Pomoc sa codecima

Pomoc sa codecima

offline
  • Emil Beli
  • Pridružio: 03 Jan 2005
  • Poruke: 2990
  • Gde živiš: Beograd

(suse 10)

Imam jedan clip koji sam napravio digitalnim aparatom (sony) i Kaffeine nije mogao da pusti zbog codeca.
Downloadovo sam w32-all codece i instalirao (iz terminala sa su/password) taj RPM paket (rpm -iv w32....)
, i dalje ne mogu da pustim clip. Takodje ne mogu da pushtam MOV fajlove.
Poludecu... jel moze neka pomoc?



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 04 Sep 2003
  • Poruke: 24135
  • Gde živiš: Wien

Kodek ti je najverovatnije MJPEG (kao kod vecine digitalaca), a MPlayer ga pusta bez problema. Mislim da takodje pusta i MOV fajlove.
MJPEG za Linux, kao poseban kodek, mislim da ne postoji.



offline
  • Đuro Glumac
  • dipl. ing. informatike
  • Pridružio: 08 Feb 2004
  • Poruke: 3640
  • Gde živiš: ApAtIn

Jesi pokusao sa QuickTime-om da postis taj MOV file?
Sto se tice codeca, evo jedan sajt bogat Linux Codecima: http://www.codec-download.com/modules.php?name=Dow.....oad&cid=52

Dopuna: 12 Okt 2005 17:24

Sada sam video Bobby-ev post... MPlayer imas za download na ovom sajtu koji sam naveo.

offline
  • Emil Beli
  • Pridružio: 03 Jan 2005
  • Poruke: 2990
  • Gde živiš: Beograd

Hvala.. videcu... Krenuo da instaliram MPlayer, ali tek sad vidim da SuSE 10 ima gcc2.6xx a ovaj trazi 3x... evo vec zadnjih sat vremena bildujem gcc4... traje ubija...

offline
  • Pridružio: 23 Mar 2004
  • Poruke: 523

Stani. Prije nego što počneš instalirati druge playere (ili distribuciju Smile )... jesi li podesio u xine (Kaffeine) put do tih win32 kodeka?
Kaffeine->Settings->xine Engine Parameters->Codec

offline
  • Emil Beli
  • Pridružio: 03 Jan 2005
  • Poruke: 2990
  • Gde živiš: Beograd

Uspeo sam da sve sredim... falili su mi u stvari
lame i mad RPM-ovi... sad sve funkcionishe...
hvala svima!

offline
  • Pridružio: 04 Sep 2003
  • Poruke: 24135
  • Gde živiš: Wien

MJPEG ne spada u Win32 kodeke, tako da... http://packman.links2linux.de/index.php4?action=cat&cat=1

Pregledaj, ima i Mplayer, a i spominju se i neki mjpeg kodeci.

Dopuna: 12 Okt 2005 21:13

Repository:
ftp://ftp.gwdg.de/pub/linux/suse/apt/SuSE/10.0-i386/RPMS.packman/

offline
  • gamzzy 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 24 Apr 2003
  • Poruke: 10725
  • Gde živiš: Novi Sad

dadoh mu ja taj link... tu ima svega...

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1090 korisnika na forumu :: 43 registrovanih, 7 sakrivenih i 1040 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: antonije64, Apok, bojcistv, Boris BM, ccoogg123, Denaya, Dimitrise93, DonRumataEstorski, draganca, drimer, esx66, FileFinder, Frunze, goxin, Još malo pa deda, Karla, kolle.the.kid, Krvava Devetka, kunktator, Marko Marković, Mercury, Metanoja, milenko crazy north, moldway, mrvica78, nemkea71, opt1, ozzy, procesor, radoznao, RJ, Stanlio, stegonosa, Sumadija34, TheBeastOfMG, Toper, Trpe Grozni, uruk, vathra, wolf431, YugoSlav, Zoca, žeks62