Kako da napravim backup MBR-a

2

Kako da napravim backup MBR-a

offline
  • AxeZ 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 17 Apr 2003
  • Poruke: 3989
  • Gde živiš: Novi Sad, Vojvodina

Corleone ::Ajde da probam sa Knoppix-om. Nego, gde će takav "MBR fajl"da se sačuva?

Sacuvace ga u fajl mbr.img kao sto je navedeno u komandi.

I nemoras da dizes knoppix ako vec imas Linux instaliran, samo ukucas to u terminalu.

Citat:dd if=/dev/hda of=mbr.img bs=512 count=1

a MBR vracas sa komandom

dd if=mbr.img of=/dev/hda



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 14 Nov 2003
  • Poruke: 325

Hvala AxeZ na iscrpnom objašnjenju. Živio!

Pozdrav



Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1999 korisnika na forumu :: 76 registrovanih, 7 sakrivenih i 1916 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 015, 33 bren, AK - 230, Andrija357, annon, bb929, bobor, Bojan198527, Boskovic, Botovac, BOXRR, Chainsaw, coaaco, Dannyboy, darionis, Dimitrise93, djonsule, djordjemiklusev, djuradj, dmitarche, draganca, Džekson, france93, Georgius, Gitzherai, goran.vvv, goxin, Goxy1, Ilija84, Jerry Drake, Jester, Kajzer Soze, kaput21, laganini123, Lep1na, limeni, lord sir giga, LostInSpaceandTime, Lucije Kvint, M74AB3, madza, mercedesamg, metallac777, MGBRBG, Miler88, mir juzni, Misterrno, Mićko, mm1811, Moldovan, Ne doznajem se u oružje, nemkea71, novator, Otto Grunf, Papadubi, pein, Radula, raso76, RD84, Remain, sekretar, spalev, t.e.m.p.l.a.r., tamno.nebo, tanakadzo, Tanjagre, tomigun, Tumansky, v82, vaci, vazduh, VBoss, Velizar Laro, Vlada1389, VP6919, Zrcalo