i vicešampion, imaćemo dakle i finale pre finala i reprizu finala 2020 u jednom. Drugi par u borbi za medalje su uvek opasna Danska koja je u drugoj fazi bila bolja od Norvežanki 31:29, i pomalo iznenađujuće, Crna Gora. Crnogorke su završile prvu fazu sa maksimalne tri pobede, ali su se u drugoj provukle kroz iglene uši, nakon ubedljivog poraza od Francuske 19:27, teškom mukom savladana je Rumunija 35:34, da bi na kraju usledio pravi potop u duelu sa Holandijom 25:42! Holanđanke su, međutim, sa druge strane skupo platile poraz od Nemačke i remi sa neubedljivom Španijom.

Prema prikazanom, Danska je veliki favorit za ulazak u borbu za zlato, što bi u slučaju uspeha bilo njihovo šesto finale, dok je u duelu Norveške i Francuske sve otvoreno.

Umalo da propustim da zaključim temu Embarassed

Novi evropski prvak je Norveška koja je u polufinalu deklasirala starog prvaka Francusku 28:20, dok je u neizvesnijem finalu i nakon preokreta u drugom poluvremenu savladana Danska 27:25. Dankinje su sredinom prvog poluvremena imale i pet golova prednosti (9:4), posle prvih 30 minuta vodile 15:12, ali ni to nije bilo dovoljno da zaustavi Norvešku na putu do devete evropske zvezdice. Uporne Norvežanke stigle su do izjednačenja (22:22) tek u 50. minutu, a prvi put povele tri minuta kasnije. Jaka odbrana i svega tri primljena gola u tih poslednjih deset minuta bili su presudni.

Bronza je pripala Crnoj Gori koja je, barem na papiru, načinla iznenađenje i nakon produžetka savladala Francusku 27:25 (22:22).

Srbija je, da ponovim, završila učešće na Euro 2022 kao 15-oplasirana.

Ukupno su 517 korisnika na forumu :: 8 registrovanih, 0 sakrivenih i 509 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Korisnici trenutno na forumu: aleksmajstor, Bobrock1, cikadeda, Denaya, hooraay, nenad81, pacika, voja64