Sta podrazumijevate pod "preljubom" u vezi?

1

Sta podrazumijevate pod "preljubom" u vezi?

offline
  • Pridružio: 17 Apr 2004
  • Poruke: 536
  • Gde živiš: Sarajevo

Da li za vas preljuba samo fizicki kontakt partnera/partnerice s drugom osobom ili pod preljubom podrazumijevate neki usputni flert , cak i fantazije? Zasto i kako dolazi do preljube u vezama i brakovima? Ko/sta je "krivac"? Sta je povod za preljubu, sta uzrok i kakve mogu biti posljedice?



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Bojan  Male
  • Prijatelj foruma
  • Pridružio: 13 Nov 2003
  • Poruke: 11059
  • Gde živiš: Novi Sad

Za mene licno je preljuba kad budes s nekim iako imas stralnu partnerku/partenera. Znaci nekave fantazije, ako iah vec imas za mene nisu preljuba. Naopako. Bar to nije zabranjeno. A sto se tice flerta, hm, pa nije ni to. Odrzavas cisto kondiciju. Salim se. Zavisi kakav je flert u pitanju. Ako flertujef u smislu samo da se pa malo zezas i nemas nameru da uradis nesto ozbiljno onda je to manje vise prolazno ali ako imas u planu nesto vise a to jos urodi "plodom" onda je to vec preljuba.



offline
  • SkY  Male
  • Boondock Saint
  • Pridružio: 24 Apr 2003
  • Poruke: 1060
  • Gde živiš: Vozdovac (MyCity South Side)

Delim misljenje s Bojanom. Bezazleni flertovi i fantazije su nesto sto ne moze uzdrmati stabilnu i lepu vezu, ali svaki kontakt, i namernu vezu 'sa strane' okarakterisem kao preljubu.

offline
  • gamzzy 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 24 Apr 2003
  • Poruke: 10725
  • Gde živiš: Novi Sad

JaneDoe ::Ko/sta je "krivac"? Sta je povod za preljubu, sta uzrok i kakve mogu biti posljedice?
Može biti uzrok neka velika svađa, može čak i neki flert koji je suprotna strana uočila... stvarno može biti bilo šta...
Krivac je jednostavno ista osoba koja je to i uradila, jer nije bila dovoljno jaka da pređe preko nekih "uzroka"...

offline
  • Pridružio: 27 Mar 2006
  • Poruke: -8

Preljub je samo fizicki, a nesuglasice mogu nastat pri verbalnom odnosu dvaju osoba prilikom cega moze doci do prekida veze!

offline
  • Pridružio: 05 Maj 2004
  • Poruke: 135
  • Gde živiš: Novi Sad

Slazem se sa svime navedenim. Mislim da "ocijukanje", fantazije i prolazni flertovi zbog, kako neko rece, "odrzavanja kondicije" ne mogu da ugroze stabilnu vezu. Ko ili sta je kriv? Pa, hm... To je vec vrlo veliko pitanje. Kriv je svakako onaj koji dozvoli sebi da flert predje u nesto vise. U slucaju svadje, opet je kriv onaj ko pokusa da utehu potrazi "sa strane" umesto da sedne i raspravi stvari s partnerom.

offline
  • mr_W 
  • Počasni građanin
  • Pridružio: 22 Mar 2004
  • Poruke: 835

Kriv je onaj ko dozvoli da se za preljubu sazna (-;
Kriv je onaj ko dozvoli da zbog toga neko bude povredjen.

offline
  • Pridružio: 05 Apr 2004
  • Poruke: 388
  • Gde živiš: Beograd

mr_W ::Kriv je onaj ko dozvoli da se za preljubu sazna (-;
Kriv je onaj ko dozvoli da zbog toga neko bude povredjen.

Slazem se sa ovim bajom.Bitno mi je da ne saznam za to,a preljubu vezujem vise za emocije.Samo fizicki kontakt(ako je za zene on i moguc) mi uopste ne smeta.

offline
  • Pridružio: 17 Jul 2005
  • Poruke: 3097
  • Gde živiš: "Daleko od Negdje"

JaneDoe ::Da li za vas preljuba samo fizicki kontakt partnera/partnerice s drugom osobom ili pod preljubom podrazumijevate neki usputni flert , cak i fantazije? Zasto i kako dolazi do preljube u vezama i brakovima? Ko/sta je "krivac"? Sta je povod za preljubu, sta uzrok i kakve mogu biti posljedice?

Za mene: njegov intimni odnos sa drugom osobom dok je u vezi sa mnom.
Za njega:moje prijateljstvo sa pripadnikom muskog pola, pa nadalje...

Sto se tice flertova,fantazija i tako to, po meni je to najmanja briga.

Sta je razlog za preljubu, mislim da bi lista razloga mogla ici prilicno daleko i da svaki razlog ima vazecu karakteristiku.
A kad se tako sto desi, zar je vazno ko je kriv? Bar ja mislim da su u tom trenutku, spoznaje preljube, neke druge stvari i pitanja vrte po glavi.

offline
  • Pridružio: 01 Okt 2003
  • Poruke: 2383
  • Gde živiš: Beograd

Citat:Za njega:moje prijateljstvo sa pripadnikom muskog pola, pa nadalje...


I ja sam imala problema sa par momaka (cak i sa sadasnjim) po pitanju mojih drugova, ali kod mene tu nema polemike, ako zelis da budemo zajedno u prijateljstva nema mesanja, mrzim takve osobe koje su posesivne i ljubomorne i ne daju devojkama da se druze sa osobama muskog pola. Meni bi to jako tesko palo jer imam dosta muskih prijatelja

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1030 korisnika na forumu :: 45 registrovanih, 10 sakrivenih i 975 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., AF-1, airsuba, bojank, bojcistv, Boris BM, ccoogg123, CikaKURE, DonRumataEstorski, draganl, FileFinder, FOX, Georgius, HogarStrashni, hooraay, HrcAk47, ILGromovnik, Ilija Cvorovic, JOntra, Karla, Krvava Devetka, Kvazar, kybonacci, ladro, Lieutenant, Luka Blažević, MB120mm, milanovic, milenko crazy north, Milometer, Milos ZA, Milos82, nemkea71, nick79, nuke92, Parker, pein, pera bager, raptorsi, Ripanjac, sasa87, sovanova95, Srle993, stegonosa, vukovi