Ati 9600xt i Suse 9.2

Ati 9600xt i Suse 9.2

offline
  • Pridružio: 12 Jul 2005
  • Poruke: 56
  • Gde živiš: BGD

Znam da vam se dize kosa od ove teme ali verujte meni je jos gore tj. muka mi je.
Nemogu da pokrenem nikako ati-ja da radi sa driver-ima ustvari da pokrene 3d u SUSE 9.2.
Skinuo sam driver sa ati sajta.
Sve sam probao, isao na sajt forums.suselinuxsupport.de/ i nista.
Probao sam i susovo uputstvo ftp://ftp.suse.com/pub/suse/i3...X/ATI/ati-installer-HOWTO.html
i nista kad pokrenem sax2 pojavi se neka smrznuta zelena ili plava slika i to je to. Nekada uspem da dodjem do X ali sve se na kraju svede na to da ostanem bez.
Ajde pomagajte



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • gamzzy 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 24 Apr 2003
  • Poruke: 10725
  • Gde živiš: Novi Sad

Potseti me šta je na SuSE 9.2 kao X server: xorg ili XFree86?



offline
  • Pridružio: 12 Jul 2005
  • Poruke: 56
  • Gde živiš: BGD

xorg

offline
  • gamzzy 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 24 Apr 2003
  • Poruke: 10725
  • Gde živiš: Novi Sad

http://www2.ati.com/drivers/linux/ati-driver-installer-8.16.20-i386.run
http://www2.ati.com/drivers/linux/fglrx_6_8_0-8.16.20-1.i386.rpm
Skini ova 2, instaliraj ih, PRE NJIH instaliraj kernel-source, imaš ga na CDovima, pa onda reci da li imaš problema...

offline
  • Pridružio: 12 Jul 2005
  • Poruke: 56
  • Gde živiš: BGD

Matori sve je to odradjeno i kernel i gcc instalirani pre instalacije
Samo da ti kazem da kada skinem prvi dobijem drugi
Primer
-------- Create a RPM for SUSE 9.2 (i386) by using the installer. ./ati-driver-installer-8.16.20-i386.run --buildpkg SuSE/SUSE92-IA32 Afterwards install the created RPM by using the rpm command. In the mentioned example above this would be: rpm -Uhv fglrx_6_8_0_SUSE92-8.16.20-1.i386.rpm The postinstall script of this RPM will try to compile the required kernel module. If this fails, you'll get a message how to proceed. You still need to configure the driver with SaX2. Details can be found in /usr/share/doc/packages/fglrx/README.SuSE.


Sve sam to uradio NECEEEE

offline
  • gamzzy 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 24 Apr 2003
  • Poruke: 10725
  • Gde živiš: Novi Sad

Onda ti nema pomoći, ako tebe mrzi da pišeš, mene još više mrzi da kleštima vučem od tebe odgovore.

offline
  • Dark 
  • Zaslužni građanin
  • Pridružio: 03 Dec 2003
  • Poruke: 677
  • Gde živiš: Beograd

rpm -U fglrx_6_8_0_SUSE92-8.16.20-1.i386.rpm --nodeps
cd /lib/modules/fglrx/build_mod/
sh make.sh
cd ..
sh make_install.sh
fglrxconfig
uradish setup i restartujesh X
javi shta si uradio

offline
  • Pridružio: 12 Jul 2005
  • Poruke: 56
  • Gde živiš: BGD

Hvala svima na odgovorima ali ja deinstalirao suse jer sam otkinuo.
Naravno da necu odustati i probacu ono sto Dark preporucuje pa javljam
Pozdrav

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 918 korisnika na forumu :: 37 registrovanih, 7 sakrivenih i 874 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., anbeast, CikaKURE, debeli, djboj, Dovla, esx66, FileFinder, Georgius, gomago, hologram, indja, jackreacher011011, Još malo pa deda, Kibice, kobaja77, Leonov, Lieutenant, mercedesamg, Mi lao shu, moldway, MrNo, nenad81, pein, powSrb, raketaš, RiV, S2M, sasa87, stegonosa, Toper, Trpe Grozni, vandrej, vathra, Vlad000, x9, ZetaMan