Firefox 4 Beta X - diskusija

7

Firefox 4 Beta X - diskusija

offline
  • Dr SiGn  Male
  • Stručni saradnik
    Windows
  • Pridružio: 11 Jul 2005
  • Poruke: 1149
  • Gde živiš: Beograd

@nirre

Trebalo bi da izadje krajem februara,ako opet ne odloze Wink



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • oblak  Male
  • Legendarni građanin
  • Glavni moderator foruma Mobilni telefoni
  • LEBE KISELI
  • Pridružio: 14 Feb 2005
  • Poruke: 6355

pozdrav sa firefox-a za android ...radi prilicno stabilno ali ne brzo kao stock browser na froyo 221 na galaxys



offline
  • Pridružio: 25 Okt 2010
  • Poruke: 595
  • Gde živiš: Pomoravlje

Napisano: 10 Feb 2011 13:07

Dr SiGn ::@nirre

Trebalo bi da izadje krajem februara,ako opet ne odloze Wink


Ma finalna verzija je finalna verzija... Wink

Dopuna: 10 Feb 2011 13:08

oblak ::pozdrav sa firefox-a za android ...

i kakvi su utisci?
memorija, brzina itd...?

offline
  • oblak  Male
  • Legendarni građanin
  • Glavni moderator foruma Mobilni telefoni
  • LEBE KISELI
  • Pridružio: 14 Feb 2005
  • Poruke: 6355

editovao sam predhodni post radi prilicno dobro rendering je dobar ali za to je bitna masina na kojoj pokreces ff, rama trosi 40mb ...

offline
  • Pridružio: 25 Okt 2010
  • Poruke: 595
  • Gde živiš: Pomoravlje

Jel posle verzije 3.6.13 ne izlazi nista dok ne izadje 4 finalna?
Valjda ce da se smiluju, mozda i dodju do beta 100 pa finalna 4 Smile

offline
  • Pridružio: 02 Feb 2008
  • Poruke: 14018
  • Gde živiš: Nish

Najverovatnije jos jedna beta i ide finalna verzija. Do kraja februara trebamo ocekivati RC.

offline
  • Pridružio: 25 Okt 2010
  • Poruke: 595
  • Gde živiš: Pomoravlje

goran9888 ::Najverovatnije jos jedna beta i ide finalna verzija. Do kraja februara trebamo ocekivati RC.
Ziveli

offline
  • bocke  Male
  • Moderator foruma
  • Glavni moderator Linux foruma
  • Veliki Pingvin
  • Guru
  • Pridružio: 16 Dec 2005
  • Poruke: 12567
  • Gde živiš: Južni pol

Napisano: 21 Feb 2011 13:19

Moji utisci...Win64 build 4.0b12pre je fino parče Mozille. Jedino iritiraju male greške u renderovanju korisničkog interfejsa. Takođe iritira nemogućnost Mozillinih addon/plugin sajtova da prepoznaju da je u pitanju 64-bitni build. S druge strane, renderovanje web sadržaja mi se čini prilično stabilno i korektno. A uskoro testiram i eksperimentalnu 64-bitnu verziju Flash plejera. Nažalost i ovde važi napomena za neprepoznavanje platforme. Automatski downloader skida 32-bitnu verziju koja je neupotrebljiva pod FF 4.0b 64-bit.

A da.. Korisnički interfejs. Malim čačkanjem po podešavanjima uspeo sam da dobijem vrlo klasičan FF interfejs. Jedino mi jako nedostaje refresh/stop dugme.

Meni se čini da je ovaj build skoro potpuno kompletan i da ćemo moći očekivati bar neku od narednih verzija i u 64-bitnoj varijanti.

P.S. resizable textbox FTW.

Dopuna: 21 Feb 2011 16:27

Ups... Sad vidim da ljudi nisu informisani da postoji zvanični 64-bitni Firefox za Win64. Sa najavom verzije 4, najavljeno je da će i Firefox uskoro dobiti 64-bitnu verziju. Već neko vreme redovno izlaze i bete za 64-bitni Windows, a najnoviju verziju možete skinuti odavde:
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Dopuna: 21 Feb 2011 16:34

Za one koji ne znaju šta da skinu:
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici] (instaler)
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici] (zip)

Imaje na umu da ovo zahteva 64-bitni Windows. Takođe, u nekoj bliskoj budućnosti ovo će biti zamenjeno novijom verzijom, tj. linkovi više neće biti ispravni.

64-bitni Flash je dostupan odavde:
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Dopuna: 22 Feb 2011 11:24

Samo da se ispravim: upravo sam otkrio da FF4 ima kombinovano reload/stop dugme koje se nalazi odmah iza adresne linije.

offline
  • Pridružio: 30 Dec 2007
  • Poruke: 4759
  • Gde živiš: Niš

64-bitni "square" fleš plugin funkcioniše i na linuxima u stvari
par puta sam probao , relativno brzo pušta hd-video na yuotube portalu Wink

moguće je dodati ga i u 64bit firefox i u 64-bit operu
na primer u /usr/lib/mozilla/plugins
ili u ~/.mozilla/plugins , dok se na operi odbrowsuje u podešavanjima za pluginove,ili u opera:config#UserPrefs|PluginPath Confused

offline
  • Pridružio: 25 Okt 2010
  • Poruke: 595
  • Gde živiš: Pomoravlje

Yupiiiiiiiii Ziveli konacno Firefox 4 final

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1014 korisnika na forumu :: 76 registrovanih, 4 sakrivenih i 934 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: aleksamaki, Alexandar-1973, Apok, ArchaBasha, ArmFPGA, AudioTehnica, Belac91, blatruc82, boromir, branko7, Ciri1994, Cirkon, comi991, cvrle312, darkkran, Dekanovic, Deki Duga Devetka, dijica, Dimitrise93, dj.ape, Djokislav, dmitarche, drimer, dule10savic, Feller, foka106, Gall, Hans Gajger, Hitri, howyesno, Ikica977, ILGromovnik, Ir, JohnDoe, Karaula, KimiMR, krca73, Krusarac, Lep1na, Leteća Krofna, ljuba.b, Magarac, Marko Marković, Marko1238, mačković, mercedesamg, milanpb, Milos ZA, Mirage 2000N, mocnijogurt, moldway, MrG, Nikoletina Bursac, niksa517, Nomica, Novakomp, nuki1234, OKT, Orc, Oscar, Piani Jazzer, PlayerOne, proka89, redakzver, Saša1989, Sir Budimir, Srki98, Srky Boy, tooljan, Uros Cuore Sportivo, vathra, Velizar Laro, VJ, vuksa72, Zmajac, 79693