Spremanje slika u SQL Server 2008 bazu?

Spremanje slika u SQL Server 2008 bazu?

offline
  • Pridružio: 22 Nov 2006
  • Poruke: 27

Pozdrav!

Proučio sam stare postove, prevrnuo internet al nisam našao elegantno rješenje.
Htio bih u SQL Server 2008 bazu spremiti slike. Htio bih samo radi testiranja ručno napunit bazu pomoću Management Studia. Kako mogu ubacit image file u bazu?

Čitao sam o prednostima i nedostacima direktnog spremanja slika u bazu, ali moje slike će biti jako malene i neće ih biti puno, pa bi mi idealno rješenje bilo direktno spremanje u bazu!

Uahvaljujem svima na odgovorima!



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 25 Jul 2009
  • Poruke: 4

Jel' ti ovo pomaze?

CREATE TABLE myTable(Picture varbinary(max))

INSERT INTO myTable(Picture)
SELECT * FROM
OPENROWSET(BULK N'C:\image1.jpg', SINGLE_BLOB)
as image



Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 920 korisnika na forumu :: 78 registrovanih, 8 sakrivenih i 834 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 4thFlavian, AirSremac, aleksmajstor, Apok, ArchaBasha, awathorn, Baždaranac, blatruc82, Bo96, bojan_t, bojank, bojcistv, boromir, Botovac, bozonspeedlab, BtR-45, cifra, cojapop, Dare, deLacy, Denaya, Devil city 1989, Dixtrix, dj.ape, DonRumataEstorski, dragoljub11987, dule10savic, dusan.l, dusan2022, dushan, dzada, ekser222, istokzapad, jarovitt, Joint Chief, Još malo pa deda, Kajzer Soze, king011, limeni, lord sir giga, MarkoD, markolopin, Michellefromrezistance, Mihajlo, Miler88, MILO-VAN, milos.cbr, milos97, Milovan Dinic, Misterrno, Miškić, Mićko, mocnijogurt, Moldovan, Motocar, niksa517, ObelixSRB, OKT, Panter, pein, Piani Jazzer, PO1974, Prometeus, raster12, Remain, S-G, Shinobi, shiro, suton, synergia, tm, Vanderx, vathra, veljko82, Vrač, Zmajac, Zrcalo, 79693