Korisnici XP-a ostaju bez antivirus zaštite

1

Korisnici XP-a ostaju bez antivirus zaštite

offline
  • Rogi  Male
  • Mod u pemziji
  • Najbolji košarkaš koji
  • je ikada igrao ovu igru
  • Pridružio: 31 Avg 2005
  • Poruke: 11687

Poznato je da podrška za Windows XP ističe 8. aprila, ali tog datuma prestaće i podrška za paket Security Essentials.


Vest, koju prenosi Neowin, temelji se na navodnoj objavi na stranici posvećenoj Penzionisanju XP-a, a u kojoj je pisalo kako će zaklljučno sa 8. aprilom biti obustavljena i mogućnost preuzimanja Microsoft Security Essentials.

Reč je o besplatnom paketu alata za zaštitu od virusa, špijunskog i drugog zlonamernog softvera, namenjenog kupcima Windowsa. Omogućuje zaštitu kućnih računara i računara u manjim kompanijama u stvarnom vremenu.

"Nakon 8. aprila 2014. Microsoft obustavlja tehničku podršku za Windows XP, uključujući sigurnosna ažuriranja koja štite vaš računar. Tog datuma Microsoft će obustaviti i mogućnost preuzimanja paketa Microsoft Security Essentials za Windows XP. Ako nastavite s korišćenjem sistema Windows XP, vaš računar biće izloženiji sigurnosnim prietnjama i virusima", piše u obaveštenju




Izvor i nastavak: http://www.b92.net/tehnopolis/vesti.php?nav_id=798646&fs=1



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Aco  Male
  • Moderator foruma
  • Aleksandar
  • Pridružio: 12 Maj 2006
  • Poruke: 16823
  • Gde živiš: /home/aco

A Security Essentials je inače bio sam vrh što se tiče antivirusne zaštite. Ovi iz Microsoft-a postaju smešni.



offline
  • Pridružio: 17 Jun 2012
  • Poruke: 727

Znaci prelazak na Win 7 je neminovan! Evil or Very Mad

Mozda mu ipak produze zivotni vijek. Smajli

offline
  • Pridružio: 09 Avg 2011
  • Poruke: 15879
  • Gde živiš: Beograd

XP ce biti busan te biti, tako da ce tesko sta moci da ga zastiti...

offline
  • Dok  Male
  • Moderator foruma
  • - Dok Milioner -
  • - Profesionalni Vanzemaljac -
  • Pridružio: 01 Jul 2005
  • Poruke: 4703
  • Gde živiš: Tamo gde mi nije mesto.

XP ce biti melem za hakerisanje. Mr. Green

Aco ::Ovi iz Microsoft-a postaju smešni.

Oni ne postaju smesni,oni su oduvek bili jedan veliki smesni mega cirkus.

offline
  • magna86  Male
  • Anti Malware Fighter
    Rank 2
  • Pridružio: 21 Jun 2008
  • Poruke: 6103

Koliko ja znam AV kompanije ce nastaviti pruzati podrsku za XP. No stvar je u sledecem...

Kako ce bad guys pronalaziti nove nacine da eksplatisu svoj maliciozni kod, AV kompanije ce taj malware postavljati u defincije ali ta trka ce vremenom biti izgubljena. XP ce izdrzati jos nekih ~ godinu dana pod AV-Malware balansom ali posle toga plasim se da ce verovatno malware postati previse slozen da bi ga obican AV uklonio sa sistema. Jedino ako ga AV "prepozna" pa ga blokira prilikom instalacije mada i to zavisi od mnogo cega ...

Isto tako, malware removal u Ambulanti ce biti moguc ali u vecini slucajeva ce to biti gubljenje vremena. Znaci XP ce posle Aprila fino raditi jos ~ godinu dana ali ako Microsoft ukida podrsku za XP, neka tamo AV kompanija moze malo sta da uradi.

offline
  • Nemanja Djukanovic
  • Pridružio: 18 Dec 2012
  • Poruke: 1761
  • Gde živiš: Niksic - Crna Gora

Microsoft Security Essentials. pa ne njega auuu sta rade ljudi !!

offline
  • Fil  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 11 Jun 2009
  • Poruke: 16586

U principu, antivirus i nije potreban.
Imamo Windows XP, MCShield, članke na forumu o sandboxu, upotrebi vlastitog mozga i backupu podataka.

Sasvim dovoljno.

offline
  • Pridružio: 11 Sep 2007
  • Poruke: 3271

Ili jednostavno sibnuti sistemsku particiju pod Deep Freeze nakon sveze instalacije sistema,drajvera i potrebnih programa.

offline
  • Pridružio: 20 Jun 2012
  • Poruke: 165
  • Gde živiš: Beograd

AV mi nije trebao sve ove godine pa mi neće trebati ni sada Smile
Jednom u tri meseca uključim skeniranje sa MCSheild ili Malware Bytes i meni dovoljno Smile

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1208 korisnika na forumu :: 43 registrovanih, 6 sakrivenih i 1159 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., amaterSRB, babaroga, bobomicek, ccoogg123, comi_pfc, darkojbn, deLacy, Denaya, DPera, dragoljub11987, dulleo, FileFinder, FOX, havoc995, hyla, ikan, jackreacher011011, Karla, Krvava Devetka, kunktator, laganini123, Lucije Kvint, Mercury, milenko crazy north, milimoj, Mixelotti, mkukoleca, nextyamb, opt1, radoznao, raptorsi, Ripanjac, robert1979, royst33, sasa76, Srle993, Trpe Grozni, vukovi, W123, yrraf, zeo, zziko